Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych będą wysyłać Szydło puste łyżki

16.05.2016, 14:36; Aktualizacja: 16.05.2016, 14:57
Opiekunowie przypominają, że przepisy zaskarżyli do TK w 2013 r. posłowie PiS.

Opiekunowie przypominają, że przepisy zaskarżyli do TK w 2013 r. posłowie PiS.źródło: ShutterStock

Opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnością będą wysyłać premier Beacie Szydło puste łyżki - jako symbol ich dramatycznej sytuacji. Akcja ma przypomnieć o konieczności równego traktowania opiekunów - tłumaczy Mirosław Sobolewski ze stowarzyszenia Wykluczeni Opiekunowie.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • nie jest łatwo(2018-11-28 02:16) Zgłoś naruszenie 10

    Długo opiekunowie osób starszych dostawali więcej niż opiekunowie dzieci niepełnosprawnych i było wtedy okey. Teraz dostają rentę dla podopiecznego i i 520 złotych dla opiekuna .Teraz to już staneło wszystko na głowie plus do tego fikcyjne renty których nigdy nie powinno się pewnym osobom przyznawać.Dziecko jednak musi się uczyć nawet te co nazywamy roślinkami .Musi być umyte ,nakarmione ,przebrane i mieć ciepło.No cóż opieka w placówce to nie opieka w domu i oby ta w domu była ,bo co będzie gdy opiekujących się dziećmi zabraknie i ile to będzie kosztować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • agi(2018-01-10 09:50) Zgłoś naruszenie 11

    Opiekuje się babcia z otepieniem i agresja i mam dość wegetacji za 500 zł gdy inni od tak dostają na dziecko 500 to p

    Odpowiedz
  • doda(2017-05-24 14:26) Zgłoś naruszenie 70

    Pani szydlo w ***** ma opiekunów doroslych. .dużo obiecywala a teraz co wielka paniusia.Tylko jak ona miala wypadek to boze swiety co to nie bylo cala polsa postawiona byla na nogi. Teraz to powinni dac nam wyrownanie bo podwyzke obiecali dawno temu.Dali 500+ to chociaz patologia ma za co chlac.Przyrost dzieci beda miec to po cholere im stare ludzie niech zdychaja z glodu.

    Odpowiedz
  • opiekunka(2017-05-08 18:11) Zgłoś naruszenie 90

    zajmuję się mamą 17 lat był czas ze nie miałam co jeść, ale to już dzięki Bogu przeszłość, teraz mam żałosne 520 zł, w zasadzie powinnam się cieszyć gdyż nie miałam nic, ktoś powie trzeba było mamę oddać do ośrodka, no ale nie miałam i nie mam serca. Smiać mi się chcę bo za to że całę dorosłe życie z przed choroby mamy pracowałam to teraz za karę nie płacą mi składek rentowo-emerytalnych bo mam przepracowane 25 lat i gdzie tu równe traktowanie.

    Odpowiedz
  • opiekunka (2017-05-02 16:28) Zgłoś naruszenie 70

    pis to nie dla ludzi chorych tylko dla bogaczy i pisowcow ja juz ich znam tej strony

    Odpowiedz
  • waldi ORYGINAŁ(2017-03-07 01:07) Zgłoś naruszenie 90

    w dużej mierze to i wina zachłannych opiekunów dzieci ,.zawsze było im mało , nie chcieli iść ręka w rękę z opiekunami dorosłych .Tak zliczyć ile może dostać dziecko a dorosły to włos na głowie się jeży .Cóż, dziecko to dziecko , nie ma co tu staremu stawać w szranki .....Ale przykro jak jedni dostają 520zł a drudzy 1300zł mówią jeszcze że za mało ....Temat rzeka i bardzo delikatny .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr(2016-12-10 14:10) Zgłoś naruszenie 240

    Podwyżki uposażeń i diet przeprowadzane są błyskawicznie, ale podwyżka bodajże minimalna dla opiekunów okazuje się do przeprowadzenia w bliżej nieokreślonej przyszłości. Wydaje się, że jedynie jeżeli się zorganizujemy i zaczniemy protest przed sejmem to jakąś szansę mamy . Wszystko wokół drożeje, a my żyjemy w coraz gorszych warunkach i w coraz większym stresie. Której kategorii obywatelami jesteśmy ? bo niewątpliwie podziały rysują się coraz bardziej wyraźnie.

    Odpowiedz
  • opiekunka doroslej osoby niepełnosprawnej(2016-12-09 17:52) Zgłoś naruszenie 270

    Jak długo będziemy wegetować za 520,00 zł miesięcznie,poniżej minimum socjalnego, jak ludzie drugiej kategorii???Starość jest Łaską Bożą, nie każdemu jest dana,traktujmy seniorów z godnością!!!!

    Odpowiedz
  • Ela(2016-12-02 12:49) Zgłoś naruszenie 210

    Dajcie chociaż to co dajecie rodzicom na dzieci a nie 520 zł i każecie żyć z tego a wasze diety niech będą opodatkowane to pomożecie osobom bardzo chorym

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jolanta(2016-09-25 12:34) Zgłoś naruszenie 286

    I tak nie dadzą podwyżki.Po Pan Kaczyński choć też starszy jest.To ma gdzieś osoby w jego wieku.On będzie miał opiekę zapewnioną w Szwajcarii.A ty zdychaj i tyle w temacie.Żeby nie decyzja TK, to byśmy nadal nic nie dostali.A teraz PIS za wszelką cenę chce obalić TK.Przyjdzie czas że oni wszyscy będą rozliczeni.Żałuję że głosowałam na PIS.Nigdy już tego błędu nie popełnię.

    Odpowiedz
  • maxima(2016-05-25 21:23) Zgłoś naruszenie 470

    Pani Szydło bardzo proszę o pomoc dla opiekunów osób starszych, nie mamy środków na ich pomoc, 520 zł za opiekę to jakieś kpiny, czym różni się opieka osoby dorosłej od opieki dla dzieci, tylko różnicą kwoty, zmienione z świadczenia pielęgnacyjnego na zasiłek pielęgnacyjny - kpiny

    Odpowiedz
  • mik(2016-05-18 15:00) Zgłoś naruszenie 341

    Wiecie czemu jest taki podział do 18 roku życia i starszych, ano temu bo do 18 roku grozi opiekunowi prokurator za brak opieki i państwo nie chce mieć spraw ze względu na biedę rodziców a gdy już chodzi o starszych to państwo temu nie płaci bo państwo chce aby był brak zainteresowania i opieki dla starych aby jak najszybciej poumierali, przecież co miesiąc odpada tyle rent i emerytur a to jest cel państwa a nie tak jak fandzoli konstytucja. Państwo to tylko alibi dla zdzierania z obywateli opłat aby elicie się żyło jak w luksusie. Zauważcie że co państwowe to obywateli tknąć nie wolno a bez ograniczeń mogą korzystać tylko ci u góry, państwo jest dla nich, zwykłym ludziom jest zbędne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2016-05-17 20:33) Zgłoś naruszenie 280

    A na 500+ nie trzeba było tak długo czekać ,więc o co tym razem "biega" ?

    Odpowiedz
  • stefan(2016-05-16 23:56) Zgłoś naruszenie 390

    Ch..j mnie obchodzi finansowanie.TK nakazał oddać co ukradziono i nie ma dyskusji.

    Odpowiedz