Wiktorowska: Pięta achillesowa ZUS przyczyną wielu nieporozumień

28.04.2016, 07:37; Aktualizacja: 28.04.2016, 07:40
Bożena Wiktorowska

Bożena Wiktorowskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Każdy klient komercyjnego banku, zawierając umowę kredytową, otrzymuje własny numer konta, na który później wpłaca należności. To nie tylko ułatwia sprawdzenie, czy raty kredytu są wpłacane terminowo i we właściwej wysokości, lecz także upraszcza ewentualne reklamacje. Aby takie rozwiązanie prawidłowo funkcjonowało, wystarczy dobry serwer i grupa informatyków pilnująca non stop, czy wszystko działa poprawnie. Okazuje się, że to, co jest możliwe w banku, jest piętą achillesową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • pracownik zus(2016-04-28 09:37) Zgłoś naruszenie 54

  Przecież w zusie nie ma prawdziwych pieniędzy ,a co więcej jest notorycznie zadłużony więc po co komu konto bankowe?

  Odpowiedz
 • mpm(2016-04-28 10:39) Zgłoś naruszenie 81

  Podobnie funkcjonują urzędy skarbowe. Zarówno ZUS jak i US jakoś to sobie wewnętrznie przerzucają na konta płatników/podatników ponieważ na przelewie obowiązkowo wpłacający muszą podać identyfikator np. PESEL lub NIP. Taki system wynika prawdopodobnie z powszechności tych wpłat. Systemy bankowe są do tego przystosowane i automatycznie podstawiane są konta bankowe.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-04-28 11:02) Zgłoś naruszenie 104

  "Własne" konto kredytowego klienta banku nie jest po to , by ułatwiać rozliczenie , tylko po to , by tego klienta okraść - o czym Wiktorowska dobrze wie i świadomie przemyca bankierski szwindel i propagandę . Aha , w bankach przybędzie kilka milionów nowych , "własnych" kont , bo wzięły się za to sitwy samorządowe , których POciotki , w tych bankach , a jakże - i otwierają podatnikom od nieruchomości konta , aż furczy . I na koniec : należność wpłaca się na konto wierzyciela - a nie na "swoje" . A jeśli nadal tak jest , to znaczy że mafia i agentura mają się dobrze .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane