Jakie świadczenia przysługują opiekunom osób niepełnosprawnych?

autor: Katarzyna Witwicka25.02.2016, 07:00; Aktualizacja: 06.04.2016, 10:21
Jakie świadczenia przysługują opiekunom osób niepełnosprawnych?

Jakie świadczenia przysługują opiekunom osób niepełnosprawnych?

Częściowe pokrycie wydatków związanych z koniecznością zapewnienia opieki osobie niepełnosprawnej zagwarantowane jest przez świadczenie opiekuńcze w postaci dodatku, zasiłku czy świadczenia pielęgnacyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • Diana(2016-02-25 17:37) Zgłoś naruszenie 483

    Jak to ? Dlaczego pisze się ciągle tylko o niepełnosprawnych dzieciach i ich mamusiach które maja 1300 zł? A my opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych to co możemy zdychać za te nędzne 520 ł ? Litości my też jesteśmy ludzmi i żyjemy !!!! Tak żyjemy w biedzie i nędzy. Musimy być zdrowi i sprawni dla naszych bliskich starych rodziców 24 h na dobę.Często niedospani bo w nocy też trzeba kukać na chorego. Po 27 latach pracy musiałam zrezygnować z pracy. Teraz nawet składek na emeryture mi już nie wpłacają bo mam 20 lat pracy. Jaka to będzie emerytura?

    Odpowiedz
  • rozczarowany (2016-02-25 15:29) Zgłoś naruszenie 443

    a opiekuncze dla osób opiekujacych sie dorosła osoba 520 zł WSYD

    Odpowiedz
  • krzysek 1(2016-02-25 17:31) Zgłoś naruszenie 343

    Właśnie Ci styrani i chorzy ludzie często tyrali na nich a teraz mają zapłatę.W pierw rozgrabili majątek polski i zadłużyli nas na pokolenia i teraz wzięli się za wykańczanie tych ludzi wraz z rodzinami.Do kościółka na kolanach a po cichu nóż w plecy!!!

    Odpowiedz
  • oszukiwany(2016-02-25 10:00) Zgłoś naruszenie 280

    Wstyd i złodziejstwo,oszczędzanie na kalectwie,od 9 lat nie waloryzowany zasiłek 153 zł ,to nie tylko łajdactwo,a także złamanie prawa.Ale co tam,przy tej sumie ,szybciej postępuje eutanazja oszukiwanych,

    Odpowiedz
  • caro(2016-02-25 19:26) Zgłoś naruszenie 282

    całkowicie zgadzam sie z komentarzami ,które podnoszą niesprawiedliwość na rzecz DOROSŁYCH I ICH OPIEKUNÓW ,ale najtrafniejszy w ocenie całości jest komentarz P.MIROSŁAWA SOBOLEWSKIEGO ,z tym że należałoby dodać jeszcze iż ŚP sa dublowane na rodziców biorących 1300 zł a w wiekrzości NIE SPRAWUJACYCH FAKTYCZNEJ OPIEKI ,gdyż ich pociechy są w osrodkachcałymi miesiącami ,gdzie mają opłacony wikt i opierunek noi opiekę ,to pytam ZA CO RODZIC POBIERA ŚP???? POLSKI PODATNIK MUSI DOWIEDZIEĆ SIE ZE JEST BIERNYM SPONSOREM LAJTOWEGO ŻYCIA PSEUDOOPIEKUNÓW DZIECI

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • opiekun rysiek(2016-02-25 17:40) Zgłoś naruszenie 201

    Tylko oszuści się zmienili stołkami, a tak to wszystko po staremu.

    Odpowiedz
  • zrezygnowana(2016-02-25 18:51) Zgłoś naruszenie 202

    tak opiekunowie niech wegetują łykną powietrza i popiją kranówą i przeżyją co tam ważne jest 500+ na mamusie alkoholiczki niź na opiekuna który nie ma środków na życie i leczenie!

    Odpowiedz
  • Kasia(2016-02-25 17:32) Zgłoś naruszenie 182

    Przed wyborami tyle ludzia naobiecywali zeby tylko zaglosowac wstyd mi juz poprzedni rzad nie liczyl sie z chorymi ludzmi moze ich to terz spotkac to samo .Dzis ja jutro ty, a te 520 zl dajcie rzadzacym niech sie zbogaca

    Odpowiedz
  • matka na EWK(2016-02-25 19:00) Zgłoś naruszenie 72

    A o nas matkach na EWK już nikt nie chcę słyszeć.My możemy zdychać .Jesteśmy dorosłymi ludźmi więc możemy szukać pracy bo za 880 brutto nie da się wyżyć

    Odpowiedz
  • żona, opiekunka całodobowa(2016-03-22 15:00) Zgłoś naruszenie 43

    PRZECIEŻ TO JEST NIEPRAWDA !!!! TO DLACZEGO JA I WIELU INNYCH OPIEKUNÓW DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH, SPEŁNIAJĄCYCH POWYZSZE WARUNKI, NIE OTRZYMUJĄ TAKIEGO ŚWIADCZENIA ?!

    Odpowiedz
  • Andzia(2016-10-06 15:39) Zgłoś naruszenie 40

    Czemu tylko narzekacie trzeba wyjść na ulicę tak jak czarny marsz . To zobaczycie jak szybko dostaniemy podwyżkę

    Odpowiedz
  • Matka-Opiekunka(2016-03-03 18:51) Zgłoś naruszenie 43

    A co z EWK? od urodzenia syna niepełnosprawnego z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym opiekuję się nim już 28 lat i jestem ukarana Ze mam 20 lat pracy i dostaję tę nędzną EWK, a dzisiaj nie trzeba wogóle miec 20-letniego stażu pracy i dostaje się Swiadczenie opiekuńcze 1.300,-zł+400na składki zdrowotne,emerytalne itp. Moja EWK to 860.- na rękę po 20 latach pracy+28 lat ciężkiej pracy w opiece nad synem 24 godziny na dobę!!! Dlaczego nie uznają nam tych lat pracy czyli opieki nad naszymi dziećmi do EWK?????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz