statystyki

Wniosek o 500 zł na dziecko ma błędy

autor: Michalina Topolewska14.03.2016, 07:45; Aktualizacja: 18.03.2016, 09:35
rodzina pieniądze

Błąd znalazł się m.in. w druku wniosku, a dokładnie w jego fragmencie dotyczącym dochodów uzyskiwanych z gospodarstwa rolnegoźródło: ShutterStock

Pomyłki, które pojawiły się we wzorach dokumentów potrzebnych do uzyskania świadczenia wychowawczego, nie mają wpływu na ich przyznanie. Samorządy powinny jednak informować rodziców, jak je prawidłowo składać.

Taki sposób postępowania wskazuje resort pracy w wyjaśnieniach skierowanych do gmin. Wiele z nich zwracało się do niego z pytaniami, jak mają postępować w związku z tym, że w drukach wniosku oraz oświadczeń, które stanowią załączniki do rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenie wychowawcze (Dz.U. poz. 214), pojawiły się błędy. Resort tłumaczy, że podstawą do ustalenia prawa do 500 zł są przepisy ustawy, które określają, jakie okoliczności należy udokumentować w procesie ubiegania się o wsparcie. Natomiast nieścisłości, które znalazły się w treści rozporządzenia, stanowią oczywiste pomyłki pisarskie niemające wpływu na jego uzyskanie.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

  • ana(2016-03-14 22:09) Zgłoś naruszenie 137

    Dzieci należy rodzić tyle na ile stać a nie czekać że ktoś da na ich utrzymanie. Dzieci z powietrza się nie biorą , trochę myślenia a nie tylko dzikie instynkty.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zycie szanujemy i szanowac bedziemy ! ! !(2016-03-14 16:09) Zgłoś naruszenie 419

    Bo zaklada ochrone slabych jeszcze nie narodzonych dzieciatek !!! KOD, PO, PSL, PETRU wola ZABIJAC !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane