statystyki

Niepełnosprawni: W 2017 r. nie będzie wzrostu dopłat do pensji

autor: Michalina Topolewska20.10.2016, 07:24; Aktualizacja: 20.10.2016, 08:52
Zdaniem organizacji wysokość dofinansowań powinna być urealniona także dlatego, że uwzględniając wzrost najniższej pensji, może to uderzyć w osoby już zatrudnione i powodować wśród nich zwolnienia.

Zdaniem organizacji wysokość dofinansowań powinna być urealniona także dlatego, że uwzględniając wzrost najniższej pensji, może to uderzyć w osoby już zatrudnione i powodować wśród nich zwolnienia.źródło: ShutterStock

Pomoc publiczna w formie subsydiów płacowych nie ma charakteru refundacji, a jej wysokość nie jest uzależniona od kosztów pracy. Na podniesienie dopłat nie ma też środków w budżecie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Takie argumenty podnosi biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) w odpowiedzi na apel Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON) o waloryzację dofinansowania do wynagrodzeń. Dziś przedsiębiorcy przysługuje 450 zł miesięcznie w przypadku osoby z lekkim stopniem dysfunkcji zdrowotnej, 1125 zł, gdy jej poziom jest umiarkowany, oraz 1800 zł przy znacznym. Organizacja wskazuje, że wysokość otrzymywanego przez pracodawców wsparcia pozostaje na niezmienionym poziomie od kwietnia 2014 r., pomimo rosnących co roku kosztów płacy.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane