Marczuk o 500+: Dlaczego gdy się podnosi emerytury i daje zasiłki bezrobotnym, nie mówi się - przepiją, przejedzą?

autor: Magdalena Rigamonti01.04.2016, 09:00; Aktualizacja: 05.04.2016, 12:26
Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Fot. Maksymilian Rigamonti

Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Oczywiście, że wezmę pieniądze z programu 500+. W ogóle mnie nie oburza, że ludzie, którzy dobrze zarabiają, zgłoszą się po nie - mówi w wywiadzie dla DGP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (75)

  • x(2016-04-03 20:57) Zgłoś naruszenie 20

    Przepić "podwyżkę" emerytury panie Marczuk jest trudno, bo to przeważnie 2 zł. Zanim się coś powie, warto pomyśleć, ale od ministra z PiS trudno myślenia wymagać.

    Odpowiedz
  • gusio(2016-04-03 11:19) Zgłoś naruszenie 20

    A czy ktoś spodziewał się, że Marczuk powie coś niezgodnego z linią partii. Oczywiście-nie. Sam program 500+ to kompromitacja PiS-u, który mimowolnie podzielił Polaków na równych i równiejszych.

    Odpowiedz
  • Podatnik na 500+(2016-04-03 03:48) Zgłoś naruszenie 70

    Kto powstrzyma dorosłe dzieci, obdarowywane z naszych podatków, przez kilkanaście lat -po 500zł//m-c przed wyjazdem -na zmywak, i tam bogacić obce państwa swoją pracą, składkami emerytalnymi i swoimi podatkami - po zakończeniu nieograniczonego niczym - dotowania w Polsce?

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-04-02 23:30) Zgłoś naruszenie 12

    Marczuk pisał kiepsko i wybiórczo, i pojawiał się w TV Republika z Radwanem i obydwoje najeżdżali na Nauczycieli i potem nie należy się dziwić,że szacunek do tego zawodu jest taki a nie inny.Program 500+ma za zadanie rozruszać polską gospodarkę ,spowodować szeroki dopływ pieniędzy i zwiększyć niską konsumpcję.Jest adresowany i do bogatych i biednych i bardzo słusznie.Jak to wszystko wytrzyma budżet to będzie nam łatwiej wejść na ścieżkę szybszego rozwoju gospodarczego i skorzystają na tym wszyscy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GOGA(2016-04-02 21:30) Zgłoś naruszenie 50

    Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej - i to osoba na stanowisku wypowiada się w ten sposób o emerytach, na zasiłkach tj. o ludziach pracy, którzy przepracowali po 20-50 lat i odkładali swoje pieniądze na emerytury, zgroza, i to mówi wiceminister pracy, a nawet jak przepijają to są ich wypracowane pieniądze, litości, 500+ TO SĄ ZA DARMOOOOO A NIE ZA PRACĘ JAK EMERYCI. PRECZ Z TAKIM WICEMINISTREMM, WSTYD

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emer.950zł(2016-04-02 20:47) Zgłoś naruszenie 30

    Za głupotę rządzących zapłaci uczcivie pracujący naród a najvięcej emeryci bo dla nich zavsze najniższa valoryzacja .marczuk móvvi ;że jak się podvvyższa emerytury to nikt nie móvvi przejedzą przepiją ; to jest najgłupsze povviedzenie marczuk dając rodzinie 500zł ma być na rozvvój dziecka bo obovviązkiem rodzicóvv jest zapevvnić dzieciom godny byt - a emeryt sobie zapracovvał na emeryturę dzieci vvychovvał i się usamodzielniły -vvięc vvara komu od tego na co emeryt przeznaczy svvoje pieniądze

    Odpowiedz
  • Kalinka(2016-04-02 15:37) Zgłoś naruszenie 14

    Dominuje prymitywne myślenie. Narobili dzieci, seks bez zabezpieczenia itd. Nie przyjdzie tym ludziom do głowy, że ktoś chce mieć dużą rodzinę? To mogą być np. ludzie tacy jak ja. Mamy 3 dzieci, mąż ma doktorat ja tylko magisterkę. Pracujemy, planowaliśmy trójkę i mamy trójkę. Państwo w podatkach, VAT itp. zabiera od nas kupę kasy, więc niech trochę choć odda.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gość(2016-04-02 13:59) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Marczuk a kto podnosi emerytury

    Odpowiedz
  • Mysle...(2016-04-02 11:34) Zgłoś naruszenie 90

    Mysle, ze ze strony Rzadu jest jakies niedopatrzenie, jesli chodzi o bogatych. Wzorem obnizenia PIT w poprzedniej kadencji rzadow PiS nalezaloby dac bogatym zasilek wychowawczy osiem razy wyzszy czyli 4000+ zl na dziecko. Mam nadzieje, ze Rzad wprowadzi odpowiednia nowelizacje do ustawy o 500+.

    Odpowiedz
  • dixi(2016-04-02 09:27) Zgłoś naruszenie 42

    Już panu odpowiadam panie ministrze. Bo zasiłek dla bezrobotnych jest choćby odrobinę celowy i sprawiedliwy. Program 500+ jest natomiast szczytem NIESPRAWIEDLIWOŚCI. Rodzina z dwoma dziećmi, której dochód na członka rodziny wynosi np. 20 000 dostanie pieniądze od rządu. Rodzina z jednym dzieckiem i dochodem np. 1800 - nie dostanie. Dostaną rodziny patologiczne - które to z dużym prawdopodobieństwem przepiją. Nie dostaną młodzi, którzy będą mieli pierwsze dziecko, choć to oni dają największe szanse na zwiększenie dzietności. Ten program 500+ jest po prostu niesprawiedliwy, źle zrobiony i bezcelowy. Płacenie tym, którzy i tak kolejnych dzieci mieć nie będą, albo dla których 500 zł to nie jest zachęta do kolejnego dziecka - to wyrzucanie publicznej forsy w błoto.

    Odpowiedz
  • kaja(2016-04-02 07:08) Zgłoś naruszenie 61

    Panie Marczuk a od kiedy to emerytury dostaje się od państwa. Emeryturę to ja sobie wypracowałam i płaciłam składki. Takie głupoty Pan mówi, że aż strach pomyśleć do czego takie myślenie doprowadzi ten kraj. Już teraz wstyd się przyznać, że się jest Polakiem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • robol(2016-04-01 22:25) Zgłoś naruszenie 50

    Przestańcie robić dalej z polaków dziadów europy zaczynicie im płacić pensie za pracę anie chwilówki za wykonaną pracę. To ubeckie państwo niech zacznie traktować ludność jak obywateli a nie pogłębiać patologię rozdawnictwa od 65 lat. Wyższe zarobki starczą na dzieci.

    Odpowiedz
  • czytać nie mogę!(2016-04-01 21:18) Zgłoś naruszenie 41

    Biedny dobrze że żona zarabia na przedszkolu to mają z czego żyć, bo z jego pensją to bida z nędzą, ale 1500 dostaną to przynajmniej będzie co do garnka włożyć. Nie to co samotny rodzic lub małżeństwo z jednym dzieckiem z dochodem 1000 zł na osobę!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tych to stać na wszystko, ale dobrze że jedynacy potrzeb nie mają nie jedzą, nie rosną, nie chorują to w nich inwestować nie trzeba bo do roboty nie pójdą!!!!!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-04-01 20:58) Zgłoś naruszenie 41

    Fajnie ,że jest +500,ąle nie życzę sobie ,żeby po latach mojej ciężkiej pracy ktoś taki jak Marczuk porównywał problem wydatkowania socjalu z emeryturą . Trzeba mieć tupet i zero szacunku do starszych . Wyrażam wielkie zdziwienie ,że takie bezgłowia pracują w rządzie

    Odpowiedz
  • gg(2016-04-01 20:12) Zgłoś naruszenie 60

    a czy uważa Pan że proporacja na dzieci w kwocie 500,1000,1500 do zarobów PRACUJACYCH 1850 zł jest dobra

    Odpowiedz
  • T1000(2016-04-01 17:13) Zgłoś naruszenie 30

    Jak kasa się skończy, to Szydło wyjedzie z urzędu na taczkach. Ale będzie ubaw!

    Odpowiedz
  • Kuba(2016-04-01 15:19) Zgłoś naruszenie 41

    a jeszcze niedawno temu nie bylo na emerytury dla spracowanych po 40 latach pracy. Co *********** kraj.

    Odpowiedz
  • Oszukani na waloryzacji niższej od inflacji(2016-04-01 14:33) Zgłoś naruszenie 100

    Podwyżka opłat z wodę z dotychczasowych 9,62 na 10,34 zł za 1m3- w Częstochowie- od kwietnia 2016, zjadła całą "niby waloryzację" emerytur od 1-3-2016. Małżeństwo na emeryturze, płaci teraz za zużycie miesięczne (niezbyt wygórowanej ilości wody) 12,5m3 wody miesięcznie aż o 9 zł więcej niż dotychczas. natomiast z Waloryzacji małżonkowie emeryci, od 1-3-2016 dostali podwyżkę -w sumie tylko o 8,38 zł netto miesięcznie! I kto tu w TVP obłudnie wczoraj informował o utrzymującej się deflacji w Polsce? Chyba deflacji zaufania do PiS? Czekamy teraz na kolejne podwyżki, w tym prądu, bo biednym górnikom trzeba zapewnić wszystkie wypłaty z obietnicy wyborczej PiS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krak(2016-04-01 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie działa system ePUAP - nie można złożyć wniosku 500+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Księgowa(2016-04-01 14:26) Zgłoś naruszenie 33

    Dziennikarstwo na bardzo niskim poziomie. Już z pierwszych pytań jest jasne na kogo Pani głosowała. Dziennikarstwo jest kunsztem,a takt i kultura niezbędne.

    Odpowiedz