statystyki

Wnioski i tak muszą czekać na pieniądze

autor: Urszula Mirowska-Łoskot16.06.2016, 09:22; Aktualizacja: 16.06.2016, 10:00

- Problemy, które płatnicy składek mają podczas przygotowywania wniosków, związane są głównie z błędami formalnymi, jakie występują w składanych dokumentach, oraz prawidłowym doborem i opisem działań, które powinny być zrealizowane w ramach projektu poprawiającego bezpieczeństwo pracy na konkretnych stanowiskach w przedsiębiorstwie - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie EY wynika, że zaledwie 1 proc. zapytanych firm skorzystało z programu ZUS, w ramach którego można starać się o środki na BHP. Jak pan ocenia zainteresowanie tym programem wśród przedsiębiorców?

W 2015 r. ZUS rozpoczął akcję informacyjną na temat możliwości uzyskania wsparcia ze środków funduszu wypadkowego ZUS, która przybrała między innymi formę kampanii medialnej (emisja spotu „ZUS dla firm” w stacjach telewizyjnych). Akcja informacyjna spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony płatników składek i zaowocowała zwiększoną liczbą wpływających wniosków o dofinansowanie projektów. Od początku realizacji programu do zakładu wpłynęło ponad 7 tys. wniosków o dofinansowanie, w tym podpisano ponad 800 umów na kwotę blisko 65 mln zł.

Co się dzieje w przypadku, gdy wniosków jest więcej niż pieniędzy?


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane