Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program 500+) w poniedziałek, 1 lutego, poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Prawdopodobnie będzie to w poniedziałek i wtedy projekt zostanie wniesiony do Sejmu"- powiedział Bochenek w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia, odpowiadając na pytanie, kiedy rząd przyjmie Program 500+.

Projekt ten znalazł się w porządku obrad poniedziałkowego posiedzenia Rady Ministrów, które rozpocznie się o godz. 12.00.

W czwartek Projekt 500+ został przyjęty na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów. Szef KSRM Henryk Kowalczyk poinformował, że może on zostać przyjęty na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, a następnie będzie przesłany do prac w parlamencie.

Do dopłat w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko uprawnionych do świadczenia jest około 2,7 mln rodzin w Polsce. Rząd chce, by ustawa weszła w życie 1 kwietnia, po jednomiesięcznym vacatio legis. Według wcześniejszych zapowiedzi, roczny koszt świadczeń (500 zł na drugie i kolejne dziecko lub także na pierwsze w rodzinach, gdzie dochód na osobę nie przekracza 800 zł) to 22 mld zł, przy czym w 2016 r. będzie to 16 mld zł.