statystyki

Ubezpieczenia ZUS: Firmy zaniepokojone brakiem precyzyjnych przepisów

autor: Bożena Wiktorowska15.11.2016, 07:30; Aktualizacja: 15.11.2016, 08:22
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Jedną ze spraw, która wymaga szczegółowego wyjaśnienia, jest możliwość przerwania biegu skróconego okresu przechowywania. – To może rodzić poważne problemy z ustaleniem faktycznego okresu zakończenia przechowania dokumentacjiźródło: ShutterStock

ZUS będzie mógł przedłużyć dziesięcioletni okres przechowywania dokumentacji pracowniczej, jeśli u płatnika będzie prowadzona kontrola.

Tak wynika z projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją. O pomyśle pisaliśmy jako pierwsi.

– Do końca przyszłego tygodnia oczekujemy na opinie przedsiębiorców. Oczywiście ogólna zasada skrócenia z 50 do 10 lat okresu przechowywania dokumentów jest tym rozwiązaniem, na które przedsiębiorcy od dawna czekają. Problemy mogą się jednak pojawić przy rozwiązaniach szczegółowych – tłumaczy DGP Robert Lisicki, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Jedną ze spraw, która wymaga szczegółowego wyjaśnienia, jest możliwość przerwania biegu skróconego okresu przechowywania. – To może rodzić poważne problemy z ustaleniem faktycznego okresu zakończenia przechowania dokumentacji – dodaje Robert Lisicki.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane