statystyki

Jak zostać strażakiem?

autor: Leszek Jaworski19.07.2016, 09:34; Aktualizacja: 19.07.2016, 09:39
Kandydat do służby w Państwowej Straży Pożarnej (dalej PSP) musi mieć obywatelstwo polskie i nie może być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Kandydat do służby w Państwowej Straży Pożarnej (dalej PSP) musi mieć obywatelstwo polskie i nie może być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.źródło: ShutterStock

W tym roku zdałem maturę, ale ze względu na słabe wyniki nie mam co liczyć na dostanie się na studia. Chciałbym wstąpić do straży pożarnej. Jakie trzeba spełniać wymogi i jak przebiega rekrutacja – pyta pan Mateusz.

Kandydat do służby w Państwowej Straży Pożarnej (dalej PSP) musi mieć obywatelstwo polskie i nie może być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Kolejnym wymogiem jest korzystanie z pełni praw publicznych. Powinien także posiadać co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane