Sejm za możliwością ubiegania się przez mundurowych o emerytury z FUS

05.12.2008, 10:19; Aktualizacja: 07.12.2008, 07:55

Piątkowa nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń umożliwia żołnierzom i funkcjonariuszom służb mundurowych, pobierającym emeryturę "mundurową", złożenie wniosku o przyznanie świadczenia z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • jan I(2008-12-06 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać wszystkim i dać biednym emerytom mundurowym

    Odpowiedz
  • zez(2008-12-07 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    I co na tym koniec? + cała pensja bo chyba nie siedzisz w domu.
    przecież nie masz zakazu dorobić.

    Odpowiedz
  • rugbby(2008-12-17 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Ci co piszą że biorą po 2000 tys i więcej po 15 latach chyba nigdy nie pracowali w "mundurze" - garniturek może tak! Pewnie tatuś jak był u koryta, dobrą fuche załatwił i nie było potem jak darmozjada zwolnić. A karierka i pensyjka szła w górę?! Za takiego syfa setki "roboli" w mundurach flaki na ulicy sobie wypruwali, psyche stracili, musieli wysłuchiwać że są psy albo mendy. Ale wszystko "ku chwale ojczyzny". Jak młody człowiek zarabia 2000-2500, w banku kredytu na mieszkanie nie może dostać, dziecku na przedszkole żałuje bo potem na rachunki zabraknie, to jak ma się cieszyć. Jedynie te 15 lat do emerytury pozwalają jakoś wytrzymać (jak się już zwolni to wreszcie do normalnej roboty pójdzie). Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jakie wraki wychodzą po 15 latach ze służby. Nauczyciel jak mu brakuje to godzinkę korepetycji da. Mundurowy może sobie najwyżej w nagrodę dodatkową służbę wziąść.

    Odpowiedz
  • grzegorz(2008-12-07 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    moja emka 4000 netto
    a mam dopiero 39 lat
    i mam was gdzieś.
    Odszedłem w lipcu aby się nie denerwować tymi zmianami o pracy na razie nie myslę,ale z czasem zaczne pracować.

    Odpowiedz
  • irek2(2008-12-07 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Sierżant po 15 latach (40% ostatniego uposażenia), ok. 1000 zł emerytury

    Odpowiedz
  • znajomykrólika(2008-12-05 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Po 15 latach policjant ma 40% ostatniego uposażenia, gdzie widziałeś policjanta ze średnim czy nawet wyższym wykształceniem z pensją 5000 zł? Mówię o zwykłych policjantach a nie komendantach.
    Nie siej nienawiści, bo nawet jak policjantowi zabiorą to bądż pewny, że tobie nie dodadzą.

    Odpowiedz
  • andin(2008-12-05 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre pytanie.

    Odpowiedz
  • karolmaks(2008-12-05 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym wiedzieć z czyich składek mundurowi/np z 15-letnim stażem/otrzymają emerytury?

    Odpowiedz
  • artysta(2008-12-05 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Super pytanie. Taki policjant po 15 latach ma ponad 2000 zł emerytury, niejednokrotnie z wykształceniem średnim, a nauczycielom proponuje się łaskawie 400 zł po 30 latach pracy. Skąd taka rozbierzność???

    Odpowiedz
  • hanba!(2008-12-05 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    "Nowelizacja doprecyzowuje termin negocjacji waloryzacji rent i emerytur o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń. Negocjacje w Komisji Trójstronnej mają odbywać się w czerwcu w roku poprzedzającym waloryzację."

    Czy taka waloryzacja obejmuje rowniez wszystkie emerytury?? Czy tylko wybrancow uprzywilejowanych. Jakie to oni maja niebezpieczenstwa i uciazliwosci w pracy?? Kto za to placi?
    Jednym trzeba zabrac po przeracowaniu 30lat pracy, aby inni mogli przechodzic po 15 latach pracy?
    Zlodziejstwo!

    Odpowiedz
  • To ci sprawiedliwe!(2008-12-07 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Sierżant po -15 latach 1000 zł emerytury i dalej dorabia
    Nauczyciel po -30 latach 1100-1200 zł (ze starego przywileju)
    Nauczyciel po- 30 latach 450 zł (z przywileju NOWEGO) zakaz pracy

    A ile kierunków studiów i podyplomówek za własne pieniadze skończył pan sierżant? A ile w trakcie pracy dostał na malowanie mieszkania i mundurowe i inne?

    Odpowiedz
  • zez(2008-12-07 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    ostatnia uwaga do p Sierżanta 15 lat x12 miesięcy=180 pytanie ile to kasiory wpłynęło do wspólnej kasy czyli ZUS-u podpowiadam ''0'' czyli figa z makiem.
    Co do mamrota to jo tyż by wychloł ale tylko naparstek bo nimum mamony.Pogadumy jok dociugniesz 65.

    Odpowiedz
  • sierżant Kazik(2008-12-19 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt Ci baranie nie bronił iść pracować w służbach mundurowych, bo gdybyś to robił, niedouczony półgłówku to byś wiedział dlaczego mundurowym należą się te skromne przywileje i zapewne wówczas byś głośniej niż inni krzyczał, że to Ci się należy jak burej suce gnat, bo taka jest prawda. Nikt z tych którzy tak mocno potępiają mundurowych i z zazdrości aż pękają, że nie mają tego co oni, nie chciałby tego robić co oni, a przecież ktoś to musi robić, ktoś te brudy po Was musi sprzątać, i gdyby nie było tych niby przywilejów, / których właściwie i tak niema, bo to tylko legenda o wielkich przywilejach głoszona przez obsesyjnie chorych nieudaczników/ to niewielu by się znalazło chętnych i na tyle odważnych by tej pracy się podjąć, by się w tych waszych / czytaj: społecznych/ brudach babrać, nierzadko poświęcając dobro własnej rodziny, pracując nie po 8 godzin jak wy na dobę a po 14 i więcej bez żadnych dodatkowych profitów. Przemyślcie sobie to nim zaczniecie obrażać. Wesołych Świąt.

    Odpowiedz
  • biedny policjant(2008-12-07 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    policjant przechodzi na emeryturę z ZUS-u na 800zł. i sam siebie pozbawia tego mundurowego dobrodziejstwa no ze śmiechu to się tarzam po ziemi boki zrywam . Może policjanci to kretyni ale nie kompletne debile jak rząd . Krawężnik ma minimum 2500-3000 tyś emerytury . Wcześniej jakiś palant napisał że policjant ma 40% ostatniej pensji a niektórzy policjanci płaczą że mają 1500zł -60% pensji =to daje 600zł czy ktoś wydział aby policjant miał 600zł emerytury bo ja nie ale propagandę o małych policyjnych pensjach to my wszyscy znamy

    Odpowiedz
  • dede(2008-12-07 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jako jedyna formacja policja ma ustawowy obowiązek narażania życia. Policjanci składają takie ślubowanie oczekując w zamian określonych przywilejów.

    [...] ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia [...].

    Radzę przemyśleć sobie powyższe słowa, a potem zastanowić się nad sensem bzdurnych komentarzy.

    Odpowiedz
  • zez(2008-12-07 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do 14 a zmiany będą to pewne i przeliczą emkę po 1.3 a nie jak teraz 2.6
    Co do nerwów w tym wieku?

    Odpowiedz
  • do 13(2008-12-08 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    radzę spojrzeć na policjantów biorących łapówki i bandyckie biznesy a potem zastanowić się nad słowami przysięgi

    Odpowiedz
  • Rocznik 1954(2008-12-08 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nikomu nie liczę,pieniędzy,gdyż nie należę do zazdrosnych .JESTEMW WIEKU 54 LAT przepracowane 31 lat .4 lata pobieram świadcznie przedemerytalne 800zl i też pragnę mieć emeryturę w wysokości 1000zl tyle by mi naliczono po staremu.PO nowemu wystarczy tylko na sól. Czy tak dużo pragnę chyba nie.

    Odpowiedz
  • irek(2008-12-05 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    jo mom po 18 latach 2100 do łapki,i jest z czego żyć i na wino tyż starczy
    a mom dopiro 40 lot

    Odpowiedz