Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2016 roku

autor: Agnieszka Brzostek04.09.2016, 17:30
Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy.

Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy.źródło: ShutterStock

Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobie zarejestrowanej w urzędzie pracy, która może wykazać się odpowiednim okresem zatrudnienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • dffd(2016-09-04 22:27) Zgłoś naruszenie 8033

    zasiłek dla bezrobotnych nawet po 40 latach pracy ok. 1 tys. a za ********** się rozmnażanie za darmo 500+, oto cholerna sprawiedliwość w naszym kraju, mam nadzieję, że bozia ich pokarze

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • hehe(2016-09-04 23:26) Zgłoś naruszenie 4343

    No to na co czekasz, bierz kobiete do lóżka i do roboty!

    Odpowiedz
  • Ona (2016-09-05 15:49) Zgłoś naruszenie 4035

    Co prawda ,to prawda hu# z tym Pisem

    Odpowiedz
  • Ech(2016-09-08 11:49) Zgłoś naruszenie 143

    Nie, dziękuję. Generuje bezrobocie i daje pracę obcym.

    Odpowiedz
  • ewa(2016-09-09 12:36) Zgłoś naruszenie 310

    czy zasiłek przysługuje jeśli pracowała na 3/4 etatu?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • robol (2016-10-13 16:49) Zgłoś naruszenie 2118

    zasilek dla bezrobotnych powinien byc procentowo powiazany z ich zarobkami i odprowadzanymi skladkami, inne zobowiazania do przetrwania miesiaca ma ktos kto zyl na poziomie np 1500 zl , a inne ktos kto zarabial np 3000 zl i z tego oplacal kredyt hipoteczny, i w sumie tez mial na zycie 1500 zl...... inny zasilek powinien byc dla osoby samotnej, ktorej trudniej sie utrzymac, a inny dla kogos kto ma rodzinę.... w ogole zasilek na przetrwanie dla robola w wysokosci premii 500+ ktora finansuje sie z jego zarobkow, to jest skandal nad skandale.... co na to zwiazki zawodowe???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kasia(2016-11-03 19:23) Zgłoś naruszenie 65

    Czy jeśli jestem zatrudniona w firmie od 1 czerwca 2014 roku bez przerwy ale od stycznia 2015 roku byłam na urlopie macierzynskim rocznym a potem do czerwca 2016 roku na zwolnieniu lekarskim po operacji to czy przysługuje mi zasiłek?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joi(2016-11-22 09:27) Zgłoś naruszenie 72

    A czy zasiłek przysługuje jeżeli do 30.12.2016 byłam na macierzyńskim na działalności gospodarczej?

    Odpowiedz
  • zacznijcie myśleć tepaki(2016-12-02 23:53) Zgłoś naruszenie 6740

    Jacy wy jesteście poje..... to ręce opadają. Polak to głupek! Pierwszy raz rząd daje jakieś konkretne pieniądze by wesprzeć te rodziny to wam też nie pasuje bo wasze podatki rzekomo biedaki na to idą. Za platformy dalej by was doili podatkami tyle ze o 500+ mogli byście sobie pomarzyć! Pierd... naród! Nie dasz źle, dasz też źle!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jadwisia(2016-12-11 21:54) Zgłoś naruszenie 03

    Czy zasilek przysługuje gdy pracowałam w U.K?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sylwia(2016-12-13 21:53) Zgłoś naruszenie 07

    Witam ,czy jeśli przez okres pół roku pracowałam na umowę zlecenie(stawka godzinowa) a od maja do końca tego roku na umowę o pracę na 1/4 etatu jest szansa na zasiłek> Pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dzieciorób(2016-12-14 11:10) Zgłoś naruszenie 811

    ruchajta się na potęge,dziecioki nas utrzymajom,tak jak w uk.

    Odpowiedz
  • petra(2016-12-29 23:45) Zgłoś naruszenie 84

    Mam wrażenie i doswiadczenie osobiste że Polska to kraj , który nigdy nie odzyskal wolnosci i ciagle jest pod zaborami, gdzie zaborcy raz podkrecaja kurek a raz go zakrecają!. Moje doswiadcznie jest takie że jak wam sie cos stanie ze zdrowiem nawet jak pracujeci, to nic nie dostaniecie zadnej renty bo jak mowi lekarz orzecznik macie wyksztalcenie wyzsze i nadajecie sie do pracy towarzysze!. Jak zachorujecie dostaniecie zasilek chorobowy, potem rehabilitacyjny, potem lekarz kieruje was na rente ( tu grzecznie czekamy az" BOG" lekarz orzecznik nam powie, czy przyznal nam rente , lub nas ponizy i nic nam nie powie bo nasz lekarz orzecznik "BOG" ma do tego prawo, dla niego jestesmy zlodziejami wyludzajacymi renty). Czekamy 4 tygodnie bo swieta, to wtedy nalezy sie zarejestrowac w PUP i tu uwaga nuczyciele jeśli mieliscie 9/18 etaty lub 11/18, zasilku nie dostaniecie dla bezrobonych. Bo PUP jest dla poszukujacych pracy, a dla was , nauczyciele ktorzy nie mieliscie sredniej krajowej jest MOPS i tu tez kaszanka bo jak macie swoj dom lub mieszkanie własnosciowe, samochód, to zanaczy ze jestescie bogaci i nic wam sie nie nalezy!. Jednym slowem w Polsce musicie dawac miesieczne daniny na ZUS i broń Boze nie żądac nic od Panstwa i nie stresować cieżko zarobionych polityków, którzy tyraja za marne 15 000 tyś zl, a jak wam sie zachce coś żądac od panstwa to zostaniecie zbiczowani że zyć wam sie odechce, jednym slowem zostaniecie bez niczego zostaje tylko modlić się o śmierc!.

    Odpowiedz
  • Marek(2017-01-27 01:12) Zgłoś naruszenie 02

    Witam a mam pytanie czy jak pobiram rente z Zus-u z tytułu niezdolności do pracy czy takiemu renciście przysługuje zasiłek dla bezrobotnych ?

    Odpowiedz
  • Beata(2017-02-17 07:23) Zgłoś naruszenie 01

    Przepracowałam 20 na cały etat ,ale ostatnie 3 lata przeszlam na poł etat z powodu dziecka. Niestety firma upadła i zostałam bez pracy. Niestety zasiłek mi się nie należy bo za mało zarabiałam . Zostałam bez środków do życia :-(:-(:-( Dramat!!!

    Odpowiedz
  • Irena(2017-05-27 13:10) Zgłoś naruszenie 10

    Pracowałam w jednym zakładzie 6 lat na pełen etat w lutym dostałam porozumienie zmieniające na 3/4 etatu a wczoraj rozwizanie z miesięcznym wypowiedzeniem czy ktoś orientuje się czy dostanę zasiłek?

    Odpowiedz
  • iga(2017-09-25 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    chcę sie sama zwolnić z pracy ,,,,mam przepracowane 18 lat pracy ,,cZy będe mogła sie zarejestrować na kuroniówce jako osoba bezrobotna

    Odpowiedz
  • Roni (2018-01-04 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Oj Durne Polaczki zawistne potraficie tylko narzekać wy h.......je.

    Odpowiedz