statystyki

Ubezpieczenia ZUS: Firmy zaniepokojone brakiem precyzyjnych przepisów

autor: Bożena Wiktorowska15.11.2016, 07:30; Aktualizacja: 15.11.2016, 08:22
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Jedną ze spraw, która wymaga szczegółowego wyjaśnienia, jest możliwość przerwania biegu skróconego okresu przechowywania. – To może rodzić poważne problemy z ustaleniem faktycznego okresu zakończenia przechowania dokumentacjiźródło: ShutterStock

ZUS będzie mógł przedłużyć dziesięcioletni okres przechowywania dokumentacji pracowniczej, jeśli u płatnika będzie prowadzona kontrola.

Tak wynika z projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją. O pomyśle pisaliśmy jako pierwsi.

– Do końca przyszłego tygodnia oczekujemy na opinie przedsiębiorców. Oczywiście ogólna zasada skrócenia z 50 do 10 lat okresu przechowywania dokumentów jest tym rozwiązaniem, na które przedsiębiorcy od dawna czekają. Problemy mogą się jednak pojawić przy rozwiązaniach szczegółowych – tłumaczy DGP Robert Lisicki, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Jedną ze spraw, która wymaga szczegółowego wyjaśnienia, jest możliwość przerwania biegu skróconego okresu przechowywania. – To może rodzić poważne problemy z ustaleniem faktycznego okresu zakończenia przechowania dokumentacji – dodaje Robert Lisicki.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane