Zmiany w 500+ niewykluczone. Ale po przeglądzie

autor: Michalina Topolewska24.05.2016, 07:14; Aktualizacja: 24.05.2016, 08:26
pieniądze dziecko

Przygotowywana jest zmiana przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.źródło: ShutterStock

Rząd ma rok na ocenę funkcjonowania przepisów dotyczących świadczenia wychowawczego. Dopiero po tym okresie mogą zapaść decyzje co do możliwości przyznawania pieniędzy także na dzieci, które ukończyły 18 lat. O przyszłości rządowego programu 500 plus wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed mówił podczas spotkania w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • porażka 500+(2016-05-24 16:55) Zgłoś naruszenie 212

    W każdym z państw UE samotne matki maja wsparcie w pierwszej kolejności, a w Polsce odwrotnie, 500 zł maja rodziny gdzie są dwoje rodziców, niezależnie od wysokości zarobków. Pewnie PIS zrobił ukłon w stronę swoich wielodzietnych polityków co zarabiają po 15-30 tys.a i jeszcze 500 zł na każde dziecko mają. Jak się czuja osoby mało zarabiające, płacące podatki, ze ich dziecko zostało pozbawione nawet złamanego grosza? w Niemczech każde dziecko dostaje wsparcie (oczywiście nie tak jak w Polsce że prawie 1/3 zarobku miesięcznego co niektórych Polaków), w stosunku do miesięcznego wynagrodzenia w Niemczech są to mniejsze kwoty, żeby ludziom się nie odechciało pracować. NATOMIAST W NIEMCZECH NIE MA DZIECI GORSZYCH I LEPSZYCH , RZĄD DZIELI SPRAWIEDLIWIE, DLATEGO POMOCĄ JEST OBJĘTE KAŻDE DZIECKO.

    Odpowiedz
  • kaka(2016-05-24 10:05) Zgłoś naruszenie 214

    W Niemczech płaci się na każde, naprawdę każde dziecko do 25 roku życia. Ja mam dwoje na utrzymaniu, studentkę 19 lat i berbecia i nie dostaje nic, niestety czuję się oszukany.Gdybym się rozwiódł musiałbym płacić alimenty na dwoje, a dla rządu nie mam dzieci

    Odpowiedz
  • asdfg(2016-05-24 14:09) Zgłoś naruszenie 202

    NIESPRAWIEDLIWOŚĆ. Ja mam 1 dziecko trochę przekroczyło 800zl.na osobę i nic nie mam. a u tego co dochód może być i po 2 tysiące na osobę i ma 2 dzieci nieletnich to na drugie i tak dostanie mimo ,że ma dużo większy dochód .Kto to ustalił dolna granica 800 i ja muszę przeżyć a bogaty i tak dostanie który ma więcej niż jedno dziecko niepełnoletnie .OBUDŹCIE SIĘ a gdzie górna granica ?

    Odpowiedz
  • 500-(2016-05-24 15:44) Zgłoś naruszenie 201

    Pracuję, płace podatki czyli pośrednio na 500. Oczywście nie łapie sie na świadczenia. Za to łapią sie lenie, które w życiu nie skalały sie pracą i teraz nawet nie zamierzają. Takie tez wartości przekazuja dzieciom. Bo po co pracowac jak i tak dostaną pieniadze na życie. Nie dostanie faktycznie samotna matka z dzieckiem. Za to dostaną dobrze sytuowani z kilkorgiem dzieci. Tak niesprawidliwego programy , tak promującego lenistwo i dające po kieszeni pracującym jeszcze świat nie widział;. Swiadczenia powinni dostawać pracujący. Lenie zapomogi z Osrodków. Tylko. Może by sie wzięłi do roboty. Masakra.

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-05-24 11:13) Zgłoś naruszenie 1812

    Rodzina 8 osób w tym 6 dzieci! W domu Ameryka. Rodzie pracują oboje. 3 SAMOCHODY w posesji w tym 2 Hondy, piękny nowy dom , dwa motocykle Honda. Każdy ma swój rower. Dzieci ubrane jak lalki. Kużwa- a ja płacę podatki jako emeryt na to , że oni mają dodatkowo od państwa 30000 złotych!!! Oto " dobra zmiana"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • uczciwy podatnik(2016-05-24 12:58) Zgłoś naruszenie 173

    niesprawiedliwy system? a który system rozdawnictwa nie swoich pieniędzy jest sprawiedliwy?

    Odpowiedz
  • beznadzieja(2016-05-25 10:26) Zgłoś naruszenie 130

    Trzeba wyjeżdżać do Niemiec, Holandii, Szwecji, bo tam NIE MA DZIECI GORSZYCH I LEPSZYCH , RZĄD DZIELI SPRAWIEDLIWIE, DLATEGO POMOCĄ JEST OBJĘTE KAŻDE DZIECKO. A nie jak PIS zmusza biednych rodziców i samotnych matek żeby płacili na dzieci bogatych.

    Odpowiedz
  • Renata(2016-05-24 10:54) Zgłoś naruszenie 126

    Ja mam 16 letniego syna ,jestem bez pracy . mąż zarabia najniższą krajową. mimo to nie otrzymaliśmy 500 zł ,bo dochody w 2014 r przekraczały wymagane 800 zł na osobę...Dlaczego kryterium dochodowe stanowiły dochody za 2014 r ,chociaż zasiłek wypłacany jest w 2016 r?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zenada(2016-05-24 23:04) Zgłoś naruszenie 120

    Napewno tej ustawy nie pisał nikt mądry, jak nie potrafili, to trzeba było sciągnąć od Niemców, tam potrafią zrobić tak zeby nie było dzieci gorszych i dzieci lepszych. Uczyć sie od mądrzejszych z nie pisać na kolanie żenady.

    Odpowiedz
  • chyba nie wytrzymam(2016-05-24 17:52) Zgłoś naruszenie 81

    macie rację, pustym pracującym zwiększyć wiek emerytalny do 70 lat i dać leserom za ********** się bo to jest ogromny wysiłek

    Odpowiedz
  • pracujaca biedota(2016-05-24 18:00) Zgłoś naruszenie 72

    do kaka(dzisiaj 10:05) - tylko, że w niemczzech najniższa płaca to 8,5 euro za godzinę, a u nas kuźwa 8,5 zł. Ja ******** cholerny kraj, za leżenie i ********** się daje dużo więcej jak za pracę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • samotna.(2016-05-28 09:24) Zgłoś naruszenie 21

    A gdzie pomc dla samotnych matek ktore tyraja po godzinach zeby starczylo do konca miesiaca, porzez to ze przekracza im dochod nie dostana, albo zarabiaja niewiele wiecej od najmniejszej krajowej na czysto i przekracza dochod i tez sie nie nalezy

    Odpowiedz
  • Matka(2016-06-09 11:23) Zgłoś naruszenie 20

    Ja uważam, że każde dziecko uczące się powinno być objęte Programem 500+. W Niemczech każde dziecko objęte jest pomocą z rządu. Uczmy się od mądżejszych

    Odpowiedz
  • niesamotna(2016-05-26 18:13) Zgłoś naruszenie 21

    ale wy bzdury wypisujecie... biedna samotna matka może się rozliczać z dzieckiem i dochody dzieli na pół i dopiero wtedy płaci podatek (a samotna jest na papierze, bo mieszkanie dzieli z "partnerem").

    Odpowiedz
  • BABCIA(2016-06-01 14:24) Zgłoś naruszenie 20

    Babcia ! Córka jest samotną matką , to już za Komuny samotne matki miały wyższy próg dochodowy przy różnych zasiłkach, a teraz co ? poprzednie rządy doprowadziły do wyjazdów mężów za granice do pracy, a tym samym później do rozpadu małżeństwa, i teraz matki zostały same z dziećmi, pracują za najniższe pensje i im nie przysługuje 500 + bo są samotne , męczą się by związać koniec z końcem, są wyśmiewane przez p r a c o d a w c ó w, bo oni maja na wszystko i jeszcze dostają po 500 + odkładając na wczasy, i śmiejąc się w twarz. Pani Premier powinna się nad tym zastanowić

    Odpowiedz
  • samotna(2016-05-27 22:49) Zgłoś naruszenie 10

    Dzieci które maja po 18 lat też się uczą i sa na utrzymaniu rodziców tez powinni dostać 500 zł a rząd tego nie dopuszcza jak ma być w Polsce sprawiedliwość kiedy rząd tak postępuje ,czym sie rożni dziecko młodsze od starszego szkoła wymaga rożnych rzeczy a ubiór i utrzymanie dziecka tez .Jestem matką samotna i utrzymuje córke która ma 18 lat i nie dostaje nic a inni mają co mies po 6tys i to ma być sprawiedliwość ,w Niemczech rząd daje do 25 lat i wszystkim dzieciom a tu w Polsce .dzieci się równią.

    Odpowiedz
  • Beata(2016-05-26 15:42) Zgłoś naruszenie 10

    niech ruszą dupska i wezmą się teraz za naprawienie swojego błędu w 500+ bo dzieci które ukończyły 18 lat i się uczą to powinno nasze państwo dać dalej te 500+ żeby polska nie była krajem niewyuczonych tułmanów po gimnazjum jak za czasów komuny bo właśnie takich mamy w rządzie ciemnota i myśli tylko o swoich tyłkach dajcie tym co chcą się uczyć żeby mogli mądrzejsze ustawy pisać i zatwierdzać niech ten kto narobił tego cholernego bałaganu to odkręca a nie za siedzenie w domu z dzieckiem jeszcze 1000 dostaje *********** ten nasz rząd dajcie wszystkim takie same możliwości ...

    Odpowiedz
  • babcia(2018-07-23 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    Nie narzekajcie.Ja sama wychowywałam 3 dzieci bo mąż poszedł po zapałki i nie wrócił.Pracowałam całe życie i byłam zadowolona z tego że mam prace.Nie było opieki,jakiś świadczeń śmiesznych,500+ czy tam jakiś śmieszności.Dzieci wychowałam na ludzi a nie na bandziorów,narkomanów i pyszałków które muszą mieć komóre,laptopa,fure itd.Bierzcie się do roboty.Panie a raczej mamuśki strajkujące w Sejmie z dziećmi stać na fryzjera,na tipsy,spodnie i bluzki firmowe.Chyba powinno się skończyć z tym finansowaniem z mojej emerytury.Człowiek uczciwy będzie pracował nawet za marne grosze a leń zawsze będzie miał wymówkę i będzie szukał dziury w całym skąd wyszarpać kase i się nie narobić.

    Odpowiedz