Bartosz Marczuk o 500 plus: Na początku kwietnia ruszy nabór wniosków od rodziców

autor: Tomasz Żółciak08.02.2016, 07:44; Aktualizacja: 16.02.2016, 19:09
Dziecko, pieniądze

Dziecko, pieniądzeźródło: ShutterStock

Gminy będą miały trzy miesiące na rozpatrzenie wniosku i wypłatę pieniędzy - mówi w wywiadzie dla DGP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, odpowiedzialny za wdrożenie projektu 500+.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • W mojej rodzinie...(2016-02-08 09:55) Zgłoś naruszenie 91

    W mojej rodzinie jest 7 malzenstw, wszystkie z dziecmi. Dwa malzenstwa sa za granica, wiec rzad zaoszczedzi; w dwoch malzenstwach drugie dziecko stalo sie pierwszym, pierworodni sa na studiach, wiec rzad zaoszczedzi, jedno malzenstwo jest z jednym dzieckiem i raczej nie zanosi sie na drugie ze wzgledu na chorobe matki, wiec rzad zaoszczedzi. Dwa malzenstwa, te najbogatsze, ktore nie musza pobierac socjalu, skorzystaja i lacznie otrzymaja 1500 zl. Na 12-ro dzieci trojka zostanie uhonorowana programem 500zl+.

    Odpowiedz
  • opikunki doroslych niepelnosprawnych.(2016-02-08 12:49) Zgłoś naruszenie 22

    niepelnosprawni dorosli czekaja na swiadczenie pielegnacyne, takie samo dal tusk matce co zrobila cyryk w sejmie opiekunowie sa biedni alemaja godnosc polaka moze pis to doceni.

    Odpowiedz
  • Przy...(2016-02-08 08:42) Zgłoś naruszenie 10

    Przy rozbudowanym progresywnym podatku PIT jest latwiej rzadzic.

    Odpowiedz
  • w...(2016-02-08 08:38) Zgłoś naruszenie 10

    W wielu krajach wyplaca sie powszechny zasilek rodzinny bez testu dochodowego, ale w tych krajach rozbudowany jest progresywny podatek PIT po 50-54% wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • agnik(2016-02-09 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    program rusza 1 kwietnia czyli w prima aprilis czy ten program też ma być z jakimś kłamstwem?

    Odpowiedz
  • darmowa opiekunka(2016-02-09 13:36) Zgłoś naruszenie 01

    A kiedy Rząd da świadczenie pielęgnacyjne dla samotnych matek na emeryturach 757zł , które za opiekę nad dorosłym dzieckiem niepełnosprawnym nie dostają ani grosza .Do tej pory taki zasiłek dostawały nawet rodziny bardzo dobrze sytuowane , a teraz chcą wprowadzić kryterium dochodowe - czyżby nawet dla samotnych matek ? A może jednak świadczenie pielęgnacyjne uzależnić od stopnia niepełnosprawności . Tak jest w bogatych Niemczech .

    Odpowiedz
  • Rodzic(2016-06-04 01:12) Zgłoś naruszenie 00

    A co z rodzinami gdzie jedno z rodziców pracuje za granicą a drugie tutaj. Wniosek złożony 4kwietnia i jeszcze nie ma decyzji. czy to normalne i jak długo trzeba czekać???

    Odpowiedz