statystyki

Informacje o zarobkach tylko przy ubieganiu się o 500 zł na pierwsze dziecko

autor: Michalina Topolewska09.02.2016, 07:21; Aktualizacja: 16.02.2016, 18:40
pieniądze rodzina kredyt

Dzięki temu gmina za pośrednictwem systemu informatycznego Emp@tia uzyska dane o ich dochodzie.źródło: ShutterStock

Jeśli rodzic będzie starał się o świadczenie wychowawcze tylko na drugiego i kolejnego potomka, nie będzie wypełniał wniosku w całości. Przyznanie świadczenia w takim przypadku nie będzie bowiem zależeć od kryterium dochodowego.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenie wychowawcze. W załączniku nr 1 do tego aktu prawnego znalazł się wzór wniosku o przyznanie 500 zł na dziecko, który rodzice będą składać po 1 kwietnia br., kiedy ma ruszyć rządowy program wspierania rodzin. Formularz jest taki sam zarówno dla rodziców starających się o świadczenie na pierwsze (lub jedyne) czy tylko na drugie i kolejne dzieci. Różny będzie natomiast zakres podawanych w nim danych. Jeżeli bowiem rodzic wnioskuje o 500 zł na pierwsze dziecko, gmina będzie sprawdzać, czy spełnione jest kryterium dochodowe do jego uzyskania. W związku z tym konieczne będzie podanie danych osób wchodzących w skład rodziny, czyli ich imion, nazwisk, numerów PESEL, stopnia pokrewieństwa oraz dodatkowo nazwy urzędu skarbowego. Dzięki temu gmina za pośrednictwem systemu informatycznego Emp@tia uzyska dane o ich dochodzie.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane