Dalsza poprawa sytuacji na rynku pracy możliwa tylko przy stabilnym wzroście PKB

22.05.2016, 08:00
pracownicy kobiety i mężczyźni

Jesteśmy w trakcie sezonu wiosennego, dla którego charakterystyczny jest wzrost zatrudnieniaźródło: ShutterStock

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w kwietniu br. zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 2,8 proc. r/r. Polscy pracownicy w firmach zatrudniających powyżej 9 osób, mogą także cieszyć się z rosnących płac. W ubiegłym miesiącu przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,6% r/r i wyniosło 4313,57 zł. Wyniki te potwierdzają bardzo dobrą sytuację na rynku pracy. Sprzyja temu okres wiosenny i prace sezonowe, które generują miejsca pracy. Jednak utrzymanie tej dobrej sytuacji będzie możliwe jedynie przy stabilnym wzroście PKB.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Róża(2016-05-22 13:46) Zgłoś naruszenie 00

  A jaka jest pewność, że będzie (bo już nie pytam kiedy będzie) stabilne PKB? Bo relacja władzy z rodakami wygląda obecnie w ten sposób...papug.pl/insekty/

  Odpowiedz
 • JA(2016-05-22 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  Może niech minister pracy zlikwiduje wreszcie te cholerne umowy śmieciowe, na których ludzie są zmuszeni pracować i w dodatku za dziadowskie pieniądze.

  Odpowiedz
 • najważniejsze, że już po PO. (2016-05-22 13:12) Zgłoś naruszenie 00

  Najbardziej psuli rynek pracy PeOwcy. Pamiętamy jak zamrozili pensje w budżetówce - NA 8 LAT !!!!! W tym czasie inflacja co miesiąc zabierała pracownikom wynagrodzenie. Albo zmiany w Kodeksie Pracy. Porażka. Nie dość, że napisane tak, że nie można się doczytać o co w nich chodzi, to jeszcze niekorzystne i dla pracowników i dla pracodawców (bo wbrew pozorom obie strony jadą na tym samym wózku). Albo pamiętna HIPERPORAŻKA - ustawa o przeciwdziałaniu skutkom kryzysu ekonomicznego - która robiła większe problemy niż kryzys. Nie wierzycie zapytajcie swoich kadrowców.

  Odpowiedz
 • pracujaca biedota (2016-05-22 08:40) Zgłoś naruszenie 00

  przeciętne wynagrodzenie ponad 4 tys. 300 zł, a ja w budżetowce po 37 latach pracy mam 2900 zł,

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane