statystyki

Polska lokalna gotowa na 500 plus. Ale część samorządów może mieć problem z wypłatą świadczenia

autor: Tomasz Żółciak15.03.2016, 07:46; Aktualizacja: 15.03.2016, 08:27
Dziecko, pieniądze

Przygotowania do startu rządowego programu wypłat 500 zł na dzieci są już na ostatniej prostej.źródło: ShutterStock

Pracownicy przeszkoleni, sprzęt kupiony, czas na pieniądze – to wnioski z ankiety Związku Miast Polskich. Mimo to część samorządów może mieć problem z dotrzymaniem ustawowych terminów wypłat nowego świadczenia.

Przygotowania do startu rządowego programu wypłat 500 zł na dzieci są już na ostatniej prostej. Na dwa tygodnie przed startem prezydenci miast oraz wojewodowie spotkali się z premier Beatą Szydło. – Wchodzimy teraz w etap, w którym to samorządy stają przed wielkim wyzwaniem. Poza środkami finansowymi służymy także wsparciem informacyjnym – zadeklarowała szefowa rządu.

Większość samorządów w tym tygodniu powinna być gotowa do wdrożenia programu, jeśli chodzi o zatrudnienie i przeszkolenie ludzi oraz zakup niezbędnego sprzętu. Tak przynajmniej wynika z deklaracji lokalnych władz w ramach ankiety przeprowadzonej przez Związek Miast Polskich (ZMP) w 40 ośrodkach miejskich.

Na przeprowadzenie konkursów i zatrudnienie ludzi miasta średnio potrzebują niecałe 4,5 tygodnia (licząc od 18 lutego, czyli dnia opublikowania ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci). To oznacza, że teoretycznie w tym lub przyszłym tygodniu samorządom powinno udać się już najpewniej uporać z tym problemem.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane