statystyki

Jak uniknąć błędów wypełniając wniosek o 500 plus

07.04.2016, 11:15; Aktualizacja: 07.04.2016, 11:24
Dziecko, pieniądze

Wypełniając wniosek, uważnie czytaj instrukcjęźródło: ShutterStock

Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: w gminie, wysłać go pocztą lub internetowo. Wniosek elektroniczny można złożyć za pomocą bankowości elektronicznej, przez portal empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS (pue.zus.pl) oraz platformę ePUAP (epuap.gov.pl).

Pamiętajmy, że za złożenie wniosku nie są pobierane żadne opłaty. Nie musimy niczego potwierdzać telefonicznie, mailowo lub SMS-owo. Po złożeniu wniosku na podany przez nas adres mailowy przyjdzie oficjalne potwierdzenie, tzw. Urzędowe Potwierdzenie Przekazania. Formularz – zarówno ten wypełniany w wersji papierowej, jak i online – przez system bankowości elektronicznej czy też przez ePUAP, jest taki sam. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę.

Wypełniając wniosek, uważnie czytaj instrukcję

Krok 1: Dane wnioskodawcy

Wypełniając wniosek, na początku podajemy swoje dane. W przypadku bankowości elektronicznej w zasadzie trzeba je tylko uzupełnić, bo bank sam wypełni formularz na podstawie dostępnych danych. Uzupełniamy nazwę naszej gminy lub nazwę organu prowadzącego przyjmowanie wniosków. Lista ta pobierana jest automatycznie z ministerialnego systemu Emp@tia.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane