Zadłużeni powinni brać pieniądze z 500+ do ręki

autor: Michalina Topolewska18.02.2016, 07:24; Aktualizacja: 18.02.2016, 08:04
pieniądze, złoty, złotówka, pensja

Nawet jeśli komornik z mocy prawa nie będzie mógł zająć 500 zł na dziecko, to nie oznacza to, że w praktyce tak się nie stanie.źródło: ShutterStock

Prezydent podpisał wczoraj ustawę z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. poz. 195). I choć nowe świadczenie powinno być zwolnione z egzekucji komorniczej, to okazuje się, że przepisy nie chronią dostatecznie tych środków przed zajęciem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • Arek(2016-02-18 16:48) Zgłoś naruszenie 173

    Następny argument ,że w tym kraju lepiej nie mieć konta bankowego>Jarek ,miałes rację !!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Waldemar(2016-02-18 10:01) Zgłoś naruszenie 157

    A ja na poczet mojego nowego dochodu rano wziąłem na kreskę 2 wina malinowe w sklepie u Jadzi, oby tylko szybko zaczęli wypłacać bo kreska rośnie w sklepie no i palić się chce a nie ma co

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Xyz(2016-02-18 10:11) Zgłoś naruszenie 122

    Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku do wysokości dwunastokrotnosci najniższego wynagrodzenia i powiększanie tej kwoty o 500zł na każde dziecko miesięcznie wtedy rodzinom zostanie realnie więcej pieniędzy i dzięki temu będą mogli myśleć o powiekszaniu rodziny.

    Odpowiedz
  • prawicowiec(2016-02-18 09:10) Zgłoś naruszenie 75

    Czyli jeżeli w rodzinie jest dochód 780zł na osobę, to dostaną dodatkowe 500zł, a jak jest 801zł na osobę to nie dostaną? Średnio sprawiedliwe rozwiązanie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Grupa Modlitewna Świetlik(2016-02-22 11:30) Zgłoś naruszenie 713

    Jestem zbulwersowana że to świadczenie dostaną dzieci poczętę metodą szatana in-vitro, musimy się zebrać i wspólnie prosić o wstawiennictwo przewielebnego Ojca Tadeusza Rydzyka by wpłynąl na obecny rząd, Szczęść Boże Wszystkim

    Odpowiedz
  • mmm(2016-03-10 11:49) Zgłoś naruszenie 54

    ja proponuje wreszcie isc do pracy a nie życ z tego co Państwo da!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bogu(2016-02-22 12:48) Zgłoś naruszenie 49

    Przyda się dodatkowy grosz za darmo. Jesteśmy oboje bezrobotni , mamy czworo pociech i machniemy sobie jeszcze dwójkę dzieci. To razem będzie 3 tysiące , do tego zapomoga z MPS i z Parafii. Będzie można pożyć.

    Odpowiedz
  • Kaja(2016-02-18 11:24) Zgłoś naruszenie 22

    Dochody z różnych źródeł które trafiaja na konto bankowe zmieniaja tozsamość i można pobrać wtedy np świadczenia alimentacyjne.

    Odpowiedz
  • karolina (2016-02-20 15:48) Zgłoś naruszenie 13

    Mama 1500 dostaniesz

    Odpowiedz
  • mama(2016-02-18 15:16) Zgłoś naruszenie 12

    Ja mam trojke dzieci i bass dochod nie przekracza 800zl na osobe-dostane 1000czy 1500:-P?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Myszka(2016-03-30 11:05) Zgłoś naruszenie 01

    Mam 2 dzieci w moim wieku trudno o prace nam sie przydadzo i czekamy ja niemam tajemnicy przed dziecmi w koncu utrzymujemy sie z alimentow

    Odpowiedz