W 2016 r. rodziców czeka rewolucja. Nie tylko będą mogli decydować o tym, czy dziecko wysłać do szkoły w wieku 6 czy 7-lat. Zyskają też dodatkowe pieniądze na wychowanie nieletnich. "Wszystko o świadczeniach rodzinnych", to książka, w której m. in. o zasiłku rodzinnym i dodatkach, kryterium dochodowym do zasiłku rodzinnego i innych świadczeniach rodzicielskich.
"Wszystko o świadczeniach rodzinnych" / Dziennik Gazeta Prawna

W 2016 r. rodziców czeka rewolucja. Nie tylko będą mogli decydować o tym, czy dziecko wysłać do szkoły w wieku 6 czy 7-lat. Zyskają też dodatkowe pieniądze na wychowanie nieletnich.

Zanim jednak rządowy program 500+ ruszy, już teraz mogą korzystać z szerokiej gamy wsparcia: od pomocy finansowej w momencie urodzenia się dziecka, po dodatek z tytułu samodzielnego wychowywania dziecka oraz pieniądze na jego naukę. System nie jest prosty. Żeby uzyskać dodatkowe wsparcie trzeba przejść wiele formalności, zgromadzić dokumenty, wypełnić wnioski. W końcu trafić do odpowiednich urzędów.

Warto więc wiedzieć, jak sprawnie i szybko uzyskać dodatkowe pieniądze. Zwłaszcza, że już od stycznia tego roku o pomoc mogą ubiegać się bezrobotni oraz studenci, którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego. Jednym słowem osoby, które po urodzeniu dziecka nie mogły do tej pory liczyć na żadne wsparcie. A chodzi o nie mała sumę: 1 tys. zł miesięcznie przez pierwszy rok życia dziecka. O te nowe świadczenie, co ważne, mogą starać się również osoby, których dziecko przyszło na świat jeszcze w 2015 r.

W sklepie infor.pl oferujemy książkę "Wszystko o świadczeniach rodzinnych", w której m. in. o zasiłku rodzinnym i dodatkach, kryterium dochodowym do zasiłku rodzinnego i innych świadczeniach rodzicielskich.