statystyki

Ekspert: 500 plus to dla banków biznes, docelowo powinny uczyć klientów oszczędzania

13.04.2016, 09:10; Aktualizacja: 13.04.2016, 09:25
Rodzina dziecko

Ekspertka podkreśla, że podstawową korzyścią dla banków z udziału w programie 500 plus będzie fakt, że klientom będzie łatwiej, a zatem klienci będą chcieli z usług tego banku korzystać.źródło: ShutterStock

Udział w programie Rodzina 500 plus to dla banków w dużej mierze biznes i walka o klienta - mówi PAP prof. Monika Marcinkowska z UŁ. Podkreśla, że społeczna odpowiedzialność banków powinna polegać na tym, żeby wzięły na siebie trud uczenia klientów długoterminowego, systematycznego oszczędzania.

Od 1 kwietnia można składać wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500 plus, m.in. za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W program zaangażowało się 21 banków. Według danych resortu rodziny, pracy i polityki społecznej z końca ubiegłego tygodnia dotychczas przez internet złożono już ponad 280 tys. wniosków, a w urzędach ok. 730 tys. 95 proc. wniosków internetowych złożono za pośrednictwem banków.

„Z pewnością jest to olbrzymie ułatwienie dla klientów banków i zdecydowanie bardzo się cieszę, że banki te inicjatywę podjęły. Czy była to społeczna odpowiedzialność? Myślę, że w dużej mierze biznes, walka o klienta, o to, by być na tym rynku konkurencyjnym” - oceniła prof. Marcinkowska z Uniwersytetu Łódzkiego.