500 zł na dziecko: Kryterium dochodowe poniżej 800 złotych

22.01.2016, 07:28; Aktualizacja: 22.01.2016, 10:29

Dzisiaj ostatni dzień konsultacji w sprawie rządowego programu "Rodzina 500 plus". Projekt ustawy w tej sprawie został zaprezentowany 1 grudnia ubiegłego roku, a 19 grudnia ubiegłego roku premier Beata Szydło podczas spotkania z rodzinami wielodzietnymi symbolicznie przekazała go do konsultacji społecznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • gosc(2016-02-16 16:30) Zgłoś naruszenie 21

    nie rozumie tej polityki w czym moje piewsze dziecko jest gorsze od drugiego ono ma takie same potrzeby

    Odpowiedz
  • gosc(2016-02-11 21:04) Zgłoś naruszenie 42

    to jest wsparcie tylko dla tych rodzin co maja male dzieci i duże zarobki

    Odpowiedz
  • ciekawy(2016-01-27 18:52) Zgłoś naruszenie 21

    Gdzie można znaleźć tekst projektu?

    Odpowiedz
  • paula(2016-01-22 22:15) Zgłoś naruszenie 122

    Nie rozumiem dyskryminacji dziecka w rodzinie 2 plus 1 od dzieci w rodzinie 2 plus 2 i więcej, czy moje dziecko jest od nich gorsze tylko dlatego, że oboje z mężem uczciwie pracujemy, spłacamy kredyt mieszkaniowy na 30 lat, po opłatach na życie pozostaje niewiele więcej jak średnia krajowa, ale jesteśmy kwalifikowani do klasy zamożnych, a nasze dziecko dalej bedzie siedziało w domu, bo nie stać nas na zajęcia dodatkowe - ale nie bądźmy zawustni, rodzic z patologogicznej rodzinni też człowiek pić za coś musi :-) pozdrawiam wszystkich wychowujących jedynaki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dbrydzień(2016-01-22 20:34) Zgłoś naruszenie 41

    Podzielam wypowiedź przedstawiciela Solidarności w sprawie 500+ jeśli chodzi o wiek, powinno być do ukończenia szkoły Liceum czy Technikum a nie do 18 lat. Następna sprawa to jeśli ktoś ma dochód na osobę 1500,00 zł chociażby i dwoje dzieci otrzyma wsparcie na drugie dziecko a przy jednym dziecku i dochodzie na osobę 1000,00 zł taka rodzina nie otrzyma tych pieniędzy i to kpina. Następna sprawa jeśli pierwsze moje dziecko ma 20 lat a drugie 16 to dlaczego nie mamy dostać tych 500+ przecież ono zawsze będzie dla nas drugim dzieckiem?

    Odpowiedz
  • ana(2016-01-22 12:10) Zgłoś naruszenie 60

    zmniejszcie podatki dla rodzin i po kłopocie ,będa zaoszczedzone pieniadze na cala obsługe wypłat 500 + i bedzie mogło skorzystac wiecej dzieci

    Odpowiedz
  • matka Polka(2016-01-22 12:09) Zgłoś naruszenie 91

    Ten projekt wspieranie wielodzietności...wręcz przeciwnie...zmniejsza liczbe dzieci,Jesteśmy własnie rodzina wielodzietną,mamy 3 dzieci najstarsze wlasnie kończy 18 lat ,ale uczy sie w 2 klasie technikum ,młodsze maja 12 i 5 lat...dlaczego po wkroczeniu najstarszegow wiek pełnoletności drugie dziecko ( na które mialo być bez progu dochodowego ) nagle staje sie pierwszym dzieckiem i na nowo musze zmieścic sie w progu dochodowym???.Czyz nie urodzilam 3 przyszłych podatników,czy nie zwiekszylam dzietnosci w kraju??? czyz nadal nie mam na utrzymaniu 3 dzieci??? czym sie rózni taki 18 latek od 16 latka???ok...gdzies ta granica musi być...ale drugie dziecko zawsze bedzie drugim i tak grzmiało hasło wyborcze .

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2016-01-22 11:43) Zgłoś naruszenie 72

    Zdrową zasadą ekonomiczną i prorodzinną byłaby sytuacja, że młoda rodzina ma poczucie bezpieczeństwa! Jeżeli będą mieli stabilną pracę, mieszkanie bez 30 - letniego garbu kredytowego, to sami zdecydują, że warto mieć w rodzinie 2-3 lub więcej dzieci. Bezsensowne, mechaniczne "pińset" złotych na dziecko? AAAAAAAbsurd!!!! Za te pieniądze wybudować tzw. czynszówki, stworzyć miejsca pracy, a ludzie sami, jako wolni obywatele, będą podejmować decyzje i będą PODMIOTEM państwa, które o nie zadba TYLKO TYLE I AŻ TYLE i jest to proces, a nie partyjne działania, pod hasłem: A my jesteśmy dla was lepsi niż PO! Te 500 zł na dziecko spowoduje zazdrość społeczną, problem urzędniczy i ekonomiczną wpadkę, z której trudno będzie się podnieść, a efekty marne lub nieprzewidywalne!!!

    Odpowiedz