Trzęsienie ziemi w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zostali zwolnieni

07.10.2016, 11:46; Aktualizacja: 07.10.2016, 13:06
ZUS

Decyzją zarządu zakładu został ogłoszony konkurs na stanowiska 43 dyrektorów oddziałów ZUS w całej Polsce.źródło: ShutterStock

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w piątek - z dniem 30 listopada - dyrektorów swoich oddziałów. Rozpisano konkurs na te stanowiska. Dotychczasowi dyrektorzy mogą w nim startować - dowiedziała się PAP w ZUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • wiem to ja(2016-10-07 12:55) Zgłoś naruszenie 9510

    Dyrektorami oddziałów powinni zostać ludzie, którzy przeszli całą scieżkę zawodową w tej firmie - poczynając od referenta. Tylko taka osoba wie, na czym polega działalność tej firmy. biorąc pod uwagę skomplikowane prawodawstwo oraz procedury wewnętrzne ZUS - z jednej strony - i uprawnienia dyrektorów - z drugiej, osoba "z ulicy" nie będzie aktyenie zarządzać oddziałem.

    Odpowiedz
  • news(2016-10-07 13:15) Zgłoś naruszenie 3621

    Babcia klozetowa w szalecie w Pcimiu powołana za PO została odwołana. Ogłoszono konkurs dla członków PiS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Majka(2016-10-07 13:54) Zgłoś naruszenie 6512

    Popieram w 100%.Dyrektor powinien być wybrany, tylko z osób pracujących w ZUS z minimum 25-30 letnim stażem, aby miał w jednym " paluszku" wszystkie zmieniające się przepisy i ich zawiłości. Panie w okienkach ,też powinny być lepiej wyszkolone / o czym się osobiście przekonałam ,kiedy nie umiały mi wyjaśnić niezbyt skomplikowanego pytania /.

    Odpowiedz
  • Zwalniaja....znaczy bendom zatrudniać....(2016-10-07 14:34) Zgłoś naruszenie 118

    Ale ino po linii Partyjnej..... Znaczy jedni się nachapali przez 8 tłustych lat....to dajta innym się nachapać

    Odpowiedz
  • Kto Powinien być zatrudniony na Dyrektora....(2016-10-07 14:37) Zgłoś naruszenie 346

    A kto w realu będzie....... to 2 różne Bajki. Niestety nie będą to ludzie z ZUS ani z odpowiednimi kompetencjami ani wykształceniem, wiedzą czy doświadczeniem....zadecydują inne kryteria.

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-10-07 15:11) Zgłoś naruszenie 134

    ..może powiedzą co z emeryturą z ofe

    Odpowiedz
  • Adam(2016-10-07 15:24) Zgłoś naruszenie 142

    Ciekawe czy przez to zamieszanie emeryci i renciści dostaną jakieś świadczenia w grudniu 2016

    Odpowiedz
  • niezadowolony(2016-10-07 16:13) Zgłoś naruszenie 2510

    ZUS w dzisiejszym wydaniu powinno się natychmiast zlikwidować.Powstać powinno coś w rodzaju instytutu d/s pracy,emerytów i rencistów - coś co będzie się interesować losem ludzi a nie przedmiotów. Byle dyrektor lub inny orzecznik { główni orzecznicy} bawi się losem prostego człowieka bez empatii zrozumienia i znajomości sprawy. Organizacje takie istnieją już w niektórych krajach zach.europy : z powodzeniem,efektami pozytywnymi dla obu stron : petenta i urzędnika. Premiowanie za odmowy przyznawania świadczeń lub ich zabierania bez podstaw merytorycznych powinno być napiętnowane a nawet karane i to z K.k.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Tymon(2016-10-07 17:58) Zgłoś naruszenie 155

    Teraz kolej na dyrektorów U.M. w Poznaniu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-10-07 18:12) Zgłoś naruszenie 1510

    To dobrze . Na POczątek .

    Odpowiedz
  • Młody (2016-10-07 18:57) Zgłoś naruszenie 2613

    Nareszcie. Dobre wynagrodzenie powinni mieć ludzie kompetentni, nie urzędnicy którzy są opłacani z budżetu państwa a są przeciwko obywatelom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zenon (2016-10-07 19:11) Zgłoś naruszenie 2012

    Brawo PIS. Dyrektorem nie może być osoba która odmawia emerytury za ponad 40 lat płacenia składek i podatków na min. jej wynagrodzenie. Trzeba w sądzie walczyć o to co w Zusie jest nieosiągalne. Zlikwidować ZUS a przyznawanie rent i emerytur przypisać sądowi. Będzie taniej.

    Odpowiedz
  • BB1313(2016-10-07 19:47) Zgłoś naruszenie 131

    Mało mnie interesuje kto będzie dyrektorem oddziału ZUS ,z PO czy z PIS ,natomiast jestem mocno zainteresowana regularnym ,terminowym otrzymywaniem mojej emerytury!! tak jak było dotychczas!!!

    Odpowiedz
  • GOSC(2016-10-07 20:07) Zgłoś naruszenie 2615

    Brawo ! Teraz czas przejąć URZĘDY PRACY w całej Polsce spod mafii samorządowej . Czas zwolnić dyrektorów z politycznego nadania w większości przypadków i zatrudnić kompetentnych !!! Czas skończyć z burdelem, korupcją i nepotyzmem !!! Do dzieła PIS !

    Odpowiedz
  • Co za róznica... ?(2016-10-07 20:55) Zgłoś naruszenie 93

    Jak kpił prześmiewczo aforysta St. J. LEC .... "Idzie NOWE ... z nowymi BAŁWANAMI" ... z nowej obecnie .... "Przewodniej Partii " w Polsce .

    Odpowiedz
  • Orient w HR(2016-10-07 21:55) Zgłoś naruszenie 233

    A od kiedy to kompetencje menedżerskie w publicznej instytucji powinni weryfikować specjaliści od HR z jakiejś firmy prywatnej. Przypomina mi to trochę opiniowanie dla Rządu (quasi ustawodawcy) projektów aktów prawnych przez prywatną kancelarię. Logika doprawdy imponująca. Zabiegi takie świadczą jak dla mnie nie o braku kwalifikacji odwoływanych tu i ówdzie urzędników ale o totalnym niezrozumieniu czym jest administracja publiczna przez ludzi, którzy z politycznego nadania obejmują najwyższe stanowiska. Jeżeli władze Zakładu zlecają rekrutacje podmiotowi zewnętrznemu to znaczy, że sami nie mają odpowiednich kwalifikacji. Zastanawianie się rok czasu nad kompetencjami dyrektorów ZUS (ciekawe nota bene czy byli wśród nich tacy co otrzymali w tym czasie premie) i zwolnienie wszystkich (!) to dowód braku nawet podstaw human resources (nie wspominając o ludzkiej przyzwoitości). Tłumaczenie, że kwalifikacje... zmiany...klienci to raczej kompromitacja władz Zakładu a nie zwolnionych. Mistrzowie od HR to suchej nitki na takim zarządzaniu kadrami, zwolnieniami i rekrutacjami by nie zostawili. Zwolnić wszystkich to nie HR to HGW co.

    Odpowiedz
  • miko(2016-10-08 10:10) Zgłoś naruszenie 101

    to ile te odprawy bedą kosztować podatnika ???

    Odpowiedz
  • emery t(już)(2016-10-08 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy z kandydatów powinien incognito udawać klienta w ZUS-ie i w czasie rozmowy przedstawić , swoje spostrzeżenia dotyczące obsługi interesantów, wynik takiego działania z wnioskami przedstawionymi winien być oceniany jako 60 punktów na 100 w rekrutacji.

    Odpowiedz
  • I(2016-10-08 10:44) Zgłoś naruszenie 10

    To dla takich zaden strach ,podczas tylu lat wysokich wymagrodzen ,najorszej sytuaci pozostają rencisci ktorym bez prawa pozabierali swiadczenia ,i aby przetrwac ,np 3 lata bez swiadczenia ,musieli brac pozyczki ,na podstawie swego mieszkania wlasnosciowego np 12 tys ,NO I NAWET PAN ANDRUSIEWICZ,NIE JEST GODNY SWEGO STANOWISKA ,JAKO RZECZNIK ,BO JEST PO STRONIE ZLODZIEIJ ,ODP;BRZMIALA ,A COZ ZABRANE SWIADCZENIE MA WSPOLNEGO Z ODEBRANIEM RENTY ,TAKZE NARAZIE MAJĄ SIE DOBRZE CI DYREKTORZY I TAKIE ZWOLNIENIE NP P WASZAKA ,,POZWOLI JEMU PRZETRWAC BEZ PRACY NAWET DO EMERYTURY

    Odpowiedz
  • Emerytka(2016-10-08 11:10) Zgłoś naruszenie 90

    Zastanawiam się co w przepisach FUS jest nie tak, że Sądy przyznają świadczenia a ZUS nie może. Czy napewno tak ma być? A może trzeba coś zmienić aby tego obywatela tak do końca nie upokarzać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz