75 proc. kosztów pracy pokryje PFRON

autor: Łukasz Guza09.12.2008, 03:00

Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne otrzymają dofinansowanie kosztów ich płacy i składek. W 2009 roku pomoc dla zakładów pracy chronionej będzie wyższa niż dla firm z otwartego rynku. Odrębną refundację składek ZUS otrzymają wyłącznie niepełnosprawni przedsiębiorcy i rolnicy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • ON(2008-12-09 15:58) Zgłoś naruszenie 00

  Pożyjemy zobaczymy. Skoro jest tak dobrze, to spytajcie się ilu niepełnosprawnych zatrudniało Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja w styczniu 2008 roku. To jakieś żarty - odpowiedź 15%.

  Odpowiedz
 • rencista(2008-12-10 08:10) Zgłoś naruszenie 00

  ...i dobrze im tak,indywidualne programy rehabilitacji to lipa.Rehabilitowali siebie,swoje dzieci,rodzinkę ,kochanki.Kupowali sobie samochody,budowali i remontowali domy, itp.Pozbawienie ich tych przywilejów spowodowało,że straszą niepełnosprawnych zwolnieniem z pracy.Niepełnosprawni,nie bujcie się zwolnień,plujcie takim PRACODAWCOM w twarz.PASZLI WONT od koryta

  Odpowiedz
 • I grupa(2008-12-10 16:16) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się z tym co pisze rencista. Ja mam znaczny stopień i wątpię czy mój pracodawca zrezygnuje z prawie darmowego pracownika . Pewnie że musi dołożyć do mnie 25 % mojego wynagrodzenia i dlatego straszy się niepełnosprawnych zwolnieniami. W 2008 r nie dokładał do mnie ani grosza. Mało tego nadwyżkę z dofinansowania do moich poborów odkładał na ZFRON i łaskę robił że w formie " nagrody" finansował mi leki. Mam nadzieję że będzie chciał podnieść mi pensję do wysokości 2042 brutto z PFRON + 25 % jego wkładu .??? zobaczymy.

  Odpowiedz
 • Alina nIEWIADOMSKA(2008-12-11 21:57) Zgłoś naruszenie 00

  To prawda, pracodawcy tylko się na nas dorabiają, też mam I grupę renty, pracuję w domu, na komputerze, za marne 800 zł. I później słyszę, że taki "dobroczyńca" właśnie wybudował dom w ciągu roku, kupił 2 samochody i jeszcze zabrał 4 osobową rodzinę na wczasy na Domnikanę...pytam się z czego??? Ze swojej pensji? Nie, z naszych pieniędzy, bo po odliczeniu naszej wypłaty, obowiązkowych składek, zostaje mu niezła sumka. To jest cała prawda. Dlatego cieszę się z takiego przyjętego projektu ustawy,może wreszcie co niektórzy przejrzą na oczy i dadzą nam niepełnosprawnym nieco więcej niż tylko najniższą pensję. Pożyjemy,zobaczymy.

  Odpowiedz
 • pytajnik(2011-06-17 13:22) Zgłoś naruszenie 00

  Hmm, czy zaklad pracy chronionej może zatrudniać osoby pełnosprawne?. Niby skąd i po co ta nazwa praca chroniona?. Płaca jak niewolnikowi i do tego zatrudniaja osoby pełnosprawne ktore sie czują pewniej wśród chorych. Ostatnio kolega zatrudnił sie w zakładzie pracy chronionej, jest pełnosprawny, mowił że teraz nikt mu nie podskoczy bo same ciapy tam pracują. Troche to niesprawiedliwe.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane