Działacze "Sierpnia 80" okupują biuro poselskie Tuska

12.11.2008, 15:15; Aktualizacja: 12.11.2008, 17:07

Około 200 związkowców z "Sierpnia 80" rozpoczęło w środę po południu okupację warszawskiego biura poselskiego premiera Donalda Tuska. Związkowcy żądają spotkania z szefem rządu. Protestują m.in. przeciwko planowanym zmianom w emeryturach pomostowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • zdrajca Tusk(2008-11-12 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk ciagle jezdzi po wskazowki do Sarkoziego i innych panstw, sprzedaje nas za granica. To Francja i Niemcy podejmuja za nas decyzje juz niebawem bedzie 7,5tys osob zwolnionych, zobaczymy do czego doprowadzi jego polityka zdradziecka...

    Odpowiedz
  • do 5(2008-11-12 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Od ciebie nikt nie chce pieniedzy, bo sam sobie wplacasz na swoje konto. Ale chcemy, aby oddali, to co ukradli, razem z kasa OFE 40mld., ktorą rowniez ukradli hochsztaplerzy giledowi.
    Grupka cwaniakow, nie bedzie odbierac ludziom praw nabytych (niekonstytucyjne)
    Brawo zwiazkowcy, spoleczenstwo jest z Wami!!
    PO robili to samo, nawet gorzej, Waltz nosila koce, herbate, namioty i wspierala strajki pilegniarek. Ciekwe czy dzisiaj odwiedzi zwiazkowcow??
    Ryzy Donek milosciwy, napewno spotka sie ze zwiazkowcami, bo od poczatku zapowiadal milosciwe, wielkie dialogi...

    Odpowiedz
  • wiktor(2008-11-12 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    głosowaliście na TUSKU? To ponoście konsekwencje swojej głupoty!!!

    Odpowiedz
  • WiP(2008-11-12 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec komunistycznych przywilejów ,kiedy w końcu to zrozumiecie kretyni i kretynki !!!Związkowe oszołomstwo należy pogonić do roboty!!!Wasze przywileje z czasów PRL już nie powrócą nawet Prezydent nie będzie wetował ustawy bo by się ośmieszył popierając przywileje z początku lat 80-tych kiedy komuna nadawała je wszystkim tylko po to żeby ustrój komunistyczny mógł przeżyć!!!

    Odpowiedz
  • Wiesław 1949(2008-11-12 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do Związków Zawodowych SIERPIEŃ 80
    W rozmowach z rządem przedstawcie temat przechodzenia na emeryturę. Aktualnie grupa uprzywiliowana przechodzi na emeryturę po 15,20,25,30 latach pracy rolnicy po ukończeniu 58 lat. Mężczyzna urodzony w dniu 1 stycznia 1949 roku posiadający na dzień dzisiejszy 40 lat stażu pracy emeryturę otrzyma w 2014 roku jak dożyje i znajdzie zatrudnienie w dobie kryzysu który nadchodzi.Dla ścisłości informuję że urodzeni n.p.31 grudnia 1948r posiadający tylko 35 letni staż pracy w tym roku przechodzą na emeryturę.Wogóle nie liczy się staż pracy a tylko data urodzin często spózniona o kilka godzin , dni . W podobnej sytuacji są kobiety z rocznika 1954. Tak wygląda sprawiedliwość pokoleniowa drodzy związkowcy . Osoby te w pierwszej kolejności będą zwalniane z pracy , i jedynym ratunkiem przezycia będzie pomoc kościoła katolickiego.

    Odpowiedz
  • Czekam na opinie opłacanych działaczy PO.(2008-11-12 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    Serio czekam. chce przeczytać, że młodzi nie chcą płacić na pomostówki, na emerytury, na renty. Czekam na opinie, że tak dalej być nie może etc etc. Młodzi opłacani działacze PO nie każcie na siebie długo czekać.

    Odpowiedz
  • USIA1954(2008-11-12 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    35/40 LATA CIęZKIEJ PRACY I TO POWINNO WYSTARCZYC, ABY MOżNA BYłO ODEJśC NA ZASłUżONY ODPOCZYNEK A NIE REPEROWAć STARYM MATERIAłEM DZIUR . MłODEMU POKOLENIU DAJMY POLE DO POPISU . PANIE TUSK PRZYPROWADZ PANIą MINISTER OD TEGO KNOTA KTóREGO PRODUKOWAłA 11 LAT NIECH SIE WYTłUMACZY PRZED ZWIąZKAMI .

    Odpowiedz
  • Jan(2008-11-12 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    W myśl nowej ustawy, pozostawia się przywileje emerytalne osobom z 25
    letnim stażem pracy, reszcie proponuje rekompensaty.
    Dla kogo jest to powód do radości?To jest żałosne i woła o pomste do nieba.
    Lista uprawnionych do wcześniejszej emerytury została niedopracowana i jest
    w pełni nieuzasadniona - ta ustawa to powielony nieco
    okrojony, kolejny niedopracowany bubel - lepiej jak wogóle
    nie wejdzie w życie.
    Oby prezydent zawetował ustawę.Wszyscy będą zadowoleni, prócz tych
    250 tyś. o których tak niby dba nasz Premier (oczywiście kosztem
    tych pozostałych 750 tyś)
    Eksperci medycyny powinni ww osoby odesłać na renty, jeśli takie są
    wskazania medyczne, a nie na pomostówki!
    Weto prezydenta i nacisk związków zawodowych z poparciem
    mln.społeczeńswa powinno zmusić rząd do opracowania nowej ustawy emerytalnej.

    Odpowiedz
  • kaśka(2008-11-12 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawa jestem co z takimi ludżmi co mają przepracowane 34 lata a nie mają
    lat czy związki zawodowe też będą o nich walczyć, czy tylko walczą o pomostówki

    Odpowiedz
  • małgonia(2008-11-12 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do Młody i tomek. Nie chcę brutalnie sprowadzać Was na ziemię, ale nawet się nie obejrzycie i będziecie mieli po 40 czy 50 lat. Przykre, że tego nie rozumiecie. Wtedy będzie już za późno...

    Odpowiedz
  • maria 54r urodzenia(2008-11-12 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    czy 37 lat składkowych dla kobiety to zamało aby pójść na emeryturę

    Odpowiedz
  • paku(2008-11-12 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    He he. Sierpien 80 to taka Samoobrona zwiazkow zawodowych. Za kazdym razem jak zaczynaja "akcje", to sa butni, jakby polkneli balon. Potem sie okazuje, ze inne centrale zwiazkowe ich ignoruja i ci sie wycofuja z podwinietym ogonem :D. Zauwazcie, ze juz kilkukrotnie ten scenariusz sie powtarzal i tym razem tez tak bedzie. :)

    Odpowiedz
  • Młody(2008-11-12 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Niech tam siedzą az do uzyskania emerytury pomostowej. Ja i inni młodzi nie chcemy płacić na tych darmozjadów. Do faktycznej roboty niech sie wezma a nie do rozróby.

    Odpowiedz
  • Oczekująca(2008-11-12 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    I tak trzymać Związkowcy,Polacy są z Wami .Nagadali młodym,żę muszą dopłacac do emerytur wczesniejszych czy pomostowych 3000 zł ale nie powiedzxieli,że to na okres 10 i więcej lat lat czyli 300 zł. rocznie czyli 30 zł.miesiecznie ,to psi grosz,dla nich też młodzi będą dopłacać,sobie podwyżki zrobili po 500 zł.na miesiąc tak panowie poslowie z PO.Trzeba było posłuchać programu P.Lisa jak buta bije od PO.SKANDAL.Premier uciekł,wstyd mu za prezent jaki dał polkom i polakom z 30,35,40 letnim stażem pracy/bez żadnych studiów/

    Odpowiedz
  • tomek(2008-11-12 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    do 4

    nawet tych 30 zł na miesiąc odemnie nie dostaniesz...

    Odpowiedz
  • ADAM(2008-11-12 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    co to za nazwa emerytura pomostowa zadna łaska jeśli ktoś przepracował 30--35 40 lat to mu sie należy jak psu miska. Tak trzymać dopiąć swego a nie przegłosowanie bez rozmów z pracownikami

    Odpowiedz
  • mir(2008-11-12 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Co z długoletnimi pracownikami bezpomostowymi ???
    Cisza !!

    Odpowiedz
  • K...(2008-11-12 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Hejże na Tuska..jadę też

    Odpowiedz
  • ??????(2008-11-12 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    A ci co nie głosowali?

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-11-12 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    do 26
    Dokładnie tak - dopowiedziałeś/aś to czego ja niedopisałam,

    Odpowiedz