statystyki

Rząd ogranicza megapensje prezesom

autor: Artur Radwan18.04.2016, 07:37; Aktualizacja: 18.04.2016, 10:11
pieniądze

Jak wynika z projektu uzasadnienia, szacowana kwota oszczędności z tytułu wynagrodzeń członków zarządu ma wynieść około 60 mln zł.źródło: ShutterStock

Wynagrodzenia członków zarządu spółek z udziałem Skarbu Państwa, a także tych podległych samorządom, mają się składać z części zasadniczej i premii.

Takie m.in. zmiany przewiduje projekt ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, który został przygotowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Wskutek tych zmian część przepisów została uchylona z ustawy kominowej. W efekcie nowe prawo nie pozwoli na podpisywanie kontraktów menedżerskich, co było poprzednio sposobem na omijanie kominówki. Nowa ustawa, która dotyczy nie tylko członków zarządu spółek z udziałem państwa i jednostek samorządu terytorialnego, lecz także ewentualnych likwidatorów spółek, ma wejść w życie w ciągu 30 dni od dnia ogłoszenia. Podmioty, których dotyczy okres na dostosowanie się do dotychczasowych rozwiązań, będą miały czas do końca czerwca 2017 r.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • XXYYZZ(2016-04-18 09:04) Zgłoś naruszenie 30

    NARESZCIE!!! Bo to już nie miało nic wspólnego z "ekonomicznym rozumem"! To są synekury, a nie menedżerskie funkcje, z odpowiedzialnością za straty, a rozsądnymi premiami za zyski. To jeszcze nie ten czas, żeby w polskich realiach praktykować zachodnie kontrakty.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane