Stoczniowcy chcą odpraw po ok. 60 tys. zł na osobę

20.11.2008, 17:20; Aktualizacja: 20.11.2008, 18:10

Związki zawodowe stoczni Gdynia i Szczecin domagają się odpraw dla tych stoczniowców, którzy przystąpią do programu dobrowolnych odejść - powiedział PAP przewodniczący "S" Stoczni Gdynia Dariusz Adamski. Chcą, aby średnio było to około 60 tys. zł na jedną osobę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (34)

  • bezrobotna(2008-11-22 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Miało być "przeżyć". (Te emocje...)

    Odpowiedz
  • bibliotekarka(2008-11-22 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    A ja też chcę takiej odprawy.

    Odpowiedz
  • ref(2008-11-22 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie się też 60 tys.zł należy, zwolniono mnie z pracy w ramach redukcji.

    Odpowiedz
  • Goja(2008-11-23 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam się z Maćkiem pisze rzetelną prawdę a nie jak poniektórzy widzą swój czubek nosa

    Odpowiedz
  • Najpierw był jeden facet -obiecywał drugą Japonię,potem 1 00000000zł ,(2008-11-21 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    później Ci z BBWR i 30000000zł , teraz Facet co druga Irlandię i wychodzi Bangladesz. Oj Narodzie Narodzie aleś Ty głupi.
    Donek na rezydenta
    Gdy zostanę rezydentem, to przydzielę wszystkim rentę , zbudujemy nartostrady, polskie skocznie i układy, będzie dla was praca a dla nas kasa . Gdy zostanę rezydentem, to każdemu podam rękę. W trzy miesiące zbudujemy w Polsce raj i powrócą tanieEry i furmanki i rowery no i KRUS WAM zreformuje bo teraz to tak nie za bardzo chciałem gdyż sami widzieliście tylko udawałem- w kalendarzu będzie tylko miesiąc maj. Ludzie bajek są spragnieni, chłopi, kupcy, biznesmeni, gospodynie, wojsko oraz także ja. Cóż tu można dodać więcej, kłamać, to tylko w piosence , bo to jest umowna gra, taka gra.

    Odpowiedz
  • Jasio(2008-11-21 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Czy już nie ma systemu normalnych odpraw i zasiłków dla bezrobotnych? Tysiące ludzi odchodziło z pracy z powodu upadku ich zakładów. Tylko przez szacunek dla nich nie powinno być wyjątków!
    Tym co głoszą, że wszystkiemu winni są "ony" proponuję, by założyli własne przedsiębiorstwa, leżeli do góry brzuchem a pracownikom płacili godne pensje i co roku skracali czas pracy!

    Odpowiedz
  • do 12 -odp 10 -Edku brezisz -wieś trzeba zmodernizować?(2008-11-21 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    słyszymy ta waszą piosenkę od wielu lat !to ciagłe płakanie że oto taka krzywda bo dziadziunio przekazał nie odnowiony dom ,oborę czy stajnie. A idź ,ze ty sobie do Nowej Huty zobaczysz jak wygląda życie!-idź do stoczni -popracujesz to nabierzesz rozumu!-stękaczu .
    Co do Uni to nic nie ma za darmo -limity CO2 -kary jakie zapłacimy-to sa te pieniądze które Unia Ci niby dała -odbija sie Polakom ćkawką 10 razy!

    Odpowiedz
  • gabi(2008-11-21 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę że ten temat stoczni jak i temat emerytur pomostowych jest tak głośno komentowany żeby skłócić ludzi i stanąć po stronie rządu mówiąc nikomu nic nie dać ,oczywiście jeśli nas to nie dotyczy.Ja osobiście wychowuję syna który jest całkowicie niesprawny i wymaga cały czas opieki drugiej osoby, mam jednak 20 lat pracy i świadomość że prawo do wcześniejszych emerytur dla rodziców wychowujących takie dzieci zostało kategorycznie odebrane.Czy ktoś coś na ten temat słyszał nie ,bo w naszym kraju trzeba głośno krzyczeć ,a tacy rodzice nie mają siły na to ,bo wychowanie takiego dziecka to ciężka praca i nieraz nic nam się nie chce,ale musimy żyć bo mamy dla kogo,ale nasze państwo wolałoby abyśmy najlepiej bez środków do życia pomarli z głodu.

    Odpowiedz
  • Edek(2008-11-21 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    60 tys dla każdego stoczniowca a dlaczego nie???Niech chłopaki i dziweczyny walczą ,co wywalcza to ich.
    Płaczecie że to z WASZYCH podatków będą pieniążki heheh uśmiałem sie po pachy zorientujcie się najpierw kto te pieniążki będzie dawał a później możecie sie mądrować.
    Dla tych mędrców i płaczków mała informacja -Kasa na "oprawy" będzie z UE a nie z podatków.
    Dlaczego UE te odprawy zapłaci ...-to już każdy niech sobie dopowie
    Większość z WAS nie ma pojęcia i nie orientuje się co się dzieje i dzialo w stoczniach więc ogarnijcie paluszki i nie piszcie bzdur .

    Odpowiedz
  • Mosiek(2008-11-21 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie zaluje was,samiscie sie udupili a teraz wyjecie pod oknami tych co zreja kawior i popijaja szampanem za wasza krwawice.Oni was maja gdzie ?,zarli beda jeszcze dlugo bo wy robole daliscie im wszystko na tacy jeszcze podpisaliscie sie ze nic nie chcecie przez kolejne 50 lat,kasujac wlasne dzieci i wnuki.Oni sie smieja jak maszynka dziala,wy skaczecie sobie do oczu a oni smacznie spia przy koryciei ani sie ogladniecie a juz was zalatwia przy kolejnych wyborach,no i zrejcie sie dalej,to was zezre zawisc,nienawisc,bezinteresowna i bezsensowna glupota,no i kit wam,ja wyjezdzam do Israela dostalem spadek po dziadku polaku,tak pieknie dla mnie tyral,cud.

    Odpowiedz
  • Maciek(2008-11-23 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba was ******** pisząc takie głupoty stoczniowcy wcale nie proszą się o wysokie odprawy oni chcą tylko pewnej pracy nie pieniędzy należy przyznać że jesteście ************ egoistami parzący na sytuacje tylko z jednej perspektywy
    a czemu nie widzicie ze rozkradają polski przemysł rybakom nie wolno łowić górnikom kopać węgla a rolnikom produkować żywności a stoczniowcom budować statków czy o taką unie ***** chodzi i o taki służalczy rząd chodzi dlaczego oto nie protestujecie czy tak trudno zauważyć że niedługo nic nie będzie ... łatwo być buntownikiem i krytykować kiedy się wszystko ma
    czy myślicie ***** że stoczniowcy kokosy zarabiają ************ po 8 -12 godzin a i tną ich na kasę przy najbliższej okazji tyle lat obiecywali im nie wiadomo co gdyby stocznie miały taką kasę o którą ich posądzili to chyba by dziś inaczej wyglądali gdzie są winni za tą sytuację " Zły ptak co swe gniazdo kala "

    Odpowiedz
  • edek z FABRYKI !!! kredek(2008-11-21 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    górnicy, stoczniowcy
    wszechwaładza związków zawodowych
    służba "zdrowia"
    emerytury mundurowych po 15 latach
    "renciści" od siedmiu boleści
    kolejarstwo

    W TYM KRAJU WŁADZA ROZMAWIA TYLKO Z TYMI KTÓRZY MOGĄ WYJŚĆ NA ULICĘ, SPALIĆ TROCHĘ OPON, ZROBIĆ ZADYMĘ I RZUCIĆ PARĘ ŚRUB
    TYLKO SZANTAŻYŚCI COKOLWIEK OSIĄGAJĄ
    reszta niech zdycha za 1200 brutto

    60tyś za co, że spółeczki paru prezesików zarabiających kokosy doprowadziły te zakłądy du bankructwa?

    Ludzie zobaczcie co się dzieje z kopalniami węgla - od lat 90tych wpompowano tam BILIONY !!! złotych - i dalej jest wielkie g...o, dalej ich trzeba naprawiać, restrukturyzować, dotować - po co?
    po to by paru bonzów ze związków miało zajęcie
    po to by paru prezesików kompanii węglowej stać było na 10tego merola

    Zobaczcie co siędzieje na światowych rynkach z cenami ropy... i ile kosztuje paliwo u nas na stacjach
    Podwyżki cen gazu i energii tłumaczono podwyżkami cen ropy na światowych rynkach.
    Brak obniżek tłumaczy się ...

    No właśnie CZYM ???

    Odpowiedz
  • Władek z Gliwic(2008-11-21 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    e, co tam skromne 60 tys. powinno być 600 tys. jak szaleć, to szaleć.

    Odpowiedz
  • Jaaaa(2009-08-27 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie dotacje dla stoczni ? Jaka pomoc i dofinansowanie ?
    Dostali kasę. Dostali najwyższe odprawy jakie mogli dostać a teraz chcą ratowania stoczni i przywrócenia do pracy !!! Wielkie G... powinni dostać !!!
    Moja firma upadła i ja umiałem sobie dać radę, ja nie sięgałem do rządu po pieniądze aby ratować moją firmę a nie tak jak jakieś stoczniowe niemoty życiowe.
    Mówię stanowcze NIE -- dostawali pieniądze z moich podatków na dofinansowania nierentownej produkcji, dostali pieniądze z moich podatków na odprawy a teraz chcą przywrócenia do pracy. To oddać całą kasę wraz z odsetkami a nie rozpieprzyli na luksusowe samochodziki i lamentują że nie mają co do garnka włożyć.
    NIEROBY !!!

    Odpowiedz