Renta i zakaz zwalniania: 5 praw przysługujących choremu pracownikowi

autor: Agnieszka Brzostek29.03.2016, 07:00; Aktualizacja: 22.07.2016, 12:25
gorączka, pacjent, choroba, leczenie

Od 34 dnia niezdolności do pracy ZUS wyręcza pracodawcę i wypłaca osobom ubezpieczonym zasiłek chorobowy.źródło: ShutterStock

Osobie niezdolnej do pracy przysługuje między innymi zasiłek chorobowy i świadczenie rehabilitacyjne. Przez pewien okres pracodawca nie można jej też zwolnić.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Inspekor Inspektorów.(2016-03-29 08:14) Zgłoś naruszenie 20

    nie wiem dlaczego Gazeta Prawna w wielu podobnych artykułach rozpowszechnia nieprawdziwą informacje ,że oto pracodawca ma prawo nachodzić w celu kontroli zwolnień lekarskich pracownika w domu. Otóż jest to tylko częśćiowa półprawda ,gdyż jeżeli dojście do domu pracownika jest miejscem publicznym to może sobie tam przychodzić ale jeżeli jest to dom pracownika to pracownik nie ma obowiązku otwierać dzrwi ani się w nich meldować pracodawcy ,czy teścowej (spokój miru domowego),czy nawet komornikowi. Prośba więcć do tych co te bzdury rozpowszechniają o chwile refleksji.

    Odpowiedz
  • Polak 64 lata!(2020-08-13 16:16) Zgłoś naruszenie 10

    Niech parlament RP zmieni te bandyckie sposoby orzeczeń w ZUS i w Sądach pracy na Europejskie. Obecnie koń ma większe prawa ( np. ma chorą nogę itp.) niż Polak który przepracował np. 34 lata i z powodu choroby jest niezdolny do jakiejkolwiek pracy !!! , Idzie z ledwością na komisję ZUS, a orzecznik nawet nie wie jak wygląda jego robota i stwierdza że: "nie jest pan nie zdolny do pracy" ???!!!! Spełniłeś wszystkie przesłanki aby otrzymać zasiłek rentowy, ale urzędas w ZUS udający lekarza pisze, że jesteś zdolny do pracy!!! Urzędas zapomniał wpisać kilku poważnych chorób, bo jakby je wpisał to wtedy nie mógłby wpisać że zdolny do pracy. Chyba że z nianią pracodawca mnie zatrudni, która będzie za Ciebie robić. Pracodawca nie zatrudni starego chorego człowieka !!!!!! ZUS nie chce tego zrozumieć i Pani prezes ZUS też nie widzi problemu, no i partie też nie widzą.żadnego problemu. Mam na koncie ZUS 500.000zł (pół miliona zł) a nie stać mnie nawet na lekarstwa i żarcie !!! Gościu na przystanku wyjawił mi tajemnicę otrzymania renty, jak nie masz pan znajomości to pan nawet nie startuj bo i tak pan nie dostaniesz renty a stracisz pan resztę zdrowia. I tak po roku szarpania się z ZUS i Sądem dochodzę do wniosku, że Gościu miał całkowitą rację. Płakać się chce, że wcześniej stąd nie wyjechałem. Zwierzęta mają większe prawa niż człowiek w Polsce.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane