PO i PSL za odrzuceniem prezydenckiego projektu ws. "pomostówek"

05.11.2008, 17:27; Aktualizacja: 05.11.2008, 18:17

W trakcie sejmowej debaty nad prezydenckim projektem przedłużającym na 2009 rok wypłaty emerytur pomostowych na dotychczasowych zasadach kluby PO i PSL opowiedziały się za jego odrzuceniem, PiS i Lewica są za skierowaniem projektu do dalszych prac. Głosowanie - jutro.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (48)

  • styrana przez pracę(2008-11-05 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    My was wstrętne PO i PSL też odrzucimy, was jest mnogo a nas jeszcze bardziej mnogo - macie jak w banku - PRZEGRANE!!!

    Odpowiedz
  • OLA Z BYDZI(2008-11-05 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    PSL TO POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE , A GDZIE DBAŁOŚĆ O LUD ZMĘCZONY DŁUGOLETNIĄ PRACĄ? PANOWIE OPAMIETAJCIE SIĘ.

    Odpowiedz
  • hase(2008-11-05 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czasami mam wrażenie ,że PO ustalając skład rządu korzystało z archiwów IPN.Śmiechem historii jest ,że agent Boni ma decydować o emeryturach dzisiejszych 60 latków , którzy tamte czasy doskonale pamiętają.On już przecież nie potrzebuje emerytury - zaoszczędził z judaszowych srebrników otrzymanych od SB.

    Odpowiedz
  • ra(2008-11-05 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    A wystarczyło odwrócic role- pozwolic dejśc na zasłuzoną emeryturę osobom ze stazem co najmniej 30-letnim a zagonic do roboty całą rzeszę młodych , ubeckich czy pzpr-owskich dobrze opłacanych pseudoemerytów. Po drugie - jak najszybciej zlikwidowaC KRUS. To tu co roku dopłaca się po kilkadziesiąt MLD ZŁ (!). Ale PSL-owski zausznik pilnuje swoich interesów.I teraz liczcie się z tym , że właśnie ta największa grupa skrzywdzonych Polaków 50+ "odpłaci" wam juz nie długo za tą hańbę i "sprawiedliwośc".
    Pieniądze były na stare emerytury , ale PO wybrało "inną, lepszą" drogę , gdyż -jak pamiętamy - w swoich szeregach mają wielu uciekinierow z Unii Wolności i od komunistów/ też wiemy co to za ludzie oprócz nielicznych wyjątków/. Normalni Polacy nie mogą więc od PO oczekiwac żadnej sprawiedliwości. Zostają głównie Związkowcy i Partie Opozycyjne.

    Odpowiedz
  • Anna 54(2008-11-05 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Poczekajcie Panowie i Panie z PO i PSL jeszcze troszkę na wybory.

    Myślę, że nie będzie nikomu z Was do śmiechu i wtedy sie okaże jak to naprawdĘ jest z tymi sondażami.

    BAJ , BAJ ŻŁOBIE I UKOCHANE PROFITY!!

    Odpowiedz
  • pech(2008-11-05 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    dosyć przywilejów,dosyć bonusow,pracowaś do u... konca.

    Odpowiedz
  • Lucy(2008-11-05 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    No coż, idą w zaparte i mimo protestów i mimo tego, że każdy już wie jakie gów... są te ich Pomostówki, pisane na kolanie.

    Ano, pożyjemy, zobaczymy...

    Odpowiedz
  • Kobieta 54(2008-11-05 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    A KRUS to też sobie skasują???

    Odpowiedz
  • Do 1(2008-11-05 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jest was dokladnie pietnascie razy mniej... I na szczescie juz nie przybedzie :D

    Odpowiedz
  • Basia 54(2008-11-05 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Mój Boże, Tusk boi się Pawlaka i nic nie zrobił w sprawie Krus-u, a Zwiazków się nie boi i gniewu ludzi też nie.

    On czuje się jak udzielny książę. Ponad wszystkimi.

    I jak chce wygrac wybory prezydenckie.
    Jak???

    Odpowiedz
  • Wiesław(2008-11-05 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Co tu się dziwić PSL dba tylko o rolnikow przechodzą na emeryturę po ukończeniu 55 lat duze dotacje dla Agencji Rolniczych i KRUS daje to 20 mld złotych rocznie . PO pomimo wielu zapowiedzi przedwyborczych mówiących o sprawiedliwości pokoleniowej w dalszym ciągu nie skłania się do głębszej reformy ZUS i KRUS. Odchodzą na emeryturę ludzie bardzo młodzi ,zdrowi fizycznie po osiąnięciu 15,20,25,30 stażu pracy a nakazuje się pracować aż do smierci kobietom z 35 letnim stażem pracy i mężczyznom z 40 letnim stażem pracy przedstawiając jedyny argument to że nie osiągnęli wieku do 31 grudnia 2008 roku.
    Prezydencki projekt jest słuszny i sprawiedliwy i to trzeba uszanować .
    Oszustwo na dłuższą metę rządzących przyniesie odwrotny skutek !!!

    Odpowiedz
  • As(2008-11-05 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE CZY WY MACIE WYOBRAŹNIĘ!!! PRZECIEŻ WCZEŚNIEJSZE EMERYTUTY GODZĄ W NASZE SPOŁECZNE INTERESY I RÓWNOSC KONSTYTUCYJNA!!! TEGO W OGÓLE NIE POWINNO BYC!!!

    Odpowiedz
  • Wojtek(2008-11-05 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIEEEEEEEEE Tusk ma rację. Błedem są w ogóle emerytury wcześniejsze. Jak ktoś nie może już pracowac w danym zaowdzie to niech sobie go zmieni (jak ja) i już. Co za problem mają ci ludzie?!

    Całe szczęście doszedł do głosu rozsądek w rzadzie a nie populizm.

    Odpowiedz
  • Jan(2008-11-05 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wszyscy przejrzą na oczy? Wcześniejsze zawsze budżet obciążały (nas wszystkich). Zgadzam się z przedmówcą: wcześniejszych w ogóle nie powinno być. Uważam jak poprzednik - to narusza równość konstytucyjną. Jak już ktoś uważa, że nie wyrabia w danym zawodzie (nauczyciel, górnik, stoczniowiec, dziennikarz, łapacz much...) to po prostu zmienia się zawód!!!

    Odpowiedz
  • Domator(2008-11-05 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    No tak ale usłyszysz, że "nie tak łatwo"... no cóż jak się ktoś przyzwyczaił to faktycznie trudno. Ale w ostateczności można sobie otworzyć jakiś mały biznesik: kiosk, sklepik, taxi... Albo dawać korepetycje i się zarejestrować (nauczyciel). Pomysłów jest mnóstwo. Trzeba tylko zamiast lamentować za robotę się wziąć.

    Odpowiedz
  • ewa(2008-11-05 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    ha ha
    staż pracy 35 - 40 i więcej lat to wcześniejsza emerytura

    a dla wybranych staż 15 - 20 i zaslużona emerytura w dodatku bez płacenia składek

    A tak jest niestety realność w tym kraju

    Odpowiedz
  • Jerzy(2008-11-05 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowalem 32 lata jako spawacz braklo sil jestem portierem i dziekuje Panu Bogu ze pracuje i nie placze za emerytura .

    Odpowiedz
  • jens(2008-11-05 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry Polak po szkodzie,a Tusk taki piękny i gładki był w czasie wyborów,macie co chcieliście,teraz zakasać rękawy i do roboty.Trzeba pana Tuska jeszcze wybrać na prezydenta.

    Odpowiedz
  • ad(2008-11-05 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    do p.asów,wojtków i tym podobnych gosci macie racje pracujmy wszyscy do smierci zus zaoszczedzi bedzie miał na szkolenia w chorwacji i na majorce a wy frajerzy róbcie na warszawke"-umierac robole w miejscu pracy

    Odpowiedz
  • Cwaniaczki(2008-11-05 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    Chcecie mieć pomosówki i pracę.

    Odpowiedz