"Podwyżki dla nauczycieli to dobry kierunek, ale ich wysokość niesatysfakcjonująca"

03.12.2008, 18:35; Aktualizacja: 03.12.2008, 21:58

Planowane w przyszłym roku podwyżki dla nauczycieli to krok w dobrym kierunku - uznali zgodnie senatorowie podczas środowej debaty nad nowelizacją ustawy Karta Nauczyciela. Senatorowie PiS zaznaczyli jednak, że wysokość podwyżek jest niesatysfakcjonująca.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • profesorka(2008-12-31 01:13) Zgłoś naruszenie 00

    jestem nauczycielem kontraktowym, ile bnędę zarabiac od stycznia 2009? za 12 godz tygodniowo?

    Odpowiedz
  • jan(2008-12-04 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    jak powinno się liczyc tkz okienka nauczycieli? jako czas pracy czy jako wolne?

    Odpowiedz
  • rob(2009-01-23 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    do 15
    Czy kierowca musi mieć skończone studia magisterskie???

    Odpowiedz
  • podatnik(2008-12-03 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    dla tych leni

    Odpowiedz
  • Głos rozsądku(2008-12-03 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    Hehe podwyżki dla największych leni w kraju? Kto inny ma kilka miesięcy płatnego urlopu, przerwy co 45minut, 6godzinny dzień pracy, zastępstwo na zawołanie, Dzień Świstaka itd ? Powinni zarabiać 1126 brutto.

    Odpowiedz
  • ALA I AS(2008-12-03 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Głos rozsądku, a czego ty nie pracujesz w szkole?.Nasz premier kolega po fachu też nie?.Nasi posłowie,duża część to nauczyciele też nie?.Tyle czasu na lenienie taka kasa,lekka praca,a WY drodzy państwo gdzie?

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-03 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec studiów-strajki,początek pracy-stan wojenny.Zaciskanie pasa.Lata 80-te lipa,zaciskanie pasa.1989-transformacja-zaciskanie pasa.Lata 90-te-fikcja i obietnice podwyżek.Lata 2000 i do dziś jedno wielkie oszustwo i oszczędzanie na oświacie-zaciskanie pasa.Na wymioty się zbiera!Spiep...50 lat życia.2/3 przydziału na ziemi.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-12-03 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Przysięgał jak sięgał,a przestał jak dostał.Stare przysłowie.A myśmy ich niestety na te stołki podsadzili.I my ich zdejmiemy.

    Odpowiedz
  • do 1(2008-12-03 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1: Masz wszystkich w domu? Zalecam terapię, chociaż wątpię, czy Twoja choroba jest uleczalna. Żółć Ci zalała cały organizm. Współczuje najbliższym.

    Odpowiedz
  • petent(2008-12-03 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Też do 1:
    Ty za to pracujesz 15 minut, a przerwę masz 45 minut i tak na zmianę. Kawkę wypijesz, z koleżanką pogadasz i do 16 w biurze czas zleci.

    Odpowiedz
  • ALA I AS(2008-12-03 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    My mamy zdrajców z własnego środowiska,no ale punkt widzenia zależny jest...będziemy pamiętać o was przy następnych wyborach.Gol strzelony do własnej bramki to ,,samobój", pamiętajcie o tym.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-03 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    Tym, którym ciężko pojąć na czym polega rytm pracy nauczyciela w szkole wyjaśniam, ze chodzi o 45 minut PEŁNEJ koncentracji, 5 minut na przejście z klasy do klasy zatłoczonymi korytarzami, często w nieznośnym hałasie, , dyżur na dużej 20-minutowej przerwie. Te 5 i 20 minutowe przerwy to nie są żadne przerwy w pracy. Często nie ma kiedy skorzystać z toalety, nie mówiąc o wypiciu herbaty. Te nasz słynne i kompletnie niezrozumiałe dla masy społecznej 18-godzinne pensum, czyli (powtarzam po raz kolejny) tzw. występy publiczne, stanowią część obowiązującego nas 40-godzinnego tygodniowego wymmiaru pracy. Jeśli dalej państwo nie rozumiecie, zaproponujcie może, aby np. chirurgowi płacić tylko za czas spędzony przy stole operacyjnym i zaobserwujcie jego reakcję. A rasowych leni to radzę szukać np. w ławach sejmowych.

    Odpowiedz
  • Co zrobię z podwyżką...(2008-12-03 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    Kobitki, spokojnie. Dwa lata temu było 22 zł brutto podwyżki, rok temu - 73 zł , to może w tym dadzą chociaż 100 zł., oczywiście też brutto. Ale przeliczyłam, że to będzie całe 67 zł na rękę.

    Odpowiedz
  • Herman von Knypke(2008-12-04 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam pytanie, bo czesto nauczyciele twierdzą, że poza szkołą też pracuja doskojnaląc swoją wiedzę i za to im się nalezy wyższe wynagrodzenie, wczesniejsza emerytura itp. Jest jeszcze kilka innych zawodów, w których też trzeba się nieustannie doskonalić (lekarz, prawnik, urzędnik) i tam jakoś nikt nie podnosi larum jak nauczyciele. Jak to więc jest z tym doskonaleniem i czy nauczyciele zdają egzaminy ze swoich umiejętności - lekarz robi specjalizację, urżednik ma egzamin do Służby Cywilnej, sędzia ma aplikację i egzamin sedziowski, a nauczyciel ??? Ba ja znam takich, co zatrzymali się na tym, co było 20 lat temu i nie chce im się niczego nowego nauczyć.

    Odpowiedz
  • profesorka(2008-12-31 01:14) Zgłoś naruszenie 00

    * za 21 godzin

    Odpowiedz
  • h.(2008-12-04 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Mój mąz nauczyciel ja pracownik samorządu. Czasu mam dużo i spokojną pracę i zarobki niezłe. On czasu wcale, nierwówa, szkolenia, doskonalenia, wywiadówki, egzaminy, poprawki, poprawianie prac po nocach , wieczna nauka i wypłata toszkę ponad tysiąc. Ale to jego pasja. I czego tu zazdrościć.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-03 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do Willy - wygląda na to, że dzielimy dokładnie te same doświadczenia. Moja cierpliwość też się już wyczerpała. Ja też myślę, ze zmarnowałam w tym kraju swoje życie.

    Odpowiedz
  • Karen(2008-12-03 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ala i As,podobno w obecnym sejmie rekordowa liczba nauczycieli.Coś to daje do myślenia.Ale tam to dopiero się kasuje!Nie dziwota,że zwieli z zawodu!

    Odpowiedz
  • do 13 i 14(2008-12-05 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    nauczyciel to taki rambo jak nie potrafi nauczyć to pała i zostawi na drugi rok , i jeszcze leser narzeka bo mało płacą jak za mało płacą to do kopania rowów ręcznie zatrudnię 10.000tyś.zł. ale niema czasu na ploty i różne pedagogiczne świństwa . I nikt nikogo nie zmusza byciem nauczycielem Ja byłem nauczycielem nie podobało się i teraz kopie rowy i sobie chwalę .

    Odpowiedz
  • waga(2008-12-04 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ci.ktorzy pomniejszaja zasługi nauczycieli zapewne mieli spore kłopoty w szkole. Każdy mógł posmakować tego miodu. Oby w ciekawych czasach żyć i cudze dzieci uczyc... To naprawde bardzo trudna praca.

    Odpowiedz