statystyki

Rząd ogranicza megapensje prezesom

autor: Artur Radwan18.04.2016, 07:37; Aktualizacja: 18.04.2016, 10:11
pieniądze

Jak wynika z projektu uzasadnienia, szacowana kwota oszczędności z tytułu wynagrodzeń członków zarządu ma wynieść około 60 mln zł.źródło: ShutterStock

Wynagrodzenia członków zarządu spółek z udziałem Skarbu Państwa, a także tych podległych samorządom, mają się składać z części zasadniczej i premii.

Takie m.in. zmiany przewiduje projekt ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, który został przygotowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Wskutek tych zmian część przepisów została uchylona z ustawy kominowej. W efekcie nowe prawo nie pozwoli na podpisywanie kontraktów menedżerskich, co było poprzednio sposobem na omijanie kominówki. Nowa ustawa, która dotyczy nie tylko członków zarządu spółek z udziałem państwa i jednostek samorządu terytorialnego, lecz także ewentualnych likwidatorów spółek, ma wejść w życie w ciągu 30 dni od dnia ogłoszenia. Podmioty, których dotyczy okres na dostosowanie się do dotychczasowych rozwiązań, będą miały czas do końca czerwca 2017 r.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • XXYYZZ(2016-04-18 09:04) Zgłoś naruszenie 30

    NARESZCIE!!! Bo to już nie miało nic wspólnego z "ekonomicznym rozumem"! To są synekury, a nie menedżerskie funkcje, z odpowiedzialnością za straty, a rozsądnymi premiami za zyski. To jeszcze nie ten czas, żeby w polskich realiach praktykować zachodnie kontrakty.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane