statystyki

Tipsy nie są przeszkodą w otrzymaniu odszkodowania za wypadek w pracy

autor: Artur Radwan25.08.2016, 07:25; Aktualizacja: 25.08.2016, 08:23
Sam fakt posiadania przez pracownika wiedzy o niesprawności urządzenia nie musi oznaczać, że przyczynił się on do powstania szkody.

Sam fakt posiadania przez pracownika wiedzy o niesprawności urządzenia nie musi oznaczać, że przyczynił się on do powstania szkody.źródło: ShutterStock

Przed ustaleniem wysokości renty dla poszkodowanego w wypadku pracownika należy ocenić jego zdolności zarobkowe. Tak orzekł Sąd Najwyższy.

34-letnia kobieta była zatrudniona w firmie na stanowisku krojczej. 13 września 2010 r. krajalnica do cienkich pasków wciągnęła jej prawą rękę pod obracające się noże. Powódka doznała rany ciętej II, III i IV palca prawej ręki. Rękę szybko owinięto bluzą, a na ramieniu zaciągnięto opaskę. W dokumentacji medycznej wydanej przy wypisie kobiety ze szpitala stwierdzono u niej uszkodzenie wszystkich nerwów kończyny górnej na wysokości prawego ramienia.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane