statystyki

PFRON: Informacja o uldze tylko na oryginalnym druku

autor: Michalina Topolewska25.10.2016, 07:56; Aktualizacja: 25.10.2016, 10:32
złoty, pieniądze

Druk INF-U jest potrzebny do skorzystania z obniżenia w wpłacieźródło: ShutterStock

Firma, która udziela kontrahentom obniżeń we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), nie może im przekazać e-mailem kopii dokumentu, zawierającego jego wysokość.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej na pytanie Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON) dotyczącego formularza INF-U. Ten druk jest od 1 lipca br. wypełniany przez przedsiębiorcę, który sprzedając swoje usługi lub produkty innemu zakładowi pracy, jednocześnie udziela mu ulgi we wpłatach obowiązkowych na fundusz. Zgodnie z art. 22 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. poz. 721 ze zm.) formularz INF-U należy przekazywać nabywcy do ostatniego dnia miesiąca następującego po tym, w którym przypadał termin płatności za zakup.

Pracodawcy mieli jednak wątpliwości, czy pracodawca udzielający ulg może wysłać wspomniany druk kontrahentowi e-mailem, np. w formie pliku PDF bez swojego podpisu.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane