ZUS kwestionuje pensje pracowników. Sprawą zajmie się TK

autor: Bożena Wiktorowska31.03.2016, 07:37; Aktualizacja: 31.03.2016, 08:57
ZUS

ZUS jest przekonany, że może odkodować właściwą podstawę zasiłku pracownika, ustalając ją wbrew woli stron.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy protestują przeciwko mieszaniu się organu rentowego w płace zatrudnianych osób. Sprawą zajmie się Trybunał Konstytucyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • Piotr(2016-04-16 20:26) Zgłoś naruszenie 20

    Pozew zbiorowy przeciw ZUS? Są chętni? Wpiszcie się proszę.

    Odpowiedz
  • wA\SDBTYRMKW57M I8W4S664N8(2016-04-04 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    JE ZUS. czyli je....ny zus.

    Odpowiedz
  • psps(2016-04-01 09:27) Zgłoś naruszenie 03

    Najwyższy czas aby zasiłki liczone były od wypłaty za okres za jaki będa pobierane. Czysta ekonomia. Masz brać zasiłek przez 24 miesiące to będa liczone od Twojej 24 miesięcznej zadeklarowanej i opłaconej składki. Pracowałeś tylko 6 miesięcy to masz problem. Nie dajmy sie cały czas dymać cwanym obywatelom.

    Odpowiedz
  • Kuba(2016-03-31 19:39) Zgłoś naruszenie 115

    Trybunał czy grupa kolesiów wykształciuchów którzy Tuskowi POtwornie pomagali okraść z wieku emerytalnego nawet zatrudnionych od 15 roku życia ,pracujących w soboty ,święta,pomogli wstecznie okraść także Tych co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy wg brzmienia Ustawy przed Ich werdyktem--pomogli stworzyć w tym kraju POlski Obóz Pracy gdzie tylko wśród 60latków w roku 2014 bezrobocie wzrosło aż o 8% a spracowani ludzie szukają chleba po śmietnikach. Ci tzw Wykształciuchy -moralne dno --powinni zapłacić za nielegalne zajmowanie sali budynku Trybunału i powinni mieć odebrane prawa dożywotnio wraz z Ich emeryturami. Oni nie bronią Konstytucji RP ,Oni legalizują bezprawne złodziejstwo Politycznych złodziei i bronia własnego StatusQwo. A na budowe z nimi do pracy za fizycznych i to w zime ! ...Bez względu na to Kto jest w składzie Trybunału, Trybunał sterowany przez Rzeplinskiego dostatecznie rażąco udowodnił że ta forma Sądownicza jest zdegenerowana a ludzie tam zasiadający to bardzo często sprzedawczyki broniące głownie swojego Status -Qwo i dyspozycyjne POlitycznie zakały. ......To właśnie dzięki takim "wykształciuchom " obecnego Trybunału ,społeczeństwo Polskie na długie lata nauczyło się że każdego można okraść ze wszystkiego (wstecznie) w imię POlitycznych celów w sposób oczywiście bezprawny wg filozofii -Machiavellego. na doraźne potrzeby Rządzących....Obywatele nie chcą już płacić składek ZUS ,nie mają zaufania do Organów Państwa ,system będzie dołował -Kto Głupi -niech płaci. I tak to TuskoPOdobni ukradną roztrwonią-- koło się zamyka! ............Nawet spracowanych i schorowanym zatrudnionym od 15r życia bez wakacji ,ferii okradli z wieku emerytalnego lub Tym którzy mieli wg Ustawy dziedziczyć składki ukradziono je. ........ ..,ukradziono też wiek za wykonaną prace w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy tylko dlatego że na dzień (8lat -wstecznie_ wprowadzonej Ustawy nie mieli 25lat pracy gdyż są młodsi),młodsi ale jakże bardziej wyzyskani-nawet sobót i świąt przepracowanych przez Nich ponadustawowo art 12 ustawy o Emeryturach POdmostowych Im nie zaliczono lecz każdą absencje się odejmuje) , Takie Państwo ,takie Rządy ,taki zakłamany sprzedajny Trybunał - nie ma nic gorszego .Ta forma jest do Rozwiązania -czas pomysleć o czymś uczciwszym.

    Odpowiedz
  • Karl Krematoryztsa(2016-03-31 19:39) Zgłoś naruszenie 78

    Zlikwidować ZUS...KOMUNA I BANDA NIEPOTRZEBNYCH PRACOWNIKÓW przyjmowanych po znajomościach....Niech się o moją emeryturę nie martwią.Imprezki z PIENIĘDZY PUBLICZNYCH organizują chętnie.

    Odpowiedz
  • piniusz(2016-03-31 15:04) Zgłoś naruszenie 82

    A może ZUS zrobiłby przegląd u siebie, gdzie pracowników,choć z firm zewnętrnych,zwalnia się,na umowę o pracę, by zatrudniać ludzi na zlecenie,mądre przysłowie mówi-najciemniej pod latarnią-choć z założenia ZUS ze składek ma się utrzymywać

    Odpowiedz
  • DoMłodszego POKOLENIA(2016-03-31 12:50) Zgłoś naruszenie 279

    . ............ nie płaćcie żadnych składek na ZUS ,kombinujcie, ignorujcie ,omijacie ten i podobny system z daleka ,nie wierzcie że Wam ktoś kiedyś za Wasze długie lata opłacani składek zwróci „złote góry”. ......Wierzcie mi zawsze w przyszłości znajdzie się jakiś POlityczny były ćpunek późniejszy Premier , rozrabiak stadionowy,kibol, który wstecznie Was po zapłaceniu tych składek POdle okradnie przy pomocy usłużnych za specjalne przywileje Trybunalskich Sędziów Wykształciuchów którzy wszystko ,wszędzie i każdemu uzasadnią gdyż po to uczyli sie klamać, oraz przez dyspozycyjnych dziennikarzy jak wielu w GP gotowych pisać propagandowo na każde skinienie. Każdą kradzież Waszych pieniędzy fałszywie wytłumaczą lecz nie powiedzą Wam ,że Waszą kasę roztrwonili już na wycieczki do Maciu Piciu dla Słoneczka Peru. ....... Tusk były POlityczny oszust oświadczył „Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "--a co zrobił z robotnikami zatrudnionymi od 15 r zycia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Co zrobił wstecznie --- z zatrudnionymi i mającymi wypracowane lata w szkodliwy i niebezpiecz warunkach pracy .Tak stworzył dla Polaków w POlsce nie licząc się ze społeczeństwem, POtężny Narodowy POlski obóz pracy!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ana(2016-03-31 11:37) Zgłoś naruszenie 116

    Zus nie okradł z OFFE tylko Rostowski i Donald Tusk. Zus był wykonawca,Zusie do kogo Ty zwrócisz się jak Trybunał wegług Pisu jest instytucją dzika, nieważną.Ale cel dobry. pilnować składek trzeba ,bo inni czekają na świadczenia.

    Odpowiedz
  • Robert Onichimiuk(2016-03-31 10:46) Zgłoś naruszenie 98

    Ciekawe kiedy znowu ZUS okradnie OFE ? Ukradli 153 miliardy to ukradną raz jeszcze.Tylko nastepny raz to z 250 albo 400. Czas zreformować tego kolosa na glinanych nogach.

    Odpowiedz
  • brat blizniak(2016-03-31 09:55) Zgłoś naruszenie 207

    Przecież Jarek powiedział, że Trybunał może wydać jedynie komunikat przy kawie, więc czym niby ma się zająć ten Trybunał??

    Odpowiedz
  • kontra(2016-03-31 09:16) Zgłoś naruszenie 1339

    ZUS ma rację bo stoi po stronie pracowników.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Aniutka(2016-03-31 08:49) Zgłoś naruszenie 2410

    W jakim składzie TK zbada sprawę i czy wydana "opinia panów przy kawie" będzie wiążąca i respektowana przez ZUS????

    Odpowiedz
  • mpm(2016-03-31 08:06) Zgłoś naruszenie 169

    Należy wprowadzić przepis, że zarówno składki jak i zasiłek jest liczony od najniższego wynagrodzenia i nie będzie nieporozumień..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2016-03-31 07:59) Zgłoś naruszenie 2617

    Sprawą zajmie się TK? Hahaha On jest zajęty sam sobą :)

    Odpowiedz