Solidarność zadowolona z rządu PiS. "Zrealizowali postulaty pracownicze, zgłaszane przez związek przez ostatnich 8 lat"

25.07.2016, 15:30; Aktualizacja: 25.07.2016, 15:52
Piotr Duda Solidarność

Piotr Dudaźródło: ShutterStock

Szef Solidarności Piotr Duda ocenił, że rząd PiS prawie w stu procentach zrealizował główne postulaty pracownicze, zgłaszane przez ten związek przez ostatnich 8 lat. „S” chce jednak rozmawiać m.in. o wzroście płac w budżetówce i prawie do emerytury po 35 lub 40 latach pracy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Mirek(2016-07-25 18:52) Zgłoś naruszenie 223

    Związkowcom pasuje wzrost importu samochodów używanych i "Koryto +"

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2016-07-25 19:21) Zgłoś naruszenie 93

    Panie Duda duża część Polaków z długim stażem trzyma pana za słowo. Jeżeli mówimy o sprawiedliwości,to staż 35 k,40 m,takową jest. Wiadomym jest ,że wprowadzenie stażu ,jako kryterium przejścia na emeryturę,może być kosztowne (chociaż przepracowawszy tyle lat,powinno się to bilansować) ,ale poszukajmy pieniędzy u grup uprzywilejowanych,bo jeżeli np. policjant pracując 20 lat uzbiera na swoją emeryturę,tym bardziej zrobi to pracownik po przepracowaniu lat 40!

    Odpowiedz
  • Swój ... Swojemu oka nie wykole (2016-07-25 19:43) Zgłoś naruszenie 92

    Jeden DUDA ... dmie w dudy ... drugiego DUDY, ... a Rzeczywistość PIS-owska SKRZECZY na odległość. No cóż nie rozumieją Obydwaj, ze .... "NIE TYLKO SAMYM CHLEBEM CZŁOWIEK ŻYJE"

    Odpowiedz
  • przecież obywatelski projekt PSL-u,mówiący(2016-07-25 20:50) Zgłoś naruszenie 101

    o 40 latach składkowych = emerytura,został skierowany do komisji sejmowej PSR.Jedyny w swojej kategorii,pasujący do obecnych warunków finansowych państwa oraz długoletnio opłacających składki ludzi pracy ,którzy grzebią po śmietnikach po odstawce przez PO+psl.Dudy o tym wiedzą,ale ich to nie interesuje,tylko zajmują się ściemą i czekają aż ci ludzie wymrą??????????zamrażarka sejmowa projektów obywatelskich trwa nadal ?????/

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szkoda tylko, ...(2016-07-25 20:54) Zgłoś naruszenie 22

    ... że styropiany do tej pory nie zrealizowały 21 postulatów, które sami zgłaszali przed 36 laty !

    Odpowiedz
  • młodzież(2016-07-25 20:57) Zgłoś naruszenie 83

    Panie Przewodniczący najważniejsze zadanie dopiero przed Panem.Pomóż Pan tym którzy najbardziej na to zasługują/pracownikom z długim stażem/.Najsprawiedliwsza wersja to 40 LAT PRACY BEZ WZGLĘDU NA WIEK I PŁEĆ POWINNO UPRAWNIAĆ DO PRZEJŚCIA NA WYPRACOWANĄ EMERYTURĘ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • styropian(2016-07-26 06:42) Zgłoś naruszenie 120

    Nareszcie kacperek się odnalazł i kadzi jak Sniadek , którego nie widać.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-07-26 13:58) Zgłoś naruszenie 331

    Ja reprezentuje robotników którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy ) i reprezentuje wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy nadpracowane 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych - na wszystkich zmianach -7dni w tygodniu -gdyż tak się pracowało za komuny i postkomuny Do tego dodajmy, że do 1998r (do chwili wstecznej zmiany Ustawy o Emeryturach Pomostowych) mieli więcej niż 15 lat pracy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych (nie dostali jednak prawa do emerytury pomostowej -cofnięto już to na co zapracowali--gdyż na dzień wyznaczony w nowej ustawie nie posiadali często 25 lat * Tusk ogłosił, :” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Lekarz Kopacz popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazała na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury. POlitycy utworzyli w Polsce POlski Narodowy Obóz Pracy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dds(2017-05-14 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    DUDA oszust co zrobiono ? nic , najniższa płaca podwyższona dla kogo ? na wakacje dla studentów ?

    Odpowiedz