statystyki

Wolontariusz nie zapłaci za zaświadczenie o niekaralności

autor: Renata Majek01.08.2016, 11:20

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

DOKUMENTY Zamierzam zgłosić się do pomocy jako wychowawca kolonijny na obozie. Wiem, że konieczne jest dostarczenie zaświadczenia o niekaralności. Ale słyszałem, że w myśl znowelizowanych przepisów wolontariusze, czyli osoby takie jak ja, są zwolnione z opłat za uzyskanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego – pisze pan Stanisław. – Czy to prawda?

Wychowawcą lub kierownikiem wypoczynku organizowanego dla dzieci i młodzieży nie może być osoba karana. Chodzi o umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu małoletniego, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletniego, przestępstwo przeciwko rodzinie oraz przestępstwa związane z narkotykami, substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi. O takie zajęcie nie mogą starać się również te osoby, wobec których orzeczono zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowywaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi lub powstrzymywanie się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane