500 złotych na dziecko. Marczuk: Polska nędza ma twarz dziecka

13.01.2016, 16:01; Aktualizacja: 16.01.2016, 12:41
dziecko, niemowlę

Polska nędza ma twarz dziecka: 840 tys. dzieci żyje w Polsce poniżej minimum egzystencji, ale właśnie dokładnie program 500+ spowoduje, że ta bieda będzie redukowana.źródło: ShutterStock

"Gdy jest mowa o dodatkach na dzieci, wciąż pojawia się argument, że +rodzice te pieniądze przepiją+, chociaż nikt nie zgłasza takich zastrzeżeń, gdy rozważa się podwyżki dla emerytów czy zasiłki dla bezrobotnych" - skarżyli się, uczestniczący w spotkaniu, przedstawiciele organizacji zrzeszających rodziny. Konsultacje odbyły się podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • pracująca za jalmuzne(2016-01-13 17:19) Zgłoś naruszenie 95

    no nie, za pracę jałmużna a za leżenie i pieprzenie się będą płacić, czy ten rząd już jest całkowicie pozbawiony logicznego myślenia, emerytom za pracę po 40-50 latach pracy płacą grosze, wynagrodzenia grosze a tu na wódę będą rozdawać, bo nikt o zdrowych zmysłach nie mając za co zyć rodzi dzieci, to tylko patologia się rozmnaża, bo z mopsu dostają kupę forsy za darmo a teraz jeszcze im dołożą. PATOLOGICZNY RZĄD, MY CHCEMYGONYCH WYNAGRODZEŃ A PÓŹNIEJ EMERYTURY ZA PRACĘEEEEEEEEE

    Odpowiedz
  • To w koncu...(2016-01-13 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    To w koncu o co chodzi z tym 500+. Czy ono ma redukowac nedze, czy zachecac do podwyzszenia przyrostu naturalnego? A swoja droga miedzy dochodem 300 zl na osobe i 5000 zl i wiecej na osobe jest zasadnicza roznica. Dlaczego emeryci, ktorzy otrzymuja swiadczenia na granicy minimum egzystencji tj. okolo 600 zl netto maja ze swoich podatkow finansowac dzieci prezesow, dzieci tworcow na etatach, ktorzy maja 50% ulge w PIT?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mural(2016-01-13 18:01) Zgłoś naruszenie 12

    ""Jak mówił, w wypadku drugiego dziecka w ogóle zrezygnowano z kryterium dochodowego m.in. dlatego, że "polskim problemem numer jeden, jeśli chodzi o kwestie dzietności, jest to, żeby Polacy decydowali się na drugie dziecko, gdyż 53 proc. polskich rodzin ma tylko jedno dziecko".//to właśnie byłoby najlepsze rozwiązanie. Dla rodzin wielodzietnych powinna być większa pomoc społeczna. Rozdawnictwo bez sprawdzenia/paragony się utlenią/ to rozrzutność katastrofalna.

    Odpowiedz
  • Jesli...(2016-01-13 18:08) Zgłoś naruszenie 60

    Jesli PIS chce utrzymac relatywnie wysoki dodatek /500+ na drugie i kolejne dziecko/ dla wszystkich rodzicow, powinien wprowadzic progresywny PIT cztero- piecioprogowy po 50, 54% wlacznie, tak jak jest na Zachodzie i wowczas dac dodatek na pierwsze dziecko takze. Na Zachodzie sa zasilki/dodatki progresywne.

    Odpowiedz
  • Nie bojmy sie progresji w podatkach i w zasilkach (2016-01-13 18:23) Zgłoś naruszenie 90

    Na Zachodzie pierwsze dziecko nie jest dyskryminowane pod wzgledem zasilkow czy ulg w podatku PIT. Przypada na nie jednak mniej pieniedzy w porownaniu z drugim i kolejnym, bo obowiazuje progresja. Poza tym nie ma chyba takiego kraju w UE, aby kwota zasilkow na 6 dzieci przewyzszala srednia krajowa place. Nie bojmy sie progresji zarowno w podatku PIT, jak i w zasilkach/dodatkach na dzieci. W ulgach podatkowych na dzieci progresja obowiazuje w Polsce. I tej zasady nalezaloby sie trzymac.

    Odpowiedz
  • kaczadu.a(2016-01-13 18:27) Zgłoś naruszenie 124

    I czujemy się oszukani! I zapłacimy wam za to, bo uczące się dzieci są okradane kosztem rodzin patologicznych, bogatych, emigrantów świetnie bawiących się w brytyjskich pubach itd. PIS to partia hipokrytów zapatrzonych w słupki wyborcze, do tego niepotrafiących liczyć - trzeba było powiedzieć prezydentowi Dudzie, żeby nie obiecywał 500 zł wszystkim, jeśli nie macie pieniędzy! Żenada w stylu PIS-u.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • załamany(2016-01-13 21:17) Zgłoś naruszenie 91

    dlaczego są dyskryminowane pierwsze dzieci? co na to trybunał konstytucyjny? teraz to oplaca sie miec 6 dzieci i dostanie sie wiecej kasy nizby sie kiedykolwiek zarobiło... masakra... niech zaplaca dzieciom jedzenie, kupia ubrania, a nie kase dawac... to dobiero zrobi sie patologia. no i skad ta kasa?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polak(2016-01-13 21:40) Zgłoś naruszenie 112

    Przykro,że doczekaliśmy się takiego państwa w którym uczciwa praca już nie popłaca.Przykro,że rządy PiS-u doprowadzają do tego,że nie opłaca się uczciwie pracować i odprowadzać podatki.Od 2016 r. w kraju ,podobno jeszcze demokratycznym jakim jest Polska ,opłaca się tylko siedzieć w domu i dzieci robić.Żal.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mama(2016-01-13 22:34) Zgłoś naruszenie 50

    Przypuśćmy, że rodzą ci się bliźnięta. Masz trójkę czyli jesteś wielodzietny. I co będziesz miał ochotę chodzić po pomocach społecznych? Część ludzi wstydzi się chodzić po pomoc. Co innego świadczenie równe dla wszystkich. To nie stygmatyzuje.

    Odpowiedz
  • taka dygresyjka na temat...(2016-01-13 23:03) Zgłoś naruszenie 31

    OBZARSTWO ma kaczorydzykowe rala!

    Odpowiedz
  • MIRA(2016-01-14 11:29) Zgłoś naruszenie 20

    popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!podatek progresywny jak na zachodzie, jak w Niemczech, na ktorych sie wzorujemy i wtedy ci bogaci tez moga otrzymywac dodatki z tyt. posiadania dzieci,KE dlaczego nie ingeruje, ze polska klasa bogatych nie dopuszcza do wprowadzenia podatku progresywnego do 54%,i to ze wzgledu na brak srodkow nie wprowadza sie kwoty wyzszej od podatku ........

    Odpowiedz