Działacze "Sierpnia 80" okupują biuro poselskie Tuska

12.11.2008, 15:15; Aktualizacja: 12.11.2008, 17:07

Około 200 związkowców z "Sierpnia 80" rozpoczęło w środę po południu okupację warszawskiego biura poselskiego premiera Donalda Tuska. Związkowcy żądają spotkania z szefem rządu. Protestują m.in. przeciwko planowanym zmianom w emeryturach pomostowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (43)

  • M.J.(2008-11-13 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani! Nie dajmy się skłócić, bo oto właśnie chodzi naszym "kochanym" politykom. Już raz pisałam: wcześniejsze emerytury wprowadzono w 1968r dla ludzi z dużym/ składkowym!/ stażem pracy, aby zwolnić stanowiska dla wyżu lat 50-tych. Wczesne i wypracowane emerytury nie powinny mieć nic wspólnego z pomostówkami ,ani warunkami pracy. Przepracowałeś /składowo/ 35-k i 40-m lat: MASZ WYBÓR. I o to powinno chodzić związkowcom. Przykre jest to,że oni pilnują tylko przywilejów branżowych, nie myśląc o pracujących z wieloletnim stażem w zawodach, które nie dają takich możliwości nacisku na polityków, jakie mają np. górnicy, pracownicy PKP, służby mundurowe czy rolnicy. DO Tyma i Tomka: Wy chyba naprawę jesteście sierotami, albo nienawidzicie swoich Rodzin... Lepiej puścić 50+++ na emerytury i "dokładać" z podatków,które i tak zapłacicie, niż mieć ich w domu na utrzymaniu, aż osiągną wiek 60/65... Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-13 00:45) Zgłoś naruszenie 00

    Acha, przestańmy może te śmieszne 600-700 PLN nazywać emeryturą. Chyba, że polityk też taką dostanie - oczywiście w wieku 60-65, a nie wcześniej, bo niby dlaczego?
    W którym to kraju dłuższa praca sprawia, ze emerytura maleje? WItamy w POlsce! Te pomysły to faktycznie możnaby opatentować. Korea, a może Chiny to kupią. Tam też się podobnie szanuje człowieka, co w Polsce.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-13 00:40) Zgłoś naruszenie 00

    Moje dzieci nie będą w tym państwie żyć ani pracować. Będziecie sobie tu rządzić sami. Możecie nawet tańczyć na naszych grobach, bo tylko na tyle was stać, ponieważ tak was rodzice wychowali - bez szacunku do starszych.
    A tak w ogóle, to co nam proponujecie? Poświęciliśmy życie, żeby pracować zaPRL-wskie nibypensje i fundować emeryturę waszym rodzicom. Teraz mamy dalej pracować na jałmużnę, której za mało żeby żyć, za dużo, żeby zdechnąć. Solidaryzm społeczny przećwiczyliśmy na własnej skórze. Dlaczego mamy dalej utrzymywać KRUS, wybrańców dowcześniejszych emerytur - zwłaszcza mundurowych, partie, posłów z ich biurami, cały ten sejm, senat, obrastający w majątki i tłuszcz kościół itp. itd. Dlaczego oszczędności tylko nas dotykają. Uważasz, ze to jest O.K. i nie rozumiesz, dlaczego szlag nas trafia?

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-13 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma to jak siła argumentów WIP-a. Powala. Poczytaj, młody capie komentarze do innych wątków, a może czegoś się tu dowiesz, bo jak będziesz wygłaszał opinie w oparciu, o to co wiesz, to się nie rozwiniesz.

    Odpowiedz
  • "Młody"(2008-11-13 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    do 38: WiP - niby masz rację, ale naprawdę emocje nie służą tu nikomu. Radzę więc opanować je i swój język.

    Odpowiedz
  • WiP(2008-11-13 00:13) Zgłoś naruszenie 00

    filologini ty jesteś kretynką i możesz sobie żądać a i tak nie dostaniesz a wiesz dlaczego??? Bo nie ma kasy a cały system opierał się mniej więcej na tym o czym piszesz że jeden robił na drugiego ,to BYŁ system bismarkowski kiedyś na 1 emeryta pracowało 4 osoby a teraz na 1 emeryta pracują 2 osoby ,więc system bankrutuje ,przyszłość to albo zmniejszenie emerytur albo obciążenie obecnie pracujących większymi podatkami jeśli tego nie rozumiesz to znaczy że jesteś kretynką

    Odpowiedz
  • "Młody"(2008-11-13 00:03) Zgłoś naruszenie 00

    to 36: składek nie płaciłaś de facto na swoją emeryturę, tylko na emeryturę ówczesnych starowinek - dobrze o tym wiesz. A ja dzisiaj płacę składki, z których wypłacana będzie Twoja emerytura - za pięć lat. I nikt tego nie kwestionuje i nie podważa. Sytuacja "tego pseudopaństwa" może Cię g...o obchodzić jak sobie wyjedziesz do Australii i zrzekniesz obywatelstwa. Paradoksalnie, Wy "starzy", niby bardziej doświadczeni życiowo prezentujecie egoistyczne stanowisko - "po mnie choćby i potop". Pytacie często o "naszych" rodziców, dziadków... Ja zapytam Was - nie myślicie czasem co będzie z Waszymi dziećmi, wnukami? Nie myślicie o tym, że jak tak dalej pójdzie, to one nie będą miały żadnej ochrony emerytalnej, bo nie będzie z czego wypłacać emerytur? Jeszcze raz przypomnę: płaciliście składki, żeby przejść na emeryturę w wieku 65/60 lat. Na jakiej podstawie żądacie czegoś ponadto?

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-12 23:53) Zgłoś naruszenie 00

    Młody - kto się zrzucał na emeryturkę twoich rodziców? Czyż to nie ci sami dzisiejsi 50-latkowie, Dzięki naszej kasie twoi rodzice żyli sobie spokojnie. Oddaj nam teraz nasze pieniądze, bo my twoich nie chcemy. Jeleni szukajcie sobie gdzie indziej. Żądam zwrotu moich składek emerytalnych wraz z rewaloryzacją i g...o mnie obchodzi trudna sytuacja tego pseudopaństwa, które dba tylko o tyłki polityków.

    Odpowiedz
  • "Młody"(2008-11-12 23:47) Zgłoś naruszenie 00

    do 31: abaja (piszę małą literą nie przez brak szacunku, tylko dlatego, że Ty sama tak napisałaś). Zasady systemu emerytalnego są jasne: mężczyźni po 65 roku życia, kobiety po 60. To i tak stosunkowo mało, bo przy wciąż rosnącej przeciętnej długości życia ludzi liczba emerytów, którym trzeba płacić emerytury wciąż rośnie. Niestety pieniędzy w systemie nie przybywa w tym samym tempie. Tą już i tak złą sytuację drastycznie pogarszają jeszcze wcześniejsze emerytury - Polska ma najmłodszych emerytów w całej Europie. Gdy w Niemczech właśnie podniesiono wiek emerytalny do 67 lat, to Wy chcecie go w Polsce obniżyć o 5 lat. Trochę zdrowego rozsądku ludzie... Tak jak napisałem wcześniej: wy macie wiek emerytalny na poziomie 60 i 65 i narzekacie, że to późno. Ja - jeśli za moich "starych" czasów w ogóle będą jeszcze w ogóle wypłacane emerytury prawdopodobnie przejdę na emeryturę w wieku lat 70, albo i później.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-12 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    WIP, przemyśl sobie najpierw pewne sprawy, zanim zaczniesz wyzywać od idiotów. Twoje ostatnie zdanie świadczy natomiast o twoim chamstwie. Dobrze było jak obecni 50-latkowie robili na twoich 'starych'? Ty teraz mądry, bo nie będziesz na nich robić. Wygląda na to, że twoi 'starzy' znaleźli sobie jeleni. Masz za ciasny umysł,zeby pojąć pewne sprawy. Cwaniactwem można daleko zajechać, to prawda. Całe towarzycho na Wiejskiej na tym jedzie. Tusk też narobił smrodu. Nie ma większych kanalii od polskich polityków. Powinniśmy dołączyć do opupujących kancelarię tego oszusta premiera. A ********* nie powinni zabierać głosu w sprawach, o których nic nie wiedzą, bo nawet nie mają świadomości tego, że nie wiedzą.

    Odpowiedz
  • WiP(2008-11-12 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    To forum chyba dla idiotów bo inaczej nie można was nazwać ,np. taki kapselek pisze w poście 25 przyznaje mi racje bo ustawa z 1983 dawała przywileje określonym grupom zawodowym do wcześniejszego przechodzenia na emerytury ale dodaje że ustawę wprowadzono żeby wyrzucać ludzi z pracy a to jest bzdurą ,to jest czas kiedy komuna panowała przypominam ze to było 2 lata po wprowadzeniu stanu wojennego był obowiązek pracy nawet .Post 22,24,26 i 28 to już mega kretyni albo tylko jeden kretyn tyle tylko że napisał wiele postów i mu się nicki skończyły hahahaa i nie wie co wpisać w ramkę AUTOR , a Balcerowicz pojawił się w polityce w roku 1989 a nie w 1983 kiedy komuna dawała przywileje i powstała cała lista z uprzywilejowanymi zawodami do wcześniejszych emerytur .Młodzi są za mądrzy żeby na was robić ,równe prawa dla wszystkich a emerytura w jednym takim samym wieku dla wszystkich, każde inne wyjście będzie niesprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • jak żeście głosowali tak macie(2008-11-12 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Powiedzcie jak to jest większość wybrała POpaprańców a teraz płacze , a jak tusek startowałby na prezydenta czy ponownie na premiera to by miał 100% poparcia .

    Odpowiedz
  • abaja(2008-11-12 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    do młodego i do vip celowo piszę z małej litery do was, bo dla mnie jesteście mniej niż maleńko.

    Mam jednak pytania do was, czy np. wasi Dziadkowie, Rodzice, i Inni Seniorzy w waszej Rodzinie są dla was darmozjadami i kretynami. Czy wy ich utrzymujecie!?, czy raczej od nich ciągnięcie ile się da. Ja mam pewność, że to wy od nich docie i doić będziecie do końca ich dni. Bardzo bym chciała zobaczyć publiczną debatę takich butnych jak wy z waszymi najbliższymi, którym tak bardzo ubliżacie, by mogli poznać wasze prawdziwe oblicze. Szkoda, że taka forma dialogu społecznego nie jest stosowana w mediach na żywo przez PO.

    Odpowiedz
  • małgonia(2008-11-12 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    Do "Młody". A szanowni rodzice to już na zasłużonej emeryturce?

    Odpowiedz
  • ezana(2008-11-12 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Biuro poselskie Tuska to idealne miejsce do rozmów. Tusk jak zasiadł w fotelu premiara doznał ciężkiej amnezji i zapomniał co obiecywał. Może we własnym biurze poselskim przypomni sobie swoje hasła przedwyborcze, może wróci mu pamięć.

    Odpowiedz
  • Do WIP(2008-11-12 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ale WIP!!! co ludzi pracy nazywa kretynami. Skąd Cię wypuszczono?? z szeregów PO-mysłodawców. Może Ty nie wiesz, bo nie skalałeś rączek pracą, że nam z stażem 35/40 lat zabierają z pensji składki emerytalne i rentowe przecież z dwóch nie skorzystamy, więc my Od Was nic nie chcemy, a tego co nam zabierają spokojnie starczy na nasze biedne emeryturki a Ty się weź do roboty, żebyś sobie coś uzbierał. Smutne, że Rząd nami pomiata , młodzi niewdzięczni, pracodawcy niechętni zatrudniać. CO NA TO RZĄD i PREMIER???

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-11-12 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    do 26
    Dokładnie tak - dopowiedziałeś/aś to czego ja niedopisałam,

    Odpowiedz
  • do 16(2008-11-12 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    Czlowieku zacznij samodzielnie myslec, a nie czytaj ze sciag. Wczesniejsze emerytury wprowadzil twoj idol Balceroewicz, aby latwiej bylo rozkradac zaklady pracy, to juz byl kapitalizm...to on wprowdazil prawa nabyte, a nie przywileje!!! to zaden PRL!!! Masz malutka wiedze i bredzisz glupoty.A co do kretna, to przejrzyj sie w lustrze...
    Ciekawe co powiesz o komunistycznym pomaganiu z publicznych pienieniedzy bankom (krezusom)
    Emerytury , to nie laska, a prawa na byte, TO NASZE PINENIADZE!!! JESTES W STANIE TO POJAC?? Chyba nie, bo czytasz ze sciag schetyny, tam tego nie pisza. A co powiesz o machlojach, przekretach zlodziejskich z OFE 38mld.zl? jaki to wg.ciebie jest ustroj? komunistyczny aby mogl przezyc? czy moze hochsztaplerski, cwaniacki okradajacy ludzi ciezko pracujacych, aby wiecej bylo "biznesmenow"
    Wszyscy oprocz elektoratu pokemonow powinni wyjsc na ulice i wypowiedziec nieposluszenstwo obywatelskie, do czego wczesniej nawolywal Tusk...

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-11-12 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    16: WiP
    Ty kretynie jeśli nie znasz historii to się nie wypowiadaj, Lista zawodów powstała w 1983 roku Dz,U, Nr 8. Pozwalano przechodzić na wcześniejsze emerytury nie po to aby umacniać komunę ale po aby pozbyć się ludzi i po to aby sprywatyzować i sprzedać za grosze zakłady pracy, Lepiej pomyśl o sobie i pilnuj swojego II i III filara a od naszego I-go odczep się,

    Odpowiedz
  • DO WIP(2008-11-12 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    znowu zapędzili Wasz do szerzenia nienawiści i obrażania wszystkich naokoło nie tędy droga zrozumiesz już wktótce jak znajdziesz się na bruku a twoje kochane OFE wyzerują do zera . Taka cię czeka przyszłość młokosie!!!

    Odpowiedz