Senat za podwyżkami dla nauczycieli

04.12.2008, 10:26; Aktualizacja: 04.12.2008, 10:30

Senat poparł w czwartek nowelizację ustawy Karta Nauczyciela zakładającą wprowadzenie w przyszłym roku podwyżek dla nauczycieli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • Tekla(2008-12-10 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem już starszą osobą ale czasami czytam na forum a ostatnio to ogarnia mnie zgroza. Wszyscy się wyzywają, jeden drugiemu zazdrości a rząd dokłada oliwy do ognia.Wiem że praca prawdziwych nauczycieli z powołania nie jest lekka , stara sie on coś tych dzieci nauczyć. Ale są też tacy którzy nie mają pojęcia o nauczaniu , owszem skończyli studia i udają że uczą.A przecież ci co tak strasznie narzekają mogą przecież się przekwalifikować. Każdy jak mu jest żle może zmienić sobie prace . Prawdą jest że obecnie niektórzy nauczyciele jak.np. 16 ma niewybredne komentarze i i to nie tylko na forum. A mówiąc o nauczaniul, co powiecie o nauczycielu poloniście który na tablicy napisał "okólary" przez " ó", a po zwróceniu mu uwagi powiedział że okulary są okrągłe i mu się pomyliło. To tylko jeden przykład . Tak że uważam jak nauczycielowi jest tak żle niech zmieni pracę, a inni którzy im zazdroszczą niech popróbują. A wyzwiska od tłustej d... naprawdę nauczycielowi nie przystoją.

    Odpowiedz
  • tomo(2008-12-10 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    do inż. 4. żenująca jest twoja wypowiedź, ale tego można się spodziewać po marnym inżynierku. cały czas w społeczeństwie króluje przeświadczenie, że nauczyciel pracuje tylko 18 godzin tygodniowo. Ludzie, to są godziny przy tablicy. jestem polonistą i każdego dnia min. 3 godziny spędzam nad sprawdzianami, maturami, wypracowaniami. sprawdzenie prac uczniowskich wymaga ogromnego nakładu sił i skupienia. chodzi przeciez o to, żeby ucznia czegoś nauczyć i nie skrzywdzić. poza tym są jeszcze rodzice, którzy coraz częściej są gorsi od swoich dzieci. ty, inżynierku chyba jesteś (lub będziesz takim rodzicem). a darmozjadem jest np. taki inżynierek, który nie podnosi tłustej dupy zza biurka

    Odpowiedz
  • beata(2008-12-06 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    czy ktos komus zabronil byc nauczycielem?prosze bardzo jak tak zazdrosci to niech sie do ksztalci i do roboty>Zobaczymy i pogadamy potem jak sobie popracuje.Przeczytalam wypowiedz inzyniera on ma duza szanse aby uczyc w szkole bo brakuje nauczycieli inzynierow wiec czemu nie idzie?placze ze malo zarabia i za dlugo pracuje tylko jego praca opiera sie na piciu kawki i godzinnym przygotowaniu za nim sie rozpedzi a nauczyciel owszem pracuje 3 czy 5 godzin ale nawet nie ma sie kiedy zaprzeproszeniem wysikac
    wiec prosze pana niech sobie pan zmieni zawod poki jeszcze czas
    .

    Odpowiedz
  • 16(2008-12-06 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    do 11 i 12-ki
    Ludzie naprawdę wy chyba w innym kraju żyjecie, za podobne pieniadze w firmach prywatnych ludzie ciężko pracują i są rozliczani z efektów swojej pracy.Natomiast praca nauczyciela jest mało mierzalna nie tylko w zakresie wyników, ale i takze godzin pracy.Jaka praca taka płaca.

    Odpowiedz
  • 75 zl netto dla nauczyciela dyplomowanego...(2008-12-04 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Taka jest rzeczywista podwyżka dla najbardziej doświadczonych nauczycieli.Niekoniecznie starszych.Są to nauczyciele w wieku 35-57 lat.A więc nauczyciele mający jeszcze dzieciaki w przedszkolu to giganci finansowi i zarabiają bardzoooooo dużo, i dlatego dostaną aż 75 zl. A ci wiekowi (50-55 lat) mają tyle samo co 35-latkowie i jakieś 100- zl więcej,bo za staż pracy płaci się tylko do 20 roku w zawodzie,potem stoi.

    Odpowiedz
  • flora(2008-12-04 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do 4-ki :-)
    Jestem mgr inż. nauczycielem z 20-letnim stażem, zapewniam cię i innych niedowiarków na tym forum, że to co napisał nauczyciel gimnazjum i "oburzona" to szczera prawda.
    Najlepszym dla mnie sposobem, by niedowiarkowie i zazdrośnicy różnej maści przekonali się jak jest na prawdę popracowali 1 rok w szkole, skorzystają z tego miodu czyli niskiego pensum, ferii, wakacji, wolnych weekendów itp. i wtedy być może docenią swoje wykształcenie i tych, którzy im je umożliwili.

    Odpowiedz
  • Oburzona(2008-12-04 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    Komentarz do wypowiedzi 4.
    Laiku , pleciesz androny.Prawie trzydzieści lat uczę języka polskiego
    i zapewniam, że ta katorżnicza praca pochłania mi około pięćdziesięciu godzin tygodniowo .Nie odpoczywam nawet w dni świąteczne.Na biurku piętrzą się klasówki maturzystów,matury próbne z języka polskiego( niestety są już dwie w roku).
    Nie życzę sobie,by jakiś niedouczony i chamski człowiek nazywał nauczycieli darmozjadami !

    Odpowiedz
  • Ada(2008-12-04 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ekonomisto! Nie dziwię się ,że jesteś uprzedzony do nauczycieli,gdyż styl
    Twej wypowiedzi wskazuje ,że orłem z dziedziny humanistycznej,niestety ,nie byłeś i nie będziesz .Kompleksy szkolne uzewnętrzniają się w nienawiści .
    A swoją drogą jesteś inżynierem ,choć ten tytuł można zdobyć nawet
    na prowincjonalnej uczelni.Pamiętaj ,że to właśnie nauczycielom zawdzięczasz
    swe wyksztalcenie.

    Odpowiedz
  • Jola(2008-12-04 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    do 3/ Jak możesz tak myśleć,przeciez bez adm.i obsługi szkoły byście nie funkcjonowali!

    do6/A ja pracuje 30lat w budżetówce i mam ze stażem pracy 1500/netto/i szlak mnie trafia,jak słyszę i czytam na każdej stronie,gdzie tylko mysli sie o nauczycielach!
    Nic do nich nie mam,ale przesada,że tylko liczy sie ta grupa społeczna!

    POSZKODOWANE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI!

    Odpowiedz
  • do 4-ki(2008-12-04 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    do inżyniera spod 4 - ja jestem mgr inż , ale czytam uważniej od ciebie i staram się być bardziej od ciebie obiektywnym. Otóż zaznaczyłem sobie z jakiejś niedawnej informacji nauczyciela Gimnazjum z Gdańska ,że "W angażu nauczyciela jest czarno na białym : 40 godz. tygodniowo , w tym 18 dydaktycznych / z reguły jak pokazują sondaże jest to 42-44 godz./.Wakacje owszem , ale w praktyce dopiero od ok. 4,5 lipca / dyżury zw. z poprawkami / do zaledwie 23,24 sierpnia ( ! ) - Rady Pedagogiczne , jedna za drugą. I mit o urlopach nauczycieli. W szkolnictwie nie ma urlopu jak w innych branżach. Jeśli chce się załatwić sprawy np. w Urzędzie , trzeba znaleźć zastępstwo". Wielkich sum ,jak słyszałem nie zarabiają - może te podwyżki im sie należą ? No , chyba ,że podane przez gdańszczanina informacje nie są prawdziwe.A tak na marginesie - jako inżynier mam podwyżki rok w rok i to znacznie wyższe , więc byłbym niesprawiedliwy , gdybym nie chciał dać podwyżek również nauczycielom.Wykształcili mnie

    Odpowiedz
  • ekonomista(2008-12-04 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do inżyniera

    Nauczyciel, to słabo przygotowana kadra i jeszcze uczą coś tam, coś tam.

    Mają zbyt duże mniemanie o sobie, a nie mają do tego żadnych podstaw.

    Odpowiedz
  • gregor(2008-12-04 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuje 19 lat w budżetówce skończone studia wyższe nie mam prawa dorobić do pensji (2.000 zł. brutto) i szlak mnie trafia jak słyszę, że nauczyciel ma źle.

    Odpowiedz
  • n-l(2008-12-04 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    To są ochłapy dla zamydlenia oczu tym bublem o emeryturach przejściowych.Kpina z grona pedagogicznego, niemcom i unii do pięt nie sięgaja polscy pedagodzy ze swoim uposażeniem.Smiechu warte.Broniarz dał sie kupić za srebrniki...

    Odpowiedz
  • inżynier(2008-12-04 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki? Za co? Za te kilka godzin lekcyjnych (45 minut) w tygodniu? To będą pieniądze z budżetu Państwa, czyli moje pieniądze! Nie chcę finansować darmozjadów. Pensje nauczycieli obecnie są adekwatne do ich pracy i ich odpowiedzialności (raczej braku odpowedzialności, bo za nic nie odpowiadają). To żenujące!

    Odpowiedz
  • e(2008-12-04 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    2 - droga sekretarzyco - Szkola to nauczyciele i uczniowie , a TY jestes pomocnikiem nauczycieli, pomocnikiem zeby administracja funkcjonowala... czego Ty oczekujesz??

    Odpowiedz
  • sekretarka szkolna(2008-12-04 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu nauczyciel śpiewu, czy zajęć technicznych będzie więcej zarabiał, niż ja

    Odpowiedz
  • licze na palcach(2008-12-04 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    to nie sa male podwyzki.

    Zgodnie z tym średnie wynagrodzenie stażystów pod koniec przyszłego roku będzie wyższe od obecnego o 586 zł, nauczycieli kontraktowych o 412 zł, mianowanych o 316 zł, a dyplomowanych o 381 zł.

    NIkt nie moze powiedziec, ze sa male - prawie 600zl dla stazystow i prawie 400zl dla dyplomowanych

    Odpowiedz