statystyki

Profilowanie bezrobotnych: Ministerstwo ujawniło punktację poszczególnych odpowiedzi do wywiadu

autor: Michalina Topolewska22.09.2016, 07:25; Aktualizacja: 22.09.2016, 09:10
Liczba punktów w zależności od wybranych odpowiedzi wynosi od 0 do 8.

Liczba punktów w zależności od wybranych odpowiedzi wynosi od 0 do 8.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) przekazało Fundacji Panoptykon punktację poszczególnych odpowiedzi do wywiadu przeprowadzanego w procesie profilowania bezrobotnych.

Uzyskany dokument to efekt wygranego przez organizację sporu z resortem w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie (sygn. akt II SAB/Wa 1012/15). O ile bowiem ministerstwo już wcześniej udostępniło Panoptykonowi samą treść kwestionariusza, o tyle odmawiało przekazania tego, jak punktowane są poszczególne odpowiedzi. To kluczowa kwestia, bo od liczby punktów zależy, do którego z trzech profilów pomocy bezrobotny zostanie zakwalifikowany. Po tym, jak WSA przyznał rację organizacji, uznając wnioskowane przez nią dane za informację publiczną, MRPiPS nie złożyło skargi kasacyjnej i przesłało kwestionariusz z przypisanymi do odpowiedzi punktami. Jednocześnie resort podkreślił, że udostępnienie tej informacji jest sprzeczne z interesem społecznym, bo może wpływać na rzetelność procesu profilowania i podważać jakość wyniku uzyskiwanego w trakcie wywiadu.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Vox 61(2016-09-22 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    Gratulacje i podziękowania dla Fundacji Panoptykon. Gdy byłem profilowany dwa lata temu nie znałem ani ilości ani i treści pytań. Po zadaniu może pięciu zostałem dożywotnio spuszczony do III profilu i PUP w Gdyni ma mnie z głowy. Tzn . muszę jedynie pod groźbą utracenia statusu bezrobotnego ( ? ) co półtora miesiąca zameldować w PUP gotowość do podjęcia pracy , której od ośmiu lat dla mnie nie mają. To jest niehumanitarne.

    Odpowiedz
  • bee(2016-09-22 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    Na kiego ten profil? I tak dostanie ofertę zamiatania na zlecenie za 2,5 dniówka.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane