Jeśli tempo składania wniosków o pieniądze na dzieci się utrzyma, niemal wszyscy z 2,7 mln zainteresowanych zdążą to zrobić w tym miesiącu.
Resort rodziny i pracy szacuje, że w ciągu weekendu zostało złożonych drogą elektroniczną i papierową ok. 300 tys. wniosków. – Gdyby ktoś mi powiedział trzy dni temu, że przyjmiemy ponad 100 tys. wniosków drogą elektroniczną, a w gminach nie będzie szturmu do urzędów, to pewnie nie traktowałbym go poważnie – podkreśla DGP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny i pracy.
Najczęściej składaliśmy wnioski za pośrednictwem banków. Do popołudnia w niedzielę tą drogą złożono ok. 150 tys. podań. Przez inne elektroniczne kanały administracji publicznej, czyli PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych), portal Emp@tia i ePUAP, trafiło tylko ok. 5 proc. wniosków. Rekordzistą okazał się bank PKO BP – tą drogą zostało złożone aż 33 proc. wniosków. Kolejne miejsca zajęły mBank – 14 proc. wniosków, Pekao (13,5 proc.), BZ WBK (11,5 proc.), ING (10 proc.), Millennium (8 proc.) i Alior (3 proc.).