Partia Razem chce zmian w systemie wsparcia opiekunów niepełnosprawnych

20.10.2016, 13:02; Aktualizacja: 20.10.2016, 13:11
niepełnosprawni

Maciej Konieczny z zarządu Razem tłumaczył, że "dzisiaj seniorka opiekująca się synem z porażeniem mózgowym dostaje 1300 zł, państwo zabrania jej pracować, nie otrzymuje żadnego wsparcia w najprostszych czynnościach opiekuńczych".źródło: ShutterStock

Partia Razem domaga się zmian w systemie wsparcia opiekunów osób niepełnosprawnych; wzywa rząd do wykonania wyroku Trybunału Konstytucyjnego sprzed dwóch lat i zniesienia "irracjonalnych nierówności pomiędzy opiekunami".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • ewka(2016-10-21 17:03) Zgłoś naruszenie 71

    wlasnie kombinuja noy podzial opiekunow. TYm razem chodzi o opiekunow pobierajacych njnizsze emerytury. Dodatek maja dostac emeryci z symbolem ewk. A co z pozostalymi o innych symbolach? Totalnie chory rzad, chory kraj.,

    Odpowiedz
  • Myśląca pozytywnie(2016-10-21 14:12) Zgłoś naruszenie 50

    ... gdy wszyscy w rodzinie są zdrowi i nie brakuje pieniążków to temat taki jak pomoc opiekunom dorosłych niepełnosprawnych i samym niepełnosprawnym jest tematem jak " z kosmosu". Prawda jest taka, że wiele sytuacji życiowych nie zrozumiesz dopóki samemu nie doświadczysz. Również to odnosi się do mnie samej. Jestem opiekunką rodzica już 13 rok i łączę pracę zawodową z opieką i ciągle myślę, czy starczy na zapłatę pani opiekującej się moją mamą. Drżę o to żebym zdrowa była, czy urlopu mi starczy na siebie, dla mamy i dla opiekunki ( pani też potrzebuje wolne) . Czyli urlopu wypoczynkowego nie mam a tak on się nazywa.Dużo by pisać ....... . Z pracy boję się zrezygnować ponieważ gdybym została sama nie miałabym środków do życia. I tak wyczerpana bardzo wyczerpana psychicznie i fizycznie ciągnę to wszystko dalej. Osoba mająca 54 lata i staż 30 lat (składkowy i nieskładkowy) powinna otrzymać już swoją emeryturę - opiekując się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Rok trzeba opiekować się np rodzicem żeby uzyskać św. przedemer. (wkrótce)A moje popołudnia i noce nieprzespane i praca to się nie liczy? To praca 24 h na dobę.

    Odpowiedz
  • *******(2016-10-20 21:13) Zgłoś naruszenie 70

    Zauważyć należy, że wyrok w sprawie K 38/13 został wydany na wniosek grupy (50) posłów PiS. Nie wykonują wyroku, którego się domagali. Ot - logika i dobroć, prawo i sprawiedliwość :D

    Odpowiedz
  • dede(2016-10-20 19:46) Zgłoś naruszenie 90

    do IWONY ZARADNEJ-droga pani z takim podejściem i nastawieniem do OPIEKUNÓW DOROSŁYCH ON,pozostaje jedynie życzyć pani i oczekiwać że ,wszystko czego życzysz innym dosięgnie pania a wtedy pani dzieci powiedzą że za takie całe 520 nikt się tobą nie zajmie

    Odpowiedz
  • ewelina(2016-10-20 17:31) Zgłoś naruszenie 40

    Pani Iwonko jest Pani taka dzielna i wykształcona ,chodzi Pani do kościoła wierzy Pani w Boga ,a tak bardzo nienawidzi pani ludzi dotkniętych chorobą, biedą dlaczego ? Kto Pani zrobił krzywdę ? Co na to Pani rodzice i rodzina ? Nie wspomnę o wspaniałych dzieciach które na pewno są wspaniałe i bez względu na Pani stan zdrowia zajmą się Panią w odpowiednim wieku opieką za darmo ! Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia uśmiechu i wiele radości .

    Odpowiedz
  • Adam Greczycho(2016-10-20 17:20) Zgłoś naruszenie 120

    Pani Iwono? A ze Starymi Niedołężnymi,Schorowanymi Ludźmi należy przeprowadzić zbiorowy ubój?Z kolei Opiekunom Dorosłych Niepełnosprawnych powinien przysługiwać PRZEDWOJENNY OFICERSKI KODEKS HONOROWY? Proszę się uderzyć czymś ciężkim w głowę,lepiej aby była Pani analfabetką,bo takim pisaniem krzywdzi Pani ludzi. Sam jestem opiekunem mojej Mamy piąty rok,jestem w swojej POWINNOŚCI sam jak palec i muszę jako facet dawać sobie radę.Wolałbym złamanego grosza nie widzieć żeby Nikt mi nie żygał TEGO OCHŁAPU ale JESTEM w takim położeniu jakim jestem i jako człowiek mam prawo do minimum.

    Odpowiedz
  • Iwona Zaradna(2016-10-20 16:20) Zgłoś naruszenie 023

    Niech sobie robią wycieczki do Warszawy krzyczą do woli. Świadczenie pielęgnacyjne należy się tylko opiekunom niepełnosprawnych dzieci bez względu na ich wiek. I tak pozostanie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz