Marczuk o 500+: Dlaczego gdy się podnosi emerytury i daje zasiłki bezrobotnym, nie mówi się - przepiją, przejedzą?

autor: Magdalena Rigamonti01.04.2016, 09:00; Aktualizacja: 05.04.2016, 12:26
Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Fot. Maksymilian Rigamonti

Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Oczywiście, że wezmę pieniądze z programu 500+. W ogóle mnie nie oburza, że ludzie, którzy dobrze zarabiają, zgłoszą się po nie - mówi w wywiadzie dla DGP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (75)

  • JULA(2016-04-01 09:47) Zgłoś naruszenie 1611

    TYLKO DLACZEGO NIE DOSTANĘ 500 ZŁ NA CZWARTE DZIECKO , CHOCIAŻ ONO JEST NAJMŁODSZE-PONIEWAŻ STARSZA TRÓJKA SKOŃCZYŁA 18 LAT - TO WYTŁUMACZONO MI ŻE CZWARTE - O IRONIO JEST DOPIERO PIERWSZYM DO ZASIŁKU - I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ TO CHYBA JAKAŚ INNA MATEMATYKA - ŻEBY CZWARTE BYŁO PIERWSZE ???????????????????????????????????? DLACZEGO MOJE CZWARTE MA BYĆ GORSZE OD CZYJEGOŚ DRUGIEGO?????????????????????????????????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • fran(2016-04-01 10:19) Zgłoś naruszenie 349

    Chcę kupić inne auto. Dostanę 1500 zł , więc będę miał na ratę 1000, a resztę zaoszczędzę na kredyt frankowy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • co z tym wspólnego mają dzieci?(2016-04-01 10:19) Zgłoś naruszenie 5716

    Jak to co? Mam nieopodal sklep od którego już od samego rana ciągnie się żywa droga życia z reklamówkami pełnymi puszek z piwem za 1.90. Proceder ten trwa do późnego wieczora, czasem kupują wino i wódkę ale to za zwyczaj świeżo po otrzymaniu zasiłków. Są to mieszkańcy kilku dużych bloków socjalnych, wybudowanych nowocześnie, dość ładnych, które przez parę lat zostały mocno podniszczone. 500+ z pewnością dostanie każda rodzina z tych bloków bo dzieci mają po 2 i więcej i nie pracują, chodzą sobie czasem z pieskami ale bez dzieci. Czasem taka matka z dzieckiem kupuje papierosy i NIC! dla dziecka, ci dzieci nawet się nie odzywają bo są przyzwyczajeni. Jak dostaną 1000 to dopiero zabalują! Ustawa pozbawiona zdrowego rozsądku świadczy o nieznajomości przez ustawodawców realiów panujących w tym kraju i oderwaniu ich od życia. To że środki będą rozdawane do rąk a nie uruchomione systemowo żeby wspomóc właśnie dzieci a nie potrzeby rodziców świadczy o tym, że jest tylko kiełbasa powyborcza adresowana do niektórych rodzin i NIE MA TO ZA WIELE WSPÓLNEGO Z DZIEĆMI. BO GDYBY WSPARCIE BYŁO ADRESOWANE DO DZIECI, TO DOSTAŁOBY JE KAŻDE DZIECKO, ZGODNIE Z OBIETNICA WYBORCZĄ. P.S. Rozdawnictwo już uaktywniło szara strefę, która i tak była potężna, bo ludzie wolą dostać pod stołem, bo wezmą jeszcze 500. Mało tego wielu się wyrejestrowuje, bo 500 dodane do reszty świadczeń to juz wystarczająco, żeby zgodzić się pracować nawet nie za najniższą krajową tylko całkiem na czarno. Dzięki 500+ lawinowo rośnie grupa wyłudzaczy. A są tacy co chcą zmienić auto za 500+, kupić sprzęt i żonie na waciki. Co z tym wspólnego mają dzieci - nie wiadomo. Cały problem polega na tym, że ten żer odbędzie się kosztem innych obywateli, tych co sobie starają się poradzić, właśni ci stracą podwójnie, raz że nie skorzystają, dwa że dopłacą z własnych kieszeni, bo żeby dać jednym trzeba zabrać drugim, już wszystko zdrożało, a to dopiero początek.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • 23 miliony zł. są niczym...???(2016-04-01 10:21) Zgłoś naruszenie 352

    cyt..." zyskałby 81 mln zł. Ale koszty administracyjne tej operacji wyniosłyby 76 mln, więc przy 23 mln zł, które każdego roku mają być przeznaczane na ten program, to kwota dość nieznacząca." Jesteście oszustami przy korycie, ale już niedługo... i Kamiński ułaskawiony wam nie pomoże.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • do JULI(2016-04-01 10:22) Zgłoś naruszenie 379

    Ustawa pozbawiona zdrowego rozsądku i świadczy o nieznajomości przez ustawodawców realiów panujących w tym kraju i oderwaniu ich od życia. To że środki będą rozdawane do rąk a nie uruchomione systemowo żeby wspomóc właśnie dzieci, a nie potrzeby rodziców świadczy o tym, że jest tylko kiełbasa powyborcza adresowana do niektórych rodzin i NIE MA TO ZA WIELE WSPÓLNEGO Z DZIEĆMI. BO GDYBY WSPARCIE BYŁO ADRESOWANE DO DZIECI, TO DOSTAŁOBY JE KAŻDE DZIECKO, ZGODNIE Z OBIETNICA WYBORCZĄ. P.S. Rozdawnictwo już uaktywniło szara strefę, która i tak była potężna, bo ludzie wolą dostać pod stołem, bo wezmą jeszcze 500. Mało tego wielu się wyrejestrowuje, bo 500 dodane do reszty świadczeń to juz wystarczająco, żeby zgodzić się pracować nawet nie za najniższą krajową tylko całkiem na czarno. Dzięki 500+ lawinowo rośnie grupa wyłudzaczy. A są tacy co chcą zmienić auto za 500+, kupić sprzęt i żonie na waciki. Co z tym wspólnego mają dzieci - nie wiadomo. Cały problem polega na tym, że ten żer odbędzie się kosztem innych obywateli, tych co sobie starają się poradzić, właśni ci stracą podwójnie, raz że nie skorzystają, dwa że dopłacą z własnych kieszeni, bo żeby dać jednym trzeba zabrać drugim, już wszystko zdrożało, a to dopiero początek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • do JULII(2016-04-01 10:25) Zgłoś naruszenie 267

    Ustawa ta całkiem pozbawiona zdrowego rozsądku i świadczy o nieznajomości przez ustawodawców realiów panujących w tym kraju i oderwaniu ich od rzeczywistości . To że środki będą rozdawane do rąk a nie uruchomione systemowo żeby wspomóc właśnie dzieci a nie potrzeby rodziców świadczy o tym, że jest tylko kiełbasa powyborcza adresowana do niektórych rodzin i NIE MA TO ZA WIELE WSPÓLNEGO Z DZIEĆMI. BO GDYBY WSPARCIE BYŁO ADRESOWANE DO DZIECI, TO DOSTAŁOBY JE KAŻDE DZIECKO, ZGODNIE Z OBIETNICA WYBORCZĄ. P.S. Rozdawnictwo już uaktywniło szara strefę, która i tak była potężna, bo ludzie wolą dostać pod stołem, bo wezmą jeszcze 500. Mało tego wielu się wyrejestrowuje, bo 500 dodane do reszty świadczeń to już wystarczająco, żeby zgodzić się pracować nawet nie za najniższą krajową tylko całkiem na czarno. Dzięki 500+ lawinowo rośnie grupa wyłudzaczy. A są tacy co chcą zmienić auto za 500+, kupić sprzęt i żonie na waciki. Co z tym wspólnego mają dzieci - nie wiadomo. Cały problem polega na tym, że ten żer odbędzie się kosztem innych obywateli, tych co sobie starają się poradzić, właśni ci stracą podwójnie, raz że nie skorzystają, dwa że dopłacą z własnych kieszeni, bo żeby dać jednym trzeba zabrać drugim, już wszystko zdrożało, a to dopiero początek.

    Odpowiedz
  • Sylwek(2016-04-01 10:25) Zgłoś naruszenie 77

    JULA masz rację. Powinien być przepis, że jak ktoś ma 3 dzieci lub więcej to nawet na pierwsze powinno być bez żadnych kryteriów. W końcu się postarali tacy rodzice i powinni być wynagradzani. Program zyskałby wtedy więcej zwolenników. Bo tylko rodziny z 1 dzieckiem nie dostawały by nic. Rodziny z 2 dzieci dostawałyby tylko na 2 dziecko. A rodziny z 3 i więcej dzieci dostawałyby na wszystkie dzieci oczywiście tylko na te które nie mają skończonych 18 lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iwona(2016-04-01 10:29) Zgłoś naruszenie 933

    Ale się pani redaktor uczepiła. Pan Marczuk robi dobrą robotę dla rodzin. I ja go popieram.

    Odpowiedz
  • afejk(2016-04-01 10:30) Zgłoś naruszenie 518

    Najwyraźniej sz. p. redaktor niedojrzała do bycia dziennikarzem...

    Odpowiedz
  • Temida(2016-04-01 10:47) Zgłoś naruszenie 348

    PIS KŁAMIE I MAMI. KONIECZNY JEST SYSTEM OCHRONY RODZIN, a nie populizm. Kosztowna ustawa świadczenia wychowawczego 500 PLUS, różnicująca dzieci, nie ma przyszłości finansowania jej (ok. 23 miliardy złotych) w latach 2017-2019. TO BĘDZIE KOLEJNY KRYZYS PODOBNY W SKUTKACH DO SPRAW : "UPADKU KILKU "SKOKÓW" - NASZ KOSZT OK. 4 MLD ZŁ., KREDYTÓW WE FRANKACH - KOSZT NIEMOŻLIWY ...I INNE W TYM RODZINA 500+ . WSZYSTKIE ŁĄCZY POZYSKANIE "KLIENTA / OBYWATELA" POPRZEZ OBIETNICE (które obie strony świadomie CHCIAŁY ZYSKAĆ) USTAWA 500+ jest "formą zapłaty za GŁOSOWANIE NA PIS" WYBORCY PiS ok. 5 MILIONÓW, Świadczenia te są WYPŁACANYMI PIENIĘDZMI m.in. Z PODATKÓW na budżet przez ok. 28 MILIONÓW OBYWATELI., w tym od ponad 7 milionów EMERYTÓW I RENCISTÓW !!! Matki nie chcą jałmużny 500 zł - oczekują tanich przedszkoli, wydłużonej opieki w szkołach, elastycznych umów o pracę, zmniejszenia vat na artykuły dziecięce. Budżet państwa na 2016 rok, podwyższono o kolejne miliardy, co obciąży koszty kredytowania go. TK jest zablokowany.Niezależnie media i minister-prokurator generalny zostały upolitycznione, Jest zła ustawa inwigilująca, która nie chroni bezpieczeństwa Polski.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2016-04-01 10:50) Zgłoś naruszenie 395

    Panie Marczuk, kiedy podnoszono emerytury? Waloryzacja to nie jest podwyżka

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ana(2016-04-01 10:51) Zgłoś naruszenie 517

    500+ stanowi potężny impuls dla szarej strefy bo wielu się nie opłaci walczyć o 100-200 zł podwyżki, a wręcz odwrotnie obniżenie o parę stów pod stołem i 500 zł w kieszeni! A jeszcze lepiej nie rejestrować się wcale.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ana(2016-04-01 11:05) Zgłoś naruszenie 5114

    Zamiast wzrostu demograficznego zostanie znacznie zwiększone zadłużenie kraju oraz zostanie zniszczona klasa znajdująca się gdzieś tam pośrodku, pracująca i radząca jakoś sobie. Kasa 500+ na krzywy ryj zostanie przepita i przejedzona albo wydana na sprzęt RTV, czasem waciki i nic społeczeństwo z tego nie będzie miało. Pieniądze zostaną wyrzucone w błoto bezpowrotnie zaś rodziny które stracą przez to rozdawnictwo zubożeją, ktoś tam wyjedzie z kraju (poczucie krzywdy jest dobrym motorem do tego typu rozwiązań), ktoś stwierdzi że nie opłaca mu się pracować "na biało", skoro" na czarno " można dostać 500. Fatalne w skutkach rozdawnictwo jeszcze pogłębi problemy stan wielu rzeczy w tym kraju. Szara strefa x 2.

    Odpowiedz
  • nie wytrzymam(2016-04-01 11:08) Zgłoś naruszenie 4410

    no nie wytrzymam, emerytury to są za pracę po 20-50 latach, no nie wytrzymam, jakby ten marczuk był przy mnie to chyba by dostał kopa, a bezrobotni też dostają kilka miesięcy i to też za pracę, a 500+ to jest za leżenie i ********** się, czy ten marczuk wie czym się robi dzieci, natomiast rencista ma rentę z powodu choroby, a dzieci robią i rodzą zdrowi jak by.... rodzice

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • qwerty(2016-04-01 11:12) Zgłoś naruszenie 262

    Panie Marczuk, kiedy to podniesiono emerytury ? Waloryzacja to nie jest podwyżka !

    Odpowiedz
  • ale będzie chlańsko(2016-04-01 11:12) Zgłoś naruszenie 2712

    złożyłem wniosek, dostanę za darmo 2 tys. także idę pożyczyć z 500 zł, po drodze kupie lepszej wódy i mamy balllll, a pracujący niech *********** za 1200 zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz