PFRON ściga przedsiębiorców. Efektem sporów mogą być lawinowe zwolnienia

autor: Tomasz Żółciak20.07.2016, 07:15; Aktualizacja: 20.07.2016, 08:05
Społecznicy podliczyli, że całkowita kwota, jaką potencjalnie muszą zwrócić do PFRON firmy zatrudniające osoby z dysfunkcjami, to ok. 64 mln zł.

Społecznicy podliczyli, że całkowita kwota, jaką potencjalnie muszą zwrócić do PFRON firmy zatrudniające osoby z dysfunkcjami, to ok. 64 mln zł.źródło: ShutterStock

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych domaga się od 177 firm zwrotu pieniędzy przeznaczonych na zatrudnienie osób z dysfunkcjami. Efektem sporów mogą być lawinowe zwolnienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Anna(2016-07-20 16:12) Zgłoś naruszenie 40

    Niech w końcu kadrowe ruszą się do pracy w terenie i szukają do pracy niepełnosprawnych, a nie ich praca to tylko rzucić na tablicę w PUP ogłoszenie i czekają, czekają,czekają. Za 1850 brutto już raczej nie znajdzie się pracownika. Mnóstwo złodziei właścicieli z ZPCH tzw ochroniarskie firmy, żerują na niepełnosprawnych i śmieciówkach, za 3,20 netto cały Dolny Śląsk, bo nie mają chętnych niepełnosprawnych na 1300 netto. Niech płacą kary. Teraz widać jak za dawnych lat ciągnęli z podwyższonych kosztów w ochronie, kiedy koszty mieli żadne. Te wycieczki to też prawda. Jeżdżą panie z administracji nie mające orzeczeń na koszt bidnie wynagradzanych pracowników portierskich.

    Odpowiedz
  • Dawid(2016-07-20 11:39) Zgłoś naruszenie 31

    Bardzo dobrze ,złodzieje dorabiają się na osobach niepełnosprawnych , prezesi firm ochrony i innych mają gigantyczne pensje,fundują sobie wycieczki, paczki na święta itp , a osoby niepełnosprawne mają za nic.Traktują je gorzej niż śmieci.Dość już sponsorowania darmozjadów , którzy żyją za pieniądze ON , i podatnika . Oddawać wszystko co do grosza "przedsiębiorcy" i "pracodawcy".Nie popuszczać im , niech zajmie się nimi CBA , wtedy zobaczymy kim oni naprawdę są.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane