statystyki

Nie każdy urzędnik musi się tłumaczyć z dorabiania

25.05.2016, 07:47; Aktualizacja: 25.05.2016, 09:46
Korpus służby cywilnej składa się z pracowników służby cywilnej i urzędników mianowanych.

Korpus służby cywilnej składa się z pracowników służby cywilnej i urzędników mianowanych.źródło: ShutterStock

Jestem dyrektorem generalnym jednego z urzędów administracji rządowej. Kilku moich pracowników chce skorzystać z urlopu wypoczynkowego, a także dwumiesięcznego bezpłatnego. Przypuszczam, że w tym czasie chcą prowadzić szkolenia. Czy zawsze muszą występować o zgodę na dodatkowe zatrudnienie?

Nie. Korpus służby cywilnej składa się z pracowników służby cywilnej i urzędników mianowanych. Do tych grup stosuje się odmienne zasady występowania o zgodę na dodatkowe zajęcie. Zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1111 ze zm.) członek korpusu służby nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez pisemnej zgody dyrektora generalnego urzędu ani wykonywać czynności lub zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy lub podważających zaufanie do służby cywilnej. Z kolei na podstawie ust. 2 przywołanego artykułu urzędnik mianowany nie może podejmować zajęć zarobkowych bez pisemnej zgody dyrektora generalnego urzędu.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane