Trzęsienie ziemi w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zostali zwolnieni

07.10.2016, 11:46; Aktualizacja: 07.10.2016, 13:06
ZUS

Decyzją zarządu zakładu został ogłoszony konkurs na stanowiska 43 dyrektorów oddziałów ZUS w całej Polsce.źródło: ShutterStock

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w piątek - z dniem 30 listopada - dyrektorów swoich oddziałów. Rozpisano konkurs na te stanowiska. Dotychczasowi dyrektorzy mogą w nim startować - dowiedziała się PAP w ZUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (42)

  • kiki(2017-06-19 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    w jakim celu robić takie roszady moje rozumowanie jest takie "żeby wypłacić legalnie wszystkim dyrektorom większe kwoty w formie odprawy " . Jaki jest sens takie posunięcia skoro zwolniony może startować ponownie na te stanowisko. Jak ja zwalniam pracownika to albo sie nie nadaje albo jest za dużo ludzi . Ale nie mogę zatrudnić nikogo w jego miejsce bo zwolniony ma pierwszeństwo więc nie rozumię tej zagrywki. Może ktoś mi to naświetli.

    Odpowiedz
  • były pracownik młoda matka(2016-12-28 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Najgorszy jest Dyrektor w Toruniu dyskryminuje ludzi, przyjmuje tylko mlode po studiach,a one odchodzą po paru miesiącach,starsza ma dużo czasu i zawsze poświęca się pracy młode matki nie mają szans

    Odpowiedz
  • bolek 134(2016-11-11 05:48) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Prezes powinna jeszcze zwolnić te wszystkie idiotki z Inspektoratów, a szczególnie prawniczki bez stażu udające , że się znają na przepisach. Tu dopiero , tu na dole w powiatach są klany rodzinne i kumpelstwo. Doświadczonych , kompetentnych nie mających układów zwalniają bez powodu, tworzą sztuczne sytuacje, aby pozbyć się człowieka. Najgorzej jest w Wielkopolsce.

    Odpowiedz
  • EmZet(2016-10-12 23:46) Zgłoś naruszenie 00

    To znaczy, że każdy zwolniony dostanie odprawę i może poddać się weryfikacji. ZUS znalazł sposób na dofinansowanie SWOICH! Czy nie można zweryfikować pracowników bez tych sztuczek?

    Odpowiedz
  • Polak(2016-10-11 17:43) Zgłoś naruszenie 10

    Super chwasty wyrwać

    Odpowiedz
  • 65+(2016-10-10 21:10) Zgłoś naruszenie 20

    A od kiedy to stosuje się zasady odpowiedzialności zbiorowej i zwalnia za jednym zamachem wszystkich. Dziwne praktyki.Przecież wielu spośród tych dyrektorów jest z pewnością i wykształcona i kompetentna.Sądzę ,że nie o kompetencje tu chodzi ,lecz o partyjne nadanie. TKM.A mnie jest jedno skąd ,z jakiej opcji jest dyrektor. No tak , ale musza być nasi. I tak się psuje całą Polskę.

    Odpowiedz
  • częściowcy(2016-10-10 07:04) Zgłoś naruszenie 11

    Mam 47 lat pracy za sobą i połowe emerytury przez rok mimo,iż ukończyłem w zeszłym roku 65 lat.Nie dość,że OFE mnie okradło to dodatkowo ZUS,Kyo mi zwróci te pieniądze które przez tyle lat odkładałem?Na dodatek waloryzacja jakby jej wogóle nie było/Dlaczego emeryci muszą być wiecznie okradani i oszukiwani?Czy zmiana dyrektorów coś zmieni w emeryturach?Niech rząd w koncu zmieni obliczanie tych wstydliwych waloryzacji a ZUS niech odda co ukradł ludziom pracy.Nie zgpdzimy się aby nasze emerytury zostały skradzione a inni będa przechodzic na całą w tym samym wieku.Tu prawo będzie musiało zadziałać wstecz, nie może być luki i okradzionych ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zdenerowany(2016-10-09 20:45) Zgłoś naruszenie 86

    Jak to dobrze,że wreszcie robi się porządek w ZUS.Wymienić wszystkich dyrektorów bo zasiedzieli się na swoich stołkach i uważają ze zus to ich własność.Dlaczego jest tyle oddziałow czy nie wystarczy 1 oddział w województwie.Po co 3 dyretorów w 1 oddziale,kierownicy, naczelnicy Długo by można wymieniać. Poza tym dlaczego osoby z upawnieniami emerytalnymi zajmują młodym miejsca i to na stanowiskach naczelnika czy kierownika, a młodzi po studiach nie mają pracy. Moim zdaniem w ogole zus nie powinien istnieć.

    Odpowiedz
  • maryla(2016-10-08 18:58) Zgłoś naruszenie 05

    Wymiana kadry sprawdzonej to głupota. Trzeba zmienić przepisy!!!!!!!!!!!!! i dać wreszcie ludziom godziwe emerytury ludziom o długim stażu pracy.

    Odpowiedz
  • (2016-10-08 18:36) Zgłoś naruszenie 55

    Najwyższy czas na dyrektora w Toruniu,teraz czas na naczelnika kadr,gospodarczo-administracyjnego,kontroli.Tych wszystkich wymienionych razem z dyrektorem wywalić na zbity łeb.Niech przemyślą swoje postępowanie wobec innych pracowników,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • quano(2016-10-08 14:37) Zgłoś naruszenie 14

    Dziwny twór z tego ZUS, największy polski bankrut, zaraz po KRUS a zatrudnia chyba jakieś 100 tysięcy luda. Ile trzeba ludzi aby zindeksować składkę na subkoncie? Odpowiedź, prezes plus 99 tysięcy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tu w Polsce, przecież nie wszyscy to idioci(2016-10-08 12:41) Zgłoś naruszenie 12

    ZUS-em, jakby kierował ktoś kto patrzy na koszty, to wydatki na to PAŃSTWO W PAŃSTWIE, mogło by spaść o ok połowę!!!!!

    Odpowiedz
  • Emerytka(2016-10-08 11:10) Zgłoś naruszenie 90

    Zastanawiam się co w przepisach FUS jest nie tak, że Sądy przyznają świadczenia a ZUS nie może. Czy napewno tak ma być? A może trzeba coś zmienić aby tego obywatela tak do końca nie upokarzać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • I(2016-10-08 10:44) Zgłoś naruszenie 10

    To dla takich zaden strach ,podczas tylu lat wysokich wymagrodzen ,najorszej sytuaci pozostają rencisci ktorym bez prawa pozabierali swiadczenia ,i aby przetrwac ,np 3 lata bez swiadczenia ,musieli brac pozyczki ,na podstawie swego mieszkania wlasnosciowego np 12 tys ,NO I NAWET PAN ANDRUSIEWICZ,NIE JEST GODNY SWEGO STANOWISKA ,JAKO RZECZNIK ,BO JEST PO STRONIE ZLODZIEIJ ,ODP;BRZMIALA ,A COZ ZABRANE SWIADCZENIE MA WSPOLNEGO Z ODEBRANIEM RENTY ,TAKZE NARAZIE MAJĄ SIE DOBRZE CI DYREKTORZY I TAKIE ZWOLNIENIE NP P WASZAKA ,,POZWOLI JEMU PRZETRWAC BEZ PRACY NAWET DO EMERYTURY

    Odpowiedz
  • emery t(już)(2016-10-08 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy z kandydatów powinien incognito udawać klienta w ZUS-ie i w czasie rozmowy przedstawić , swoje spostrzeżenia dotyczące obsługi interesantów, wynik takiego działania z wnioskami przedstawionymi winien być oceniany jako 60 punktów na 100 w rekrutacji.

    Odpowiedz
  • miko(2016-10-08 10:10) Zgłoś naruszenie 101

    to ile te odprawy bedą kosztować podatnika ???

    Odpowiedz
  • Orient w HR(2016-10-07 21:55) Zgłoś naruszenie 233

    A od kiedy to kompetencje menedżerskie w publicznej instytucji powinni weryfikować specjaliści od HR z jakiejś firmy prywatnej. Przypomina mi to trochę opiniowanie dla Rządu (quasi ustawodawcy) projektów aktów prawnych przez prywatną kancelarię. Logika doprawdy imponująca. Zabiegi takie świadczą jak dla mnie nie o braku kwalifikacji odwoływanych tu i ówdzie urzędników ale o totalnym niezrozumieniu czym jest administracja publiczna przez ludzi, którzy z politycznego nadania obejmują najwyższe stanowiska. Jeżeli władze Zakładu zlecają rekrutacje podmiotowi zewnętrznemu to znaczy, że sami nie mają odpowiednich kwalifikacji. Zastanawianie się rok czasu nad kompetencjami dyrektorów ZUS (ciekawe nota bene czy byli wśród nich tacy co otrzymali w tym czasie premie) i zwolnienie wszystkich (!) to dowód braku nawet podstaw human resources (nie wspominając o ludzkiej przyzwoitości). Tłumaczenie, że kwalifikacje... zmiany...klienci to raczej kompromitacja władz Zakładu a nie zwolnionych. Mistrzowie od HR to suchej nitki na takim zarządzaniu kadrami, zwolnieniami i rekrutacjami by nie zostawili. Zwolnić wszystkich to nie HR to HGW co.

    Odpowiedz
  • Co za róznica... ?(2016-10-07 20:55) Zgłoś naruszenie 93

    Jak kpił prześmiewczo aforysta St. J. LEC .... "Idzie NOWE ... z nowymi BAŁWANAMI" ... z nowej obecnie .... "Przewodniej Partii " w Polsce .

    Odpowiedz
  • GOSC(2016-10-07 20:07) Zgłoś naruszenie 2615

    Brawo ! Teraz czas przejąć URZĘDY PRACY w całej Polsce spod mafii samorządowej . Czas zwolnić dyrektorów z politycznego nadania w większości przypadków i zatrudnić kompetentnych !!! Czas skończyć z burdelem, korupcją i nepotyzmem !!! Do dzieła PIS !

    Odpowiedz
  • BB1313(2016-10-07 19:47) Zgłoś naruszenie 131

    Mało mnie interesuje kto będzie dyrektorem oddziału ZUS ,z PO czy z PIS ,natomiast jestem mocno zainteresowana regularnym ,terminowym otrzymywaniem mojej emerytury!! tak jak było dotychczas!!!

    Odpowiedz