Wczoraj na Zamku Królewskim w Warszawie zostały rozdane nagrody najlepszym menedżerom w ochronie zdrowia. Ponadto nagrodzonych zostało 13 innych wybitnych osób i firm zajmujących się zarządzaniem i promocją zdrowia, wśród nich nasz kolega redakcyjny Józef Kielar w kategorii media, dziennikarstwo informacyjne i edukacyjno-społeczne, za prowadzenie dodatku Biznes i Zdrowie.

W kategorii SP ZOZ zwycięzcą została: Maria Ilnicka-Mądry, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PAM w Szczecinie. Wyróżnienia otrzymali: Jacek Domejko, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy i ACK w Gdańsku, oraz Krystyna Barcik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

W kategorii niepublicznych ZOZ zwycięzcą został Andrzej Sokołowski, założyciel i współwłaściciel NZOZ Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej. Wyróżnienie otrzymał Jerzy Kolasiński, właściciel Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Klinika Kolasiński - Hair Clinic Poznań.

Konkurs Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny to prestiżowe wydarzenie w środowisku medycznym. Jego celem jest prezentacja osób i instytucji, które w minionym roku odniosły sukces w ochronie zdrowia. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Termedia, znane z publikacji czasopism dla menedżerów i lekarzy. W tym roku w sześciu kategoriach rywalizowało ponad 50 osób. Jest to już dziewiąta edycja tego wydarzenia.