statystyki

Wnioski o dopłaty do pensji na nowym druku

autor: Michalina Topolewska26.04.2016, 17:00
Od 1 lipca nowe regulacje czekają osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą.

Od 1 lipca nowe regulacje czekają osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą.źródło: ShutterStock

Od 1 lipca pracodawca nie będzie musiał wykazywać efektu zachęty, aby uzyskać dofinansowania do wynagrodzenia pracownika, który doznał dysfunkcji zdrowotnej w trakcie zatrudnienia. Zmiana ta będzie uwzględniona na formularzach składanych do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Nowe wzory druków INF-D-P oraz Wn-D określa projekt rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

Te dotychczas obowiązujące wymagają dostosowania do wielu zmian, które zostały wprowadzone podczas ostatniej nowelizacji ustawy rehabilitacyjnej. Modyfikacje obejmą też objaśnienia wskazujące na to, jak je prawidłowo wypełnić.

– Dla pracodawców istotna jest zwłaszcza poz. 48 i 53 na druku INF-D-P. Pierwsza dotyczy braku efektu zachęty na starego pracownika. Z kolei druga odnosi się do innego nowego wymogu wypłacenia pensji zatrudnionemu przed złożeniem wniosku o dopłatę do niej – wskazuje Edyta Sieradzka, wiceprezes Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane