statystyki

Wnioski i tak muszą czekać na pieniądze

autor: Urszula Mirowska-Łoskot16.06.2016, 09:22; Aktualizacja: 16.06.2016, 10:00

- Problemy, które płatnicy składek mają podczas przygotowywania wniosków, związane są głównie z błędami formalnymi, jakie występują w składanych dokumentach, oraz prawidłowym doborem i opisem działań, które powinny być zrealizowane w ramach projektu poprawiającego bezpieczeństwo pracy na konkretnych stanowiskach w przedsiębiorstwie - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie EY wynika, że zaledwie 1 proc. zapytanych firm skorzystało z programu ZUS, w ramach którego można starać się o środki na BHP. Jak pan ocenia zainteresowanie tym programem wśród przedsiębiorców?

W 2015 r. ZUS rozpoczął akcję informacyjną na temat możliwości uzyskania wsparcia ze środków funduszu wypadkowego ZUS, która przybrała między innymi formę kampanii medialnej (emisja spotu „ZUS dla firm” w stacjach telewizyjnych). Akcja informacyjna spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony płatników składek i zaowocowała zwiększoną liczbą wpływających wniosków o dofinansowanie projektów. Od początku realizacji programu do zakładu wpłynęło ponad 7 tys. wniosków o dofinansowanie, w tym podpisano ponad 800 umów na kwotę blisko 65 mln zł.

Co się dzieje w przypadku, gdy wniosków jest więcej niż pieniędzy?


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane