statystyki

Wolontariusz nie zapłaci za zaświadczenie o niekaralności

autor: Renata Majek01.08.2016, 11:20

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

DOKUMENTY Zamierzam zgłosić się do pomocy jako wychowawca kolonijny na obozie. Wiem, że konieczne jest dostarczenie zaświadczenia o niekaralności. Ale słyszałem, że w myśl znowelizowanych przepisów wolontariusze, czyli osoby takie jak ja, są zwolnione z opłat za uzyskanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego – pisze pan Stanisław. – Czy to prawda?

Wychowawcą lub kierownikiem wypoczynku organizowanego dla dzieci i młodzieży nie może być osoba karana. Chodzi o umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu małoletniego, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletniego, przestępstwo przeciwko rodzinie oraz przestępstwa związane z narkotykami, substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi. O takie zajęcie nie mogą starać się również te osoby, wobec których orzeczono zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowywaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi lub powstrzymywanie się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane