Stoczniowcy chcą odpraw po ok. 60 tys. zł na osobę

20.11.2008, 17:20; Aktualizacja: 20.11.2008, 18:10

Związki zawodowe stoczni Gdynia i Szczecin domagają się odpraw dla tych stoczniowców, którzy przystąpią do programu dobrowolnych odejść - powiedział PAP przewodniczący "S" Stoczni Gdynia Dariusz Adamski. Chcą, aby średnio było to około 60 tys. zł na jedną osobę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

 • Jaaaa(2009-08-27 19:33) Zgłoś naruszenie 00

  Jakie dotacje dla stoczni ? Jaka pomoc i dofinansowanie ?
  Dostali kasę. Dostali najwyższe odprawy jakie mogli dostać a teraz chcą ratowania stoczni i przywrócenia do pracy !!! Wielkie G... powinni dostać !!!
  Moja firma upadła i ja umiałem sobie dać radę, ja nie sięgałem do rządu po pieniądze aby ratować moją firmę a nie tak jak jakieś stoczniowe niemoty życiowe.
  Mówię stanowcze NIE -- dostawali pieniądze z moich podatków na dofinansowania nierentownej produkcji, dostali pieniądze z moich podatków na odprawy a teraz chcą przywrócenia do pracy. To oddać całą kasę wraz z odsetkami a nie rozpieprzyli na luksusowe samochodziki i lamentują że nie mają co do garnka włożyć.
  NIEROBY !!!

  Odpowiedz
 • KOKOSANKA(2009-05-04 23:04) Zgłoś naruszenie 00

  DLACZEGO ONI MAJĄ DOSTAĆ , A BYLI PGR-OWCY NIE! - CZYŻBYŚMY BYLI LUDŹMI III KATEGORII???

  Odpowiedz
 • Maciek(2008-11-24 18:22) Zgłoś naruszenie 00

  a któż dostanie te odprawy tak naprawdę robotnicy na pewno nie tylko biórowcy to raz
  2 praca stoczni jest jedną z najcięższych prac podobnie jak górnictwo osoby tam dożywają średnio 50 lat 60 lat i są wstanie wykończenia zdrowotnego
  3 duża część osób posiada wykształcenie tylko zawodowe i wiek taki że gdzie indziej nie znajdą pracy a rodzinę trzeba utrzymać
  4 pracuję jako magazynier w hurtowni spożywczej i jestem wstanie zapłacić ten podatek pomimo że zarabiam ledwo 700 zł stażowego
  5 jak już pisałem stoczniowcom(robotnikom ) nie chodzi o tą kasę tylko pewność pracy tylko tyle
  6 z naszych podatków opłacana jest też benzyna akcyza na drożejące papierosy oraz dieta poselska dla tych którzy nie robią nic żeby tą sytuacje naprawić a ludziom mydli się oczy obietnicami i szumem medialnym

  Odpowiedz
 • Goja(2008-11-24 13:09) Zgłoś naruszenie 00

  tak są rożni ludzie ale wy nie wiecie jak tam ludzie pracują i wy nie widzicie ze chcą zniszczyć polski zakład i pani chyba nie doczytała maciek pisze też ludzie nie domagają się wysokich odpraw lecz stałej pracy ale jak wy nie rozumiecie to trudno

  Odpowiedz
 • pielęgniarka(2008-11-24 08:43) Zgłoś naruszenie 00

  do 29

  A ja się nie zgadzam, bo to Ty i Maciek widzą czubek nosa swojego, uważając się za coś lepszego.
  Wszyscy ludzie mają prawo do odpraw godziwych, a tak wysokie odprawy dla Was, to z naszych podatków od naszych niegodziwych płac.

  Odpowiedz
 • Goja(2008-11-23 19:19) Zgłoś naruszenie 00

  zgadzam się z Maćkiem pisze rzetelną prawdę a nie jak poniektórzy widzą swój czubek nosa

  Odpowiedz
 • Maciek(2008-11-23 15:39) Zgłoś naruszenie 00

  Chyba was ******** pisząc takie głupoty stoczniowcy wcale nie proszą się o wysokie odprawy oni chcą tylko pewnej pracy nie pieniędzy należy przyznać że jesteście ************ egoistami parzący na sytuacje tylko z jednej perspektywy
  a czemu nie widzicie ze rozkradają polski przemysł rybakom nie wolno łowić górnikom kopać węgla a rolnikom produkować żywności a stoczniowcom budować statków czy o taką unie ***** chodzi i o taki służalczy rząd chodzi dlaczego oto nie protestujecie czy tak trudno zauważyć że niedługo nic nie będzie ... łatwo być buntownikiem i krytykować kiedy się wszystko ma
  czy myślicie ***** że stoczniowcy kokosy zarabiają ************ po 8 -12 godzin a i tną ich na kasę przy najbliższej okazji tyle lat obiecywali im nie wiadomo co gdyby stocznie miały taką kasę o którą ich posądzili to chyba by dziś inaczej wyglądali gdzie są winni za tą sytuację " Zły ptak co swe gniazdo kala "

  Odpowiedz
 • bezrobotna(2008-11-22 20:28) Zgłoś naruszenie 00

  Miało być "przeżyć". (Te emocje...)

  Odpowiedz
 • bezrobotna(2008-11-22 20:27) Zgłoś naruszenie 00

  Ja też chcę! Moją szkołę zamknęli (mało uczniów - wieś), a nas zwolniono. 60 tysięcy pozwoliłoby mi zainwestować: w nowe kwalifikacje, jakiś biznes
  lub zwyczajnie przeczyć przez przynajmniej 4 lata.

  Odpowiedz
 • ref(2008-11-22 17:19) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie się też 60 tys.zł należy, zwolniono mnie z pracy w ramach redukcji.

  Odpowiedz
 • bibliotekarka(2008-11-22 17:16) Zgłoś naruszenie 00

  A ja też chcę takiej odprawy.

  Odpowiedz
 • Najpierw był jeden facet -obiecywał drugą Japonię,potem 1 00000000zł ,(2008-11-21 10:25) Zgłoś naruszenie 00

  później Ci z BBWR i 30000000zł , teraz Facet co druga Irlandię i wychodzi Bangladesz. Oj Narodzie Narodzie aleś Ty głupi.
  Donek na rezydenta
  Gdy zostanę rezydentem, to przydzielę wszystkim rentę , zbudujemy nartostrady, polskie skocznie i układy, będzie dla was praca a dla nas kasa . Gdy zostanę rezydentem, to każdemu podam rękę. W trzy miesiące zbudujemy w Polsce raj i powrócą tanieEry i furmanki i rowery no i KRUS WAM zreformuje bo teraz to tak nie za bardzo chciałem gdyż sami widzieliście tylko udawałem- w kalendarzu będzie tylko miesiąc maj. Ludzie bajek są spragnieni, chłopi, kupcy, biznesmeni, gospodynie, wojsko oraz także ja. Cóż tu można dodać więcej, kłamać, to tylko w piosence , bo to jest umowna gra, taka gra.

  Odpowiedz
 • Jasio(2008-11-21 10:14) Zgłoś naruszenie 00

  Czy już nie ma systemu normalnych odpraw i zasiłków dla bezrobotnych? Tysiące ludzi odchodziło z pracy z powodu upadku ich zakładów. Tylko przez szacunek dla nich nie powinno być wyjątków!
  Tym co głoszą, że wszystkiemu winni są "ony" proponuję, by założyli własne przedsiębiorstwa, leżeli do góry brzuchem a pracownikom płacili godne pensje i co roku skracali czas pracy!

  Odpowiedz
 • Edek bis(2008-11-21 10:13) Zgłoś naruszenie 00

  Mają co chcieli. Ich wódz Wałęsa zostawił ich na lodzie, sam żyje w sławie wodza narodu i w dostatku. Ma ich w dupie, ja też mam ich w dupie za to, że nie mam pracy i moje dzieci przymierają głodem. Nie da się żyć w takiej wolnej Polsce.

  Odpowiedz
 • gabi(2008-11-21 10:07) Zgłoś naruszenie 00

  Myślę że ten temat stoczni jak i temat emerytur pomostowych jest tak głośno komentowany żeby skłócić ludzi i stanąć po stronie rządu mówiąc nikomu nic nie dać ,oczywiście jeśli nas to nie dotyczy.Ja osobiście wychowuję syna który jest całkowicie niesprawny i wymaga cały czas opieki drugiej osoby, mam jednak 20 lat pracy i świadomość że prawo do wcześniejszych emerytur dla rodziców wychowujących takie dzieci zostało kategorycznie odebrane.Czy ktoś coś na ten temat słyszał nie ,bo w naszym kraju trzeba głośno krzyczeć ,a tacy rodzice nie mają siły na to ,bo wychowanie takiego dziecka to ciężka praca i nieraz nic nam się nie chce,ale musimy żyć bo mamy dla kogo,ale nasze państwo wolałoby abyśmy najlepiej bez środków do życia pomarli z głodu.

  Odpowiedz
 • Edek(2008-11-21 08:36) Zgłoś naruszenie 00

  60 tys dla każdego stoczniowca a dlaczego nie???Niech chłopaki i dziweczyny walczą ,co wywalcza to ich.
  Płaczecie że to z WASZYCH podatków będą pieniążki heheh uśmiałem sie po pachy zorientujcie się najpierw kto te pieniążki będzie dawał a później możecie sie mądrować.
  Dla tych mędrców i płaczków mała informacja -Kasa na "oprawy" będzie z UE a nie z podatków.
  Dlaczego UE te odprawy zapłaci ...-to już każdy niech sobie dopowie
  Większość z WAS nie ma pojęcia i nie orientuje się co się dzieje i dzialo w stoczniach więc ogarnijcie paluszki i nie piszcie bzdur .

  Odpowiedz
 • Mosiek(2008-11-21 08:24) Zgłoś naruszenie 00

  Ludzie nie zaluje was,samiscie sie udupili a teraz wyjecie pod oknami tych co zreja kawior i popijaja szampanem za wasza krwawice.Oni was maja gdzie ?,zarli beda jeszcze dlugo bo wy robole daliscie im wszystko na tacy jeszcze podpisaliscie sie ze nic nie chcecie przez kolejne 50 lat,kasujac wlasne dzieci i wnuki.Oni sie smieja jak maszynka dziala,wy skaczecie sobie do oczu a oni smacznie spia przy koryciei ani sie ogladniecie a juz was zalatwia przy kolejnych wyborach,no i zrejcie sie dalej,to was zezre zawisc,nienawisc,bezinteresowna i bezsensowna glupota,no i kit wam,ja wyjezdzam do Israela dostalem spadek po dziadku polaku,tak pieknie dla mnie tyral,cud.

  Odpowiedz
 • edek z FABRYKI !!! kredek(2008-11-21 08:08) Zgłoś naruszenie 00

  górnicy, stoczniowcy
  wszechwaładza związków zawodowych
  służba "zdrowia"
  emerytury mundurowych po 15 latach
  "renciści" od siedmiu boleści
  kolejarstwo

  W TYM KRAJU WŁADZA ROZMAWIA TYLKO Z TYMI KTÓRZY MOGĄ WYJŚĆ NA ULICĘ, SPALIĆ TROCHĘ OPON, ZROBIĆ ZADYMĘ I RZUCIĆ PARĘ ŚRUB
  TYLKO SZANTAŻYŚCI COKOLWIEK OSIĄGAJĄ
  reszta niech zdycha za 1200 brutto

  60tyś za co, że spółeczki paru prezesików zarabiających kokosy doprowadziły te zakłądy du bankructwa?

  Ludzie zobaczcie co się dzieje z kopalniami węgla - od lat 90tych wpompowano tam BILIONY !!! złotych - i dalej jest wielkie g...o, dalej ich trzeba naprawiać, restrukturyzować, dotować - po co?
  po to by paru bonzów ze związków miało zajęcie
  po to by paru prezesików kompanii węglowej stać było na 10tego merola

  Zobaczcie co siędzieje na światowych rynkach z cenami ropy... i ile kosztuje paliwo u nas na stacjach
  Podwyżki cen gazu i energii tłumaczono podwyżkami cen ropy na światowych rynkach.
  Brak obniżek tłumaczy się ...

  No właśnie CZYM ???

  Odpowiedz
 • Władek z Gliwic(2008-11-21 07:53) Zgłoś naruszenie 00

  e, co tam skromne 60 tys. powinno być 600 tys. jak szaleć, to szaleć.

  Odpowiedz
 • do 12 -odp 10 -Edku bredzisz(2008-11-21 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  miało być

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane