statystyki

Nienależnie pobrane dofinansowania: Mało wniosków do PFRON o rozłożenie należności na raty

autor: Michalina Topolewska08.11.2016, 20:00; Aktualizacja: 08.11.2016, 21:51
Problem ten dotyczy obecnie 339 przedsiębiorstw mających 18,2 tys. pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi.

Problem ten dotyczy obecnie 339 przedsiębiorstw mających 18,2 tys. pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi.źródło: ShutterStock

Tylko czterech pracodawców skorzystało na razie z możliwości ubiegania się o rozłożenie na raty lub odroczenie terminu płatności nienależnie pobranych dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. Tak wynika z danych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Możliwość taka wprowadzona od 25 września br. jest formą pomocy dla firm, które muszą oddać nienależnie uzyskane dopłaty do pensji, bo np. spóźniły się z opłaceniem składek na ZUS. Konieczność zwrotu środków, czasami w wysokości kilkuset tysięcy złotych, może skutkować bankructwem przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, utratą zatrudnienia przez niepełnosprawnych. Problem ten dotyczy obecnie 339 przedsiębiorstw mających 18,2 tys. pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Anna(2016-11-09 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie, który pracownik PFRON informuje pracodawców o takiej możliwości? Żaden. Bo nie mają takiego obowiązku, tłumaczą. To samo jest w urzędach. O większości możliwości żaden urzędnik dobrowolnie nie poinformuje. Bo to jest obowiązkiem klienta urzędu znać szczegółowo przepisy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane