Będzie ustawa o wyrównywaniu szans niepełnosprawnych

01.12.2008, 14:23; Aktualizacja: 01.12.2008, 16:22

Zakaz dyskryminacji i molestowania osób z niepełnosprawnością, obligatoryjne dostosowanie budynków publicznych i transportu drogowego do ich potrzeb oraz powołanie Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, koordynującej politykę państwa w tym zakresie przewiduje projekt ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Kolejna Ustawa pod publikę(2008-12-01 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    uchwala się ustawy które nie są respektowane a niepełnosprawnych kazdy olewa i to ficjalnie a pisze się bzdury jak to wszyscy dbają o niepełnosprawnych

    Odpowiedz
  • xx(2008-12-01 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wielkie słowa Małe czyny ! ustawa bedzie tylko że na papierku, na pokaz !!!

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2008-12-01 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej będzie jeśli skontrolują w końcu bez wcześniejszej zapowiedzi zakłady pracy chronionej... szczególnie te na górnym śląsku.
    Wielu niepełnosprawnych na oczy nie widziało przystosowanego do ich potrzeb stanowiska pracy... te i inne absurdy są widoczne... ale rządzący muszą najpierw wysilić wzrok aby je dostrzec.

    Odpowiedz
  • OLGA(2008-12-01 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    DLA +50 LATKÓW TEŻ WPROWADZONO PRZEPISY UŁATWIAJĄCE ZATRUDNIENIE.NIC TO NIE DAŁO. DOBRZE TO NAPISAŁA 2 !!!

    Odpowiedz
  • Kasia(2008-12-01 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Czy pominięcie pracowników niepełnosprawnych podczas podwyższania stawek godzinowych to dyskryminacja lub mobbing?

    Odpowiedz
  • Zygmunt(2008-12-01 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    NA oś MIESZKANIOWYCH WIĘCEJ KOPERT do parkujących inwalidów administracja dba o wypasione bryki wygolonych i Biznesu a kulawi się męczą Propozycja 10 procent kopert inwal na ogólną ilość miejsc postojowych dostosować się tak jak jest w uni europejskiej
    Nakazać PREZESOM oś mieszkaniowym niezwłoczne wykonanie to niesą zbyt duże wydatki

    Odpowiedz